Cytat Napisał pepi Zobacz post
Witam, założyłem taki wątek z myślą o wymianie pieca olejowego który podgrzewa tylko cwu na PC powietrze woda tylko do cwu.

https://forum.muratordom.pl/showthre...73#post8134873

Marco 36 mnie tu przekierował, bo z podobnym metrażem domu i OZC się zmagam. Dom też na grzejnikach.

Ogrzewanie budynku:
12,5kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza
W "najmroźniejszy" dzień zimy, tj. przy średniej dobowej za oknem -20°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C.
6,1kW – przeciętna moc grzewcza
Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,5°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C.

50W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc grzewczą
25 795kWh = 93GJ całkowite roczne zużycie energii cieplnej na ogrzewanie (bez CWU)

Oczywiście sam nie zamontuje PC bo i te wykresy jak na razie dla mnie czarna maga. Ale zawsze przed jakąś większą inwestycja w domu o poradę zgłaszałem sie na forum.
Do tej pory myślałem tylko o wymianie sposobu podgrzewania cwu, ale może jednak trzeba zainwestować w co i cwu tzn. w PC
Do puki nie będę musiał pozbyć sie kominka z płaszczem( a tego jeszcze nie wiem do kiedy) to będę chciał dogrzewać sie kominkiem i połączyć to z PC.

Poradźcie, czy tak można?
Jak sie kompletnie na tym nie znam, i jak znaleźć sprawdzonego fachowca, może wy kogoś polecicie z łódzkiego do zaprojektowania nowego systemu grzewczego i podziele sie z wami wyceną i rozwiązaniem systemu.
Instalator podrzucił takie propozycje:

KAISAI split ARCTIC 10 kW/230V - FPPCKSA10N
12 kW/400V -
YORK split YKF 10 ANB 10 kW/230V producent KAISAI YKF10ANB
BROTJE BLW split 11Kw/400V z podgrzewaczem

Czy to są sprawdzeni przez Was producenci i produkty?