dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Płyta indukcyjna odstaje od blatu

    Hej,

    Po około 3 latach używania mieszkania zauważyłem, że płyta indukcyjna (samsung nz64h57479k) odstaje od blatu na jakieś 3-4mm.
    Zgromadziło się między płytą a blatem takie coś jakby zaschnięte jedzenie, ale nie jestem pewny. Czy to normalne, że płyta tak odstaje? Boje się, że woda może dostać się do płyty i spowodować spięcie + blat spuchnie. Czytałem, że między płytą, a blatem powinna znajdować się uczelka, ale sam nie wiem czy tam jest.
    fotki poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2527.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	458961Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2526.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	458962

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    no samsung to może był super w latch 80 w z PEWEX-u teraz to synonim tandety i owczej mody.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Upewnić się poziomicą czy blat i płyta są równe a następnie zdemontować płytę, wyczyścić otwór, przymierzyć czy płyta wchodzi i jest prosto a następnie pokryć brzeg blatu slikonem i umieścić płytę przykręcając ją od spodu fabrycznym mocowaniem.
    Jeśli jest nadmiar silikonu to go zebrać tworząc odpowiedni kształt .

    Silikon zabezpieczy przed wnikaniem wilgoci i resztek pożywienia zapewniając łatwe czyszczenie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że płyta oryginalnie przylegała do blatu a zaczęła tak odstawać z czasem.
    Na pewno silikonować? W instrukcji jest informacja o tym, żeby nie używać silikonu...

  5. #5

    Domyślnie

    No bo się nie używa silikonu. Każda płyta ma uszczelkę., Wsuwa się ją w otwór i wsio. Jak zaczęło odstawać, to znaczy że blat puchnie. Wyjmij ją i zobacz. To nie jest trudne....

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No bo się nie używa silikonu. Każda płyta ma uszczelkę., Wsuwa się ją w otwór i wsio. .........
    Uszczelki się nie wsuwa tylko raczej przykleja.
    Wspomniana uszczelka to taśma z pianki EPDM lub innego podobnego materiału jednostronnie klejąca przymocowana od spodniej strony płyty.
    Problem z puchnącym blatem wyniknął z niewłaściwego wycięcia otworu wraz z zastosowaniem fabrycznej uszczelki.
    Jeśli woda wniknie dostając się do surowych wiórów bez okleiny to spowoduje takie efekty.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony