dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie przekroczona moc paneli

    taka ciekawostka , mam 16 paneli 385 W, inwerter Sofar. Widzę w aplikacji solarman, że czasami instalacja więcej "produkuje" niż ma mocy . 16 paneli x 385 = 6 160 W, a widzę w aplikacji czasami moc np. dziś 6450 W czyli na panel 403 W.
    To jest możliwe aby instalacja większą moc niż nominalną ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawostka... może dla ciebie reszta doskonale to wie. To że coś widzisz czasami nie znaczy że w lato coś takiego zaobserwujesz z 6kWp w lato zobaczysz max 5kW
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ciekawostka... może dla ciebie reszta doskonale to wie. To że coś widzisz czasami nie znaczy że w lato coś takiego zaobserwujesz z 6kWp w lato zobaczysz max 5kW
    z całym szacunkiem... ale odpowiedź wszechwiedzącego nawet nie zbliżyła się do mojego pytania

    cytując ale dobrze oddaje " Te Twoje wywody o rosołach, wędzeniu, polityce socjalnej kraju, nieocenione!" ))))
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 10-04-2022 o 19:44

  4. #4

    Domyślnie

    Plus ciekawostka dla Ciebie, to jest tylko chwilowy pik mocy na wykresie - ot słońce wyszło zza chmur i zaświeciło na chłodny panel pod optymalnym kątem.
    Średnio raz na kilka dni taki post na grupach z fotowoltaiką.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, taką sytuacje da się zaobserwować w stosunkowo chłodne, ale słoneczne dni z przemykającymi pojedynczymi chmurami.
    Jak chmura odsłania słońce, to moduły przez moment produkują więcej, niż ich nominał, przy STC, bo są chłodne (a dodatkowo jasna chmura działą, jak blenda)
    Szybko sie nagrzewają i moc spada
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, taką sytuacje da się zaobserwować w stosunkowo chłodne, ale słoneczne dni z przemykającymi pojedynczymi chmurami.
    Jak chmura odsłania słońce, to moduły przez moment produkują więcej, niż ich nominał, przy STC, bo są chłodne (a dodatkowo jasna chmura działą, jak blenda)
    Szybko sie nagrzewają i moc spada
    dzięki, krótko i na temat , to właśnie zaobserwowałem, w pełne słoneczne dni zarówno napięcie i moc są w "normie", natomiast w takie dni jak dziś tj. zimno, chmury i wychodzące słońce zarówno napięcie jak i moc potrafią zaskoczyć

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzięki, krótko i na temat , to właśnie zaobserwowałem, w pełne słoneczne dni zarówno napięcie i moc są w "normie", natomiast w takie dni jak dziś tj. zimno, chmury i wychodzące słońce zarówno napięcie jak i moc potrafią zaskoczyć
    Niestety tak to jest jak ktoś szuka wyniku 2+2*2 i wychodzi im 8 a nie 6. Nie wie co ma na dachu nie wie jak działa a później opowiada ciekawostki. Że założyli mi wyncyj.. PV niż chciałem w lato będzie jękał że założyli za mało bo leci ino 5kW zamiast 6,4kW...
    Podziwiam ludzi którzy kupują coś a nie wiedzą jak działa i po co działa.

    Dinozaur powiedział... coś oczywistego? o czym nowalijka nie wiedziała.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Niestety tak to jest jak ktoś szuka wyniku 2+2*2 i wychodzi im 8 a nie 6. Nie wie co ma na dachu nie wie jak działa a później opowiada ciekawostki. Że założyli mi wyncyj.. PV niż chciałem w lato będzie jękał że założyli za mało bo leci ino 5kW zamiast 6,4kW...
    Podziwiam ludzi którzy kupują coś a nie wiedzą jak działa i po co działa.

    Dinozaur powiedział... coś oczywistego? o czym nowalijka nie wiedziała.
    normalne jest pytać, nienormalne w mojej opinii jest tak odpowiadać, to objaw jakiegoś kompleksu...skoro się odpowiada a nie ma nic do powiedzenia poza prymitywną agresją

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    normalne jest pytać, nienormalne w mojej opinii jest tak odpowiadać, to objaw jakiegoś kompleksu...skoro się odpowiada a nie ma nic do powiedzenia poza prymitywną agresją
    Z tego powodu coraz mniej osób reaguje na te zaczepki. Kto już miał okazję otrzymać nieocenioną poradę przekonał się o jej wartości....
    Większość z nas wybrała metodę niereagowania na impertynencje, czego i Tobie życzę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Niestety tak to jest jak ktoś szuka wyniku 2+2*2 i wychodzi im 8 a nie 6. Nie wie co ma na dachu nie wie jak działa a później opowiada ciekawostki. Że założyli mi wyncyj.. PV niż chciałem w lato będzie jękał że założyli za mało bo leci ino 5kW zamiast 6,4kW...
    Podziwiam ludzi którzy kupują coś a nie wiedzą jak działa i po co działa.

    Dinozaur powiedział... coś oczywistego? o czym nowalijka nie wiedziała.
    Znów się dymu z wędzarni oćpałeś?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Znów się dymu z wędzarni oćpałeś?
    Nie ładuję zrębki Olchowo - Bukowe do waporyzatora i waporyzuje w 185*C, a później opowiadam ciekawostki że moja instalacja 7,3kW chwilowo produkuje 7,5kWp i pytam czy to możliwe. I to znaczy że zapłaciłem za 7,3kWp 30k zł = 4,1kzł/kWp a powinienem zapłacić 7,5kWp / 30k = 4kzł. Po czym uzyskuje odpowiedz na forum i dzwonie z pretensjami do instalatora który zapomniał co robił w 2015r na moim dachu.
    W przyszłym roku będę waporyzował drewno czereśniowe i pytał dlaczego marzec był kija warty a w 2022 to chyba każdemu liczniki się popsuły że takie wartości pokazywały.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie ładuję zrębki Olchowo - Bukowe do waporyzatora i waporyzuje w 185*C, a później opowiadam ciekawostki że moja instalacja 7,3kW chwilowo produkuje 7,5kWp i pytam czy to możliwe. I to znaczy że zapłaciłem za 7,3kWp 30k zł = 4,1kzł/kWp a powinienem zapłacić 7,5kWp / 30k = 4kzł. Po czym uzyskuje odpowiedz na forum i dzwonie z pretensjami do instalatora który zapomniał co robił w 2015r na moim dachu.
    W przyszłym roku będę waporyzował drewno czereśniowe i pytał dlaczego marzec był kija warty a w 2022 to chyba każdemu liczniki się popsuły że takie wartości pokazywały.
    Z pewnością nie produkuje chwilowo 7,5 kWp
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Z pewnością nie produkuje chwilowo 7,5 kWp
    Nie siedzę wpatrując się w falowniki i sumując ich wyniki założyłem sobie jakąś wartość i podałem jako "ciekawostka".
    Chłopaki traktują wartość pokazującą się na inwerterze jako świętość - a przecież nie mają nawet klasy energetycznej "B" jak certyfikowany licznik energii elektrycznej. Ale po co komu ta wiedza. Przecież też omówiliśmy się że wartość 100zł banknotu to 100zł, a realnie kosztuje tyle co papier i farba znajdująca się na nim. Niestety na starych dolarach była informacja że zanieść tego dolara do banku dostaniesz jego ekwiwalent w złocie, niestety zniknęła ciekawe z jakiego powodu - "taka ciekawostka" opata jednak na faktach.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Z pewnością nie produkuje chwilowo 7,5 kWp
    Szach - mat.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Z pewnością nie produkuje chwilowo 7,5 kWp
    czyżby użytkownika marcinabb dopadł efekt efekt Dunninga-Krugera ?), coś takiego podejrzewałem ))

    cyt. Darwina „ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie, niż wiedza”

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Szach - mat.
    Szkoda że u ciebie zwykłe bicie piona kończy się tragedią podobnie jak u kolegi Mirka, dopiero zrobił z siebie "niedowiarka" od "ciekawostek" a teraz wspólnie gracie do jednej bramki. Pasujecie do siebie może jakaś bliższa znajomość z tego będzie kto wie... ale jaka była by z tego romantyczna opowieść.

    Mirek mu o ciekawostkach opowiadał a niedowiarek mu nie dowierzał.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Niestety tak to jest jak ktoś szuka wyniku 2+2*2 i wychodzi im 8 a nie 6. Nie wie co ma na dachu nie wie jak działa a później opowiada ciekawostki. Że założyli mi wyncyj.. PV niż chciałem w lato będzie jękał że założyli za mało bo leci ino 5kW zamiast 6,4kW...
    Podziwiam ludzi którzy kupują coś a nie wiedzą jak działa i po co działa.

    Dinozaur powiedział... coś oczywistego? o czym nowalijka nie wiedziała.
    Człowiek się pyta co i jak, nie wie. Ty taki jesteś wszystko wiedzący? Zapytał to trzeba było dać normalną odpowiedź a nie drwić. Takie zachowanie jakie pokazujesz na forum świadczy tylko i wyłącznie o braku kultury. Gadasz gadasz, ale i tak za nisko siedzisz.

    Dinozaur kiedyś był nowalijką, teraz się wywyższa. Proponuje iść na terapię bo źle skończysz. Pogoda jest dobra weź zabawki i idź do piaskownicy.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Szkoda że u ciebie zwykłe bicie piona kończy się tragedią podobnie jak u kolegi Mirka, dopiero zrobił z siebie "niedowiarka" od "ciekawostek" a teraz wspólnie gracie do jednej bramki. Pasujecie do siebie może jakaś bliższa znajomość z tego będzie kto wie... ale jaka była by z tego romantyczna opowieść.

    Mirek mu o ciekawostkach opowiadał a niedowiarek mu nie dowierzał.
    Zajmij się produkcją tych swoich kWp. Tobie też wesołych świąt.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Człowiek się pyta co i jak, nie wie. Ty taki jesteś wszystko wiedzący? Zapytał to trzeba było dać normalną odpowiedź a nie drwić. Takie zachowanie jakie pokazujesz na forum świadczy tylko i wyłącznie o braku kultury. Gadasz gadasz, ale i tak za nisko siedzisz.

    Dinozaur kiedyś był nowalijką, teraz się wywyższa. Proponuje iść na terapię bo źle skończysz. Pogoda jest dobra weź zabawki i idź do piaskownicy.
    A czy ten człowiek poświęcił choć minutę na użycie opcji szukaj na forum? Chciał pokazać jaki to on oczytany jest, jaką to on ma niesamowitą instalacje, że kręci więcej niż fabryka dała
    Zupełnie jak ja bym teraz napisał Panowie wiecie że na Ukrainę wjechała Rosja z ich wojną ale spokojnie to tylko operacja wojskowa
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie dokarmiajcie go już....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony