dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcia na tynkach cementowo-wapiennych

    Witam.
    Proszę o poradę.
    Na tynkach cementowo-wapiennych pojawiły mi się pęknięcia.
    W rogach pomieszczenia, od parapetu do podłogi.
    W jednym miejscu jest tak jakby nie związane ze ścianą po stuknięciu słychać pusty odgłos.
    Czym to najlepiej naprawić? Tynków nie będę gładził i chciałbym uzyskać jak najbardziej zbliżony efekt do wykonanych tynków.
    Są do tego masy naprawcze ( chyba śnieżka coś takiego ma acryl putz flex)?
    To miejsce co nie związało na pewno trzeba będzie skuć. Takiego samego tynku na pewno nikt nie zrobi. Jaki tynk wybrać z worka?
    Znalazłem dwa po przejechaniu się po składach: Knauf Cover oraz Baumit MPI 25.
    Może Ktoś coś poleci?
    Na razie polecono mi te pęknięcia powiększyć, zagruntować i zatrzeć klejem do płytek. Nie bardzo to widzę...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220420_182204.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	459138
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220420_182332.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	459139
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220420_182351.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	459140

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wygląda jakby ci fundamenty siadły

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wygląda jakby ci fundamenty siadły
    Tynki robione 10 miesiecy po fundamentach, przerwa ponad miesiąc od murowania ścian, nie wiem możliwe że siadły. Raczej stawiam na złe wiązanie przy tynkowaniu, w rogach to myślę że się nie przyłożyli żeby to dobrze zrobić

  4. #4

    Domyślnie

    Na dwóch zdjęciach od góry, jak na moje oko, pęknięta jest ściana a przez to tynk.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0309mimi0309 Zobacz post
    Tynki robione 10 miesiecy po fundamentach, przerwa ponad miesiąc od murowania ścian, nie wiem możliwe że siadły. Raczej stawiam na złe wiązanie przy tynkowaniu, w rogach to myślę że się nie przyłożyli żeby to dobrze zrobić
    To, że tyle czasu minęło nie znaczy, że ściana nie pracuje (chociażby termicznie). Może masz zdjęcie tego miejsca lub okolic przed tynkowaniem? Jak były pielęgnowane tynki? Być może też tynk popękał w tych miejscach, bo akurat tu uległ zbyt szybkiemu przesuszeniu, choć mało prawdopodobne, bo pewnie byłoby więcej drobnych rys.
    Tynki miałeś z worka czy tradycyjnie kręcone na budowie? Najlepiej napraw dokonać tym samym produktem (jeśli z worka) to szansa, że uda się uzyskać zbliżoną strukturę.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Na dwóch zdjęciach od góry, jak na moje oko, pęknięta jest ściana a przez to tynk.
    Czyli pewnie fundament siadł. Pierwsze zdjęcie to laczenie ściany nośnej z działową robione na zastrzały, może przez to te pęknięcia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    To, że tyle czasu minęło nie znaczy, że ściana nie pracuje (chociażby termicznie). Może masz zdjęcie tego miejsca lub okolic przed tynkowaniem? Jak były pielęgnowane tynki? Być może też tynk popękał w tych miejscach, bo akurat tu uległ zbyt szybkiemu przesuszeniu, choć mało prawdopodobne, bo pewnie byłoby więcej drobnych rys.
    Tynki miałeś z worka czy tradycyjnie kręcone na budowie? Najlepiej napraw dokonać tym samym produktem (jeśli z worka) to szansa, że uda się uzyskać zbliżoną strukturę.
    Mam. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220427_184006.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	459172
    Tynki tradycyjne, więc trudno mi będzie uzyskać takie same.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony