Witam,
zamierzam na działce objętej MPZP postawić altanę o wymiarach 6 x 4 m. Jest to działa z przeznaczeniem na zabudowę letniskową. Z tego co wyczytałem jeżeli powierzchnia altany nie przekracza 35m2 wystarczy zgłoszenie zamiast pozwolenia o budowę. Natomiast mam tu inną niejasność. W MPZP na którym znajduje się działka są następujące zapisy:
9) na poszczególnych działkach zabudowy letniskowej i terenie usług dopuszcza się realizację obiektów małej
architektury ogrodowej, np. altan o lekkiej konstrukcji szkieletowej;
a z tego co czytam w internecie:
Altanki nie są obiektami małej architektury, które nie wymagają ani zgłoszenia, ani pozwolenia na budowę. Jeżeli nie określimy czasu ich posadowienia na działce, nie mogą być zaliczane także do tymczasowych obiektów budowlanych, których budowa również zwolniona jest z dodatkowych formalności.
Teoretycznie dzwoniłem do starostwa i miły pan powiedział, że nie trzeba zgłaszać. Natomiast jak to ma się do tego, gdy złoże pismo o warunki przyłącza na działce, podłączenie miało by być do planowanej altany, a w umowie o warunki przyłącza będzie punkt którzy zobowiązuje do dołączenia prawomocnej decyzji / zgłoszenia dotyczącej zgody na budowę obiektu przyłączanego.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam