dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 148

Temat: ceny a wojna

  1. #61

    Domyślnie

    Tak tak , wymyślaj dalej, zaraz się okaże, że w kurniku mieszkali a teraz żyją w luksusach.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ależ ja nic nie musze udowadniać.
    Ty możesz sobie wyobrażać, że ludzie do śmierci muszą mieszkać w domach, których nie potrafią utrzymać.
    Dorośniesz, poznasz parę historii, może zrozumiesz.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Tak tak , wymyślaj dalej, zaraz się okaże, że w kurniku mieszkali a teraz żyją w luksusach.
    Nie no dlaczego – historie dobre i z doktryną ładu zielonego zgodne a to co mnie w nich poruszyło to to, że nie dali drapaka do Portugalii.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ależ ja nic nie musze udowadniać.
    Masz rację , wystarczy już. Ile można brnąć w te Twoje fantazje.

    Odnośnie cen i wojny, Władymir wielki mąż stanu podobno kazał płacić w rublach za gaz dla tych co pyskują.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 28-03-2022 o 23:23
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #65
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mienik

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    22-562
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbwet Zobacz post
    Jak myślicie jak wojna zmienia nasze postrzeganie surowców naturalnych i pomysł oraz uniezależnienie się od węgla od dyktatora? Jak będzie wyglądała cena tony węgla we wrześniu na przykład. Jakieś przewidywania?
    Sam będę bojkotował rosyjski węgiel i już rozpocząłem poszukiwania ekogroszka z innych regionów świata – mam nadzieję ze znajdę
    To było do przewidzenia. Od lat bojkotuje rosyjski węgiel bo podejrzewałem jak to się skończy. Szaleniec u władzy to nigdy niczemu dobremu nie wróży. Ale do rzeczy. Od kilku sezonów spalam ekogroszek sztygar, który jest w wielu marketach oprócz castoramy. To węgiel z innych kierunków nie od ruskich, głównie z Kolumbii i polski. Jest kaloryczny i spala się w zasadzie dobrze, ale bywają takie sobie worki co ogólnie jest do zniesienia bo zdarzają się rzadko. Kupowałem we wrześniu i był tani jak barszcz, ale jak sprawdzałem teraz to cena poszybowała bo ludzie panikują i kupują na zapas. Teraz okazuje się że kierunek importu stał się ważny. Sprawdzajcie skąd pochodzi wasz węgiel i nie zasilajcie machiny wojennej do zabijania niewinnych ludzi. A popyt niestety kształtuje ceny i aktualnie sami sprawdźcie

  6. #66

    Domyślnie

    O i następny kolega, który telewizji się naoglądał.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja mam w wolnym czasie ciekawsze zajęcia, niż kolędować po domach, jak świadek Jehowy i roznosić dobre słowo o czystym węglu
    Uśmiałem sie jak norka. A te dwa lata do wymiany na 5 klase to w Rybniku jedynie czy w Śląskim?

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Do 2025 mozna ich używać - w całym województwie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Do 2025 mozna ich używać - w całym województwie.
    No a gdyby – no bo jak wiesz o tym doskonale, że bogatemu wszystko wolno – ktoś sobie po Twojemu w kopciucha władował palnik na propan-butan i tylko na takim paliwie śmigał – to co - też w 2025 r. - a paszoł won z tym kotłem???.

  10. #70

    Domyślnie

    Liczy się tabliczka na urządzeniu lub naklejka. Może dymić jak lokomotywa parowa ale cyferka na tabliczce się liczy.
    Podejrzewam że np. masz urządzenie 3 klasy , nakleisz naklejkę 4 klasa i strażnik miejski się nie skapnie.
    Bo jakby był bystrym gościem to by w policji pracował , w sekcji kryminalnej.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No a gdyby – no bo jak wiesz o tym doskonale, że bogatemu wszystko wolno – ktoś sobie po Twojemu w kopciucha władował palnik na propan-butan i tylko na takim paliwie śmigał – to co - też w 2025 r. - a paszoł won z tym kotłem???.
    Bogaty kupi PC, albo kocioł gazowy, nie będzie rzeźbił w g.wnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bogaty kupi PC, albo kocioł gazowy, nie będzie rzeźbił w g.wnie
    Lub majdan spakuje i do Portugalii czmychnie.

  13. #73

    Domyślnie

    Sezon na palenie meblami uważam za otwarty !
    Ekogroszek 2670 tona !!!

  14. #74

    Domyślnie

    Tona peletu Olczyk -1900zl
    Wykończą nas te ceny

  15. #75

    Domyślnie

    Piszesz prawdę czy wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie ?

    Ekopalacze nie cieszcie się , gaz inny niż rosyjski nie będzie tańszy.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 08-04-2022 o 14:11
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Sezon na palenie meblami uważam za otwarty !
    Ekogroszek 2670 tona !!!
    Masz ruski kalkulator skoro wychodzi Ci taniej palić meblami w Lerła Kremlin pelet wychodzi po 2600zł tylko jakim to frajerem trzeba być aby za taką cenę kupować.Zresztą najdroższy opał jest na koniec sezonu chyba, że się wczoraj urodziłeś i o tym nie wiesz, albo mieszkasz na innej półkuli skoro sezon dopiero zaczynasz
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Tona peletu Olczyk -1900zl
    Wykończą nas te ceny
    Ojtam ojtam, przecież na FM używający tego paliwa zawsze ryczeli że piec na pelet to jest pewny bo paliwo pewne i ceny nigdy nie wzrosną i jest lepszy niż wszelkie formy sexu

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Sezon na palenie meblami uważam za otwarty !
    Ekogroszek 2670 tona !!!
    Licząc prąd w G11 (87 gr) to masz za to 3068 kWh lub w G12w 4450 kWh. Na samo ogrzewanie w najzimniejszych miesiącach szło u mnie max 1300 kwh przy ogrzewaniu grzejnikami elektrycznymi (130m2).


    Powiem tak żeby nie urazić nikogo, bo to kwestia zmiany cen mediów. ale trzeba być nie wiem jak naiwnym żeby trzymać się węgla

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ojtam ojtam, przecież na FM używający tego paliwa zawsze ryczeli że piec na pelet to jest pewny bo paliwo pewne i ceny nigdy nie wzrosną i jest lepszy niż wszelkie formy sexu
    Spokojnie Gaweł od nowego roku 2023 korekta na prąd też przyjdzie Grzanie czymkolwiek tanio się skończyło, zresztą co Ty tam miałeś za temperatury w domu jak grzałeś tym prądem 1:1w porywach szału 20-21 i brylowanie w swetrach na salonach Aż się spociłem jak to pisałem Dopiero teraz to masz ciepło jak klimę wrzuciłeś do domu i wszystkim rozgłaszasz jaka zaawansowana technologicznie jest bo nawet grzałki nie ma
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 08-04-2022 o 15:08
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Spokojnie Gaweł od nowego roku 2023 korekta na prąd też przyjdzie Grzanie czymkolwiek tanio się skończyło, zresztą co Ty tam miałeś za temperatury w domu jak grzałeś tym prądem 1:1w porywach szału 20-21 i brylowanie w swetrach na salonach Aż się spociłem jak to pisałem Dopiero teraz to masz ciepło jak klimę wrzuciłeś do domu i wszystkim rozgłaszasz jaka zaawansowana technologicznie jest bo nawet grzałki nie ma
    Owszem mam teraz cieplej niż przy grzaniu samymi grzejnikami, na klimatyzator nie narzekam na razie daje radę, choc to nie moje odkrycie a Kulibobowe, ja skopiowałem pomysł. Co do podwyżek to mnie to na razie nie dotyczy jak to w kawale powiedział dziadek jak go pies w protezę ugryzł. mam PV może coś dopłacę zobaczymy. Przez ostatnie 2 lata miałem rachunek za prąd na poziomie 1/3 sprzed założenia PV , Teraz mam dołożone ponad 2 kwp zobaczymy jak to się spisze.

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony