dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pozwolenie na budowę, projekt itd

    Dzień dobry, z góry zaznaczam, że w załatwianiu formalności jestem zielony i może będę zadawał głupie pytania, więc sorry za nie.

    Kupiłem działkę budowlaną i mam kilka pytań co do pozwolenia na budowę, projektu itd.

    Projekt domu 60m2 już wybrałem i nie będę robił w nim żadnych zmian
    I teraz pytanie, w internecie wyczytałem, że do wniosku o pozwolenie na budowę muszę dołączyć:

    1 projekt budowlany (z uzgodnieniami, pozwoleniami i opiniami) w 3 egzemplarzach,
    2 potwierdzenie uprawnień architekta,
    3 oświadczenie właściciela działki o prawie do dysponowania gruntem na cele budowlane,
    4 decyzja o warunków zabudowy (jeśli nie ma MPZP).

    I nie bardzo rozumiem o co chodzi w punkcie pierwszym z "uzgodnieniami, pozwoleniami i opiniami" - to będzie już z projektem gotowe?
    Nie rozumiem też punktu drugiego, jeżeli nie będę robił żadnych zmian w projekcie i kupię gotowy projekt, to czy to będzie konieczne, czy będę musiał zatrudniać architekta w ogóle?
    Na jakim etapie muszę wybrać kierownika budowy? Po dostaniu pozwolenia na budowę?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Możesz mieć specyficzne wymagania dotyczące lokalizacji działki - wówczas np. musisz przedstawić zaświadczenie od archeologa. Możesz mieć obowiązek uzgodnienia zjazdu na swoją działkę z drogi publicznej.

    Projekt gotowy nie jest projektem budowlanym tylko rysunkiem. Dopiero adaptacja do warunków działki tego rysunku przez architekta, który się podpisze pod dokumentacją, weźmie za nią odpowiedzialność zawodową, czyni z tego projekt.

    kierbuda zatrudniasz kiedy rozpoczynasz budowę. Zwróć uwagę na zakres jego kompetencji, żebyś nie musiał szukać osobnych kierowników do instalacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Możesz mieć specyficzne wymagania dotyczące lokalizacji działki - wówczas np. musisz przedstawić zaświadczenie od archeologa. Możesz mieć obowiązek uzgodnienia zjazdu na swoją działkę z drogi publicznej.

    Projekt gotowy nie jest projektem budowlanym tylko rysunkiem. Dopiero adaptacja do warunków działki tego rysunku przez architekta, który się podpisze pod dokumentacją, weźmie za nią odpowiedzialność zawodową, czyni z tego projekt.

    kierbuda zatrudniasz kiedy rozpoczynasz budowę. Zwróć uwagę na zakres jego kompetencji, żebyś nie musiał szukać osobnych kierowników do instalacji.
    Dzięki za odpowiedź na moje pytania, już rozjaśniły mi obraz. Co do kierownika budowy, dom chcę budować bez kredytu z tego co zarobię, praktycznie cały czas sam, czyli systemem gospodarczym. Budowa może trwać nawet i przez 10 lat, nie wiem dokładnie ile. To wtedy jak najlepiej się z Kierownikiem budowy rozliczać, jak będzie wyglądała jego praca? Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zwykle rozlicza się za odebrane etapy albo za konkretne wizyty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony