dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Połączenie dachu stromego z płaskim (attyka) - Problematyczne wykonanie.

    Witam wszystkich,

    Mam problem i chciałbym się poradzić w jaki sposób mógłbym wykończyć wskazany niżej płaski dach. Sytuacja wygląda tak, że mam dach wiązarowy ze spadkiem 30 stopni oraz ten nieszczęsny kawałek płaskiego dachu. Pod spodem będzie pomieszczenie ogrzewane (wejście do domu).

    Wiązary oparte są na wieńcach a pod wystającymi okapami mam zagłębienie na ok. 7 cm ocieplenia. Wg projektu mam blachę na rąbek, która dolega do deski czołowej okapu wskazanej na zdjęciu a konstrukcją są styropiany z wyprofilowanym spadkiem.

    1. Prośba o wasze opinie czy to jest prawidłowo zaprojektowane ?
    2. Czy styropian może dolegać do drewnianej konstrukcji ? Czy drewno nie będzie gniło ?
    3. Przy założeniu, że dach byłby ze styropianu/eps czy powinien być kołkowany do betonu ?
    4. Jak sobie poradzić z tym daszkiem ? Czy można do tego dorobić drewnianą konstrukcję bez zaburzania całej konstrukcji dachu ?

    Generalnie cała konstrukcja tego daszku to "porażka" i z tego co widzę same kłopoty. Póki jeszcze można muszę z tego jakoś wybrnąć i chciałbym zasięgnąć waszych opinii. Kierownik jeszcze tego nie widział (po świętach z nim porozmawiam). Projektant ma się pochylić nad tematem (czyli uszczegółowić projekt i wskazać jak to ma być wykonane).

    Wrzucam dwa zdjęcia gdzie pokazany jest problem. Na jednym narysowałem ew. konstrukcję dodatkową dla tego daszku.




  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Murłata dachu stromego powinna być wyżej niż docelowe warstwy dachu płaskiego.
    Chyba, ze to jakieś szczególne rozwiązanie architektoniczne, ale wówczas potrzebny jest projekt wykonawczy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zrób konstrukcję drew. Przedłużenie kosza z górnych połaci
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Od strony technicznej to dość prosta sprawa. Rozwiązań może być kilka. Natomiast ważny jest efekt końcowy bo to daszek nad wejściem. Istotną sprawą będzie odbiór wody spływającej z dachu zasadniczego. Można daszek wykleić styropianem o odpowiedniej grubości i wykończyć papą termozgrzewalną wierzchniego krycia. Można wykonać dodatkową konstrukcję ale bez klinów nakładkowych. Można daszek zamknąć attyką. Ważne kwestie to zachować ciągłość izolacji cieplnej i hydroizolacji. Krycie wstępne dachu zasadniczego najlepiej wykonać papą na sztywnym poszyciu. Pozwoli to na szczelne połączenie papy z daszku z papą dachu zasadniczego. Czy zdjęcie zostało wykonane w trakcie montażu wiązarów czy po zakończeniu montażu? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Projektant do uśpienia ... albo wykonanie niezgodne z projektem.
    Ostatnio edytowane przez bracki88 ; 19-04-2022 o 21:27

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Od strony technicznej to dość prosta sprawa. Rozwiązań może być kilka. Natomiast ważny jest efekt końcowy bo to daszek nad wejściem. Istotną sprawą będzie odbiór wody spływającej z dachu zasadniczego. Można daszek wykleić styropianem o odpowiedniej grubości i wykończyć papą termozgrzewalną wierzchniego krycia. Można wykonać dodatkową konstrukcję ale bez klinów nakładkowych. Można daszek zamknąć attyką. Ważne kwestie to zachować ciągłość izolacji cieplnej i hydroizolacji. Krycie wstępne dachu zasadniczego najlepiej wykonać papą na sztywnym poszyciu. Pozwoli to na szczelne połączenie papy z daszku z papą dachu zasadniczego. Czy zdjęcie zostało wykonane w trakcie montażu wiązarów czy po zakończeniu montażu? Pozdrawiam.
    Zdjęcie zostało wykonane w trakcie montażu.

    Odnośnie samego daszku to planuję tak jak pisał Jan P. zrobić konstrukcję drewnianą spadkową. Porozmawiam z wykonawcą jak oni to widzą.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tą kwestię powinien rozwiązać projektant. Natomiast od strony technicznej musi na wieńcu znaleźć się murłata aby uniknąć przemarzania na wieńcu. Spowoduje to odpowiednie uniesienie tego daszku ale przy odpowiednim doborze szerokości okapu umożliwi spotkanie się z okapem dachu zasadniczego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony