dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 222
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał polsky166 Zobacz post

    Chce uzyskać info o ile ogrzewanie gazem jest droższe od eko groszka

    Boję się że zrezygnuje z pieca na węgiel a gaz zdrożeje i co potem zrobię?
    To zależy ile kosztuje węgiel a ile gaz.
    Sam widzisz jak sytuacja się zmienia i za to co płaciłeś 1300 teraz trzeba szykować około 2000.
    Nikt za Ciebie nie zadecyduje i ryzyka inwestora nie podejmie.
    Wielu dziś ma taka zagadkę na głowie.
    Chcesz mieć czyste rączki i bezobsługowo wybierz gaz.
    Nie boisz się podnieść worka z węglem , wyczyścić kotła wybierz węgiel.
    Na pocieszenie dodam, że po rozmowie z wieloma osobami które przeszły z węgla na gaz , nie raz już słyszałem że to ciepło z węgla było jakieś takie inne niż z gazu, jakieś takie lepsze
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 31-03-2022 o 08:55
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #42

    Domyślnie

    Ekokolega podał wartość uśrednioną.
    A średnio to pies z właścicielem na spacerze ma trzy nogi?
    Rozumiesz to wreszcie?

    Do autora - przy dzisiejszych cenach gazu, koszta będą wyższe o ok. 10%.
    Co będzie za miesiąc czy rok, to nikt nie wie.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    .
    Na pocieszenie dodam, że po rozmowie z wieloma osobami które przeszły z węgla na gaz , nie raz już słyszałem że to ciepło z węgla było jakieś takie inne niż z gazu, jakieś takie lepsze
    Tak, czasem tak przyjemnie wędzonką zajechało...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #44

    Domyślnie

    Ale to kieruj to również do kolegi bo on podając uśrednione wartości nie rozumie że pies średnio ma 3 nogi.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #45

    Domyślnie

    10 procent to praktycznie nic myślałem że x2 x3 x4 w porównaniu z węglem
    Ale dlaczego instalacja i piec gazowy są tak drogie? Na węgiel jest coś taniej?
    Jeśli miałbym ładować raz na tydzień to wegiel też będzie ok obecnie to przecież codziennie rozpalam i co 2godzkny trzeba dokładać i wybierać popiół każdego dnia

    Czy taki dom jak mam na jalie koszty miesięcznie mogę liczyć grzejąc cały czas Czyli w nocy również? Rozumiem że grzejąc cały czas nie będę musiał na piecu utrzymywać 60-90st wystarczy 40?

  6. #46

    Domyślnie

    Czy czytając post #46 rozumiesz teraz Mistalova ? Nadal zapytasz o dokładne wyliczenia ?
    Może jakieś porównanie do psa ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał polsky166 Zobacz post
    10 procent to praktycznie nic myślałem że x2 x3 x4 w porównaniu z węglem
    Ale dlaczego instalacja i piec gazowy są tak drogie? Na węgiel jest coś taniej?
    Jeśli miałbym ładować raz na tydzień to wegiel też będzie ok obecnie to przecież codziennie rozpalam i co 2godzkny trzeba dokładać i wybierać popiół każdego dnia

    Czy taki dom jak mam na jalie koszty miesięcznie mogę liczyć grzejąc cały czas Czyli w nocy również? Rozumiem że grzejąc cały czas nie będę musiał na piecu utrzymywać 60-90st wystarczy 40?
    No zlituj się, przecież wiesz ile energi potrzebuje twój dom. To, że zmienisz kocioł nie oznacza, że nagle zaczniesz spalać 40% węgla mniej.
    A jeśli będzie grzał całą dobę i średnia dobowa temperatura w domu będzie wyższa, niż teraz, to nawet uwzględniając wyższą sprawność nowego kotła nic nie zyskasz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Czy czytając post #46 rozumiesz teraz Mistalova ? Nadal zapytasz o dokładne wyliczenia ?
    Może jakieś porównanie do psa ?
    Niestety, nie jestem w stanie zniżyć się aż tak bardzo, by odnaleźć się na twoim poziomie...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  9. #49

    Domyślnie

    Rozumiem ze zmieniają piec na ekogroszek będę przepalał miesięcznie 2 tony węgla chcąc palić cały czas?
    Tona 2tys 4tys na miesiąc x7 28tys na sezon?
    Ponoć te piece zasypuje się raz na tydzień

    Jakiej mocy do tego domu musi być piec na węgiel gaz?

  10. #50

    Domyślnie

    O jejku, chłopak potrzebuje prostej porady a Ty nadal nie rozumiesz i próbujesz pokazać jaki to Jesteś mądry.

    Czy może teraz rozumiesz ? (#49)
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 31-03-2022 o 11:08
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał polsky166 Zobacz post
    Rozumiem ze zmieniają piec na ekogroszek będę przepalał miesięcznie 2 tony węgla chcąc palić cały czas?
    Nie kolego.
    Eko kolega i ja próbujemy Ci to wyjaśnić od jakiegoś czasu.
    Kotłem na ekogroszek spalisz około 0,5 tony miesięcznie, czyli tyle co teraz, ale zyskasz to, że temperatura w domu powinna być stała przez całą dobę, obsługa kotła nie będzie tak uciążliwa jak teraz.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał polsky166 Zobacz post
    Rozumiem ze zmieniają piec na ekogroszek będę przepalał miesięcznie 2 tony węgla chcąc palić cały czas?
    Przecież ci piszę, że utrzymując podobną temperaturę co teraz będziesz zużywał podobną ilość węgla.
    Kocioł (nie piec) gazowy na Twój dom to z 16kW.
    Moi rodzice mają Immergas Exa, ma chyba moc 5-23kW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53

    Domyślnie

    Droższy jest kociol, piec i montaż gazowy czy na eko groszek? Jakie orientacyjne ceny? Pieca, kotła, montażu?

    Isc w Gaz czy węgiel? Może zostawić kopciucha i zamonotwac gaz da się tak?

    W kwocie 500zl ma miesiąc zamknę się opalać dom gazem? Czy to jest nierealne i np grzejąc non stop przyjdzie rachunek 3tys na miesiąc?

    A jak będzie wyglądało ogrzewanie wody w przypadku grzania gazowego? Też będzie woda ciepła jak w przypadku pieca ma gaz? A latem można sama podgrzać?

    Oraz jak z bezpieczeństwem? Jest ryzyko wybuchu itp? Uruchamia się go ręcznie jak płomień w kuchence? Czy jakiś iskrownik jest automatyczny?

    https://pangroszek.pl/ekogroszek-vs-...rdziej-oplaca/
    Na tej stronie są całkiem inne informacje od podanych przez Was i od sąsiadów, znajomych również słyszę ze gazowe ogrzewanie jest jedno z najdroższych i nie wiem komu wierzyć

    https://kb.pl/porady/koszty-ogrzewan...ly-przed-zima/
    Najtańszy w zestawieniu ekogroszek gaz ok 2 razy droższy tyle samo kosztuje co olej opałowy
    Ostatnio edytowane przez polsky166 ; 31-03-2022 o 12:19

  14. #54

    Domyślnie



    dwie opinie ze strony podanej przez polsky166

    " Witam! A ja bardzo bym chciała przejść z ogrzewania gazowego np.na ekogroszek .Mam piec tradycyjny gazowy Imergaz z otwartym spalaniem temperaturą ustawiona na 22 a w domu zimno.Mam też stary smieciuch w którym palę drzewem w mrozy.I wtedy jest cieplutko,grzeją ściany od komina w łazience,chce się żyć. Kiedy palę gazem to 22 na sterowniku odczuwam chłód a 22 przy paleniu drzewem jest ciepło.Ja tego nie rozumię przecież to taka sama temperaturą "

    "Wszystko pięknie wytłumaczone gdyby nie pewne „ale”.Wyliczanie normy z tabelek które nijak mają się do rzeczywistych warunków użytkowania.Ogrzewałem gazem i za grudzień i styczeń rachunki były takie jak za cały sezon płacę za węgiel.Opalając gazem w domu był mały dyskomfort zimna a jak podnosiłem temperaturę to rachunki rosły nieadekwatnie do zysków na cieple.Przeszedłem na węgiel i mimo że dołożyłem sobie pracy to nie żałuję bo zaoszczędzone pieniądze mogę wydać na inne cele.Nadmieniam że mój piec gazowy to dwufunkcyjny Vaillant kondensacyjny który teraz służy tylko do wody cwu i jako zabezpieczenie awaryjne."


    Są oczywiście komentarze na niekorzyść ekogroszku również.

    Ale skupiłbym się tu na innym aspekcie a mianowicie :
    - chłód przy 22 stopniach na gazie
    - dyskomfort zimna przy opalaniu gazem.
    Coś o czym wspominałem wczesniej.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 31-03-2022 o 12:29
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #55

    Domyślnie

    Ręce mi opadły...
    Nie da się tego już bardziej wytłumaczyć...
    Polsky166 rzuć monetą i wybierz.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ha, ha ha - ze strony "pangroszek"
    Pamiętaj, że ogrzewanie gazowe nie jest w pełni ekologiczne. Do ekologicznych form ogrzewania zalicza się eko groszek czy pellet.
    Co to za cep pisał ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co to za cep pisał ?
    Pewnie taki co kominkiem się ogrzewa a gazem tylko dogrzewa.
    Coraz lepiej wam to liczenie idzie jeszcze trochę to z węgla ze 110% skuteczności spalania wyciągniecie i oczywiście przy tych 40*C na kotle.
    Prowadzi ślepy niemego – tylko dokąd – macie tak rozległą w temacie wiedzę i takie głupoty wypisujecie – nawet żaden o kaloryczność spalanego ekogroszku nie spytał ale liczycie, więc liczcie tak sobie dalej - zwłaszcza, że już w między słowy o moc kotła padło pytanie.
    Coś mi tu oponiarzem pachnie.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Licz, doradzaj, pomagaj.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Licz, doradzaj, pomagaj.
    Pytaj - czytaj a się dowiesz.
    Spróbuj wyorać z niego jaki miał zapotrzebowanie na ciepło kiedyś a jakie ma teraz - i tak po kolei - a nie się kompromitujesz - kompromitujesz, bo nawet nie wiesz tego czy on ten węgiel spalał czy niedopalony przez komin wywalał.
    MJ/kg na kW/h zamienić nie problem - ale liczycie i liczycie - tylko co - chyba pchły na grzebieniu, więc tak dalej liczcie sobie.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dopytaj i policz, jestem ciekaw efektów.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony