dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie 3x zmiana kierunku 90 stopni na podejściu kanalizacyjnym WC

    Cześć,

    Mam dosyć ciężkie podejście kanalizacyjne do WC. Mam 1 pion kanalizacyjny na łazienkę i WC zlokalizowany w ścianie pomiędzy tymi pomieszczeniami. Z uwagi na wymagane spadki musiałem dać najpierw czwórnik na przybory typu umywalki, prysznic, bidet, pralka a dopiero nad nim kolejny na WC (wiem, że najlepiej mieć WC najniżej i minimalizować czwórniki, ale kanalizacji pod płytą fundamentową już nie ruszę). Niestety nie dało się zastosować czwórników z kątem 45 stopni, ponieważ limituje mnie wysokość deski klozetowej (około 430 mm nad posadzką) i wyszły mi zmiany kierunków 90 stopni na dosyć krótkim odcinku (kolano 90 stopni fi 90 dołączone do stelaża, kolano 90 stopni fi 110, czwórnik kątowy 90 stopni).



    Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zbyt fortunna konfiguracja, ale nie widzę innego sposobu, żeby to połączyć. Do stelaży dołączone są kolana 90 stopni - nie ma prostki, która ułatwiła by sprawę, czy kolana 45 stopni (jest tylko redukcja 110x90, która ma w środku ruszt i ułożona poziomo mogłaby łapać zanieczyszczenia). Dodatkowo kolano stelaża musi być w miarę pionowo (inaczej koliduje z konstrukcją stelaża TECE SLIM).

    Czy widzicie duże ryzyko związane z zastosowaniem konfiguracji jak na zdjęciu powyżej?

  2. #2

    Domyślnie

    Uważam, że ryzyko jest bardzo niewielkie.

    U siebie mam te same stelaże. I w jednej łazience to czarne kolano od stelarza wychodzi niemal poziomo w bok, idzie ~1.2m rurą i pod małym kątem łączy się z pionem. Nie ma z tym żadnych problemów.

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze odejście do miski ustępowej musi być na samym dole. Masz 20 cm na spadki (styropian i jastrych) i musisz się wyrobić. jak nie - przeprojektuj łazienkę.

    Układ jak na zdjęciu będzie powodował problemy z osadzaniem się.
    Rura ze spadkiem jak u agb jest ok, ale kolano 90->kolano 90 nie będzie działać.

    Taniej kuć teraz niż za dwa lata, po płytkach.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odzew.

    mmmarcinnn, na zmianę u mnie już trochę za późno, bo kanalizacja nie idzie pod chudziakiem, a pod płytą fundamentową (musiałbym zrobić porządną dziurę i z jednego pionu zrobić 2 - bo mam tylko jeden pion przewidziany na łazienki i WC).
    W którym miejscu wg Ciebie będzie się najbardziej osadzać?

    Ogólnie układ u mnie wygląda tak (wstępny szkic bez przedścianki w WC, zabudowy stelaża w łazience, czy ostatecznej lokalizacji prysznica):

    Najgorsze, że nie widzę innego sposobu, żeby podłączyć przybory (WC zawsze wychodzi mi nad pozostałymi przyborami ze względu na spadki do pozostałych przyborów).

    Jednym ograniczeń jest oryginalne kolano 90 stopni ze stelaża, które musi iść prawie pionowo w dół. TECE nie ma instrukcji pisanych, tylko obrazkowe. Jest obrazek z samą prostką/redukcją zamiast kolana (o ile w ogóle dobrze to czytam - przydało by się też słowo pisane w instrukcjach tego typu):


    Ale wewnątrz tej prostki jest ogranicznik/ruszt:
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 02-05-2022 o 07:22

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Kolanko w stelażu mam pod kątem 45*, bo tak pasowało bez prucia stropu. Nie ma problemów. Jeśli ktoś mocno nawali i dużo papieru, to przed spuszczeniem (lub gdy po nieudanej próbie wstępnie woda opadnie) wlewasz troche Ludwika, mydła w płynie może nawet szampon sie nada. Napuszczasz wody po rant i po chwili jest tąpniecie lustra wody. To wersja "bezkontaktowa" , która stosuje w hotelu lub na wczasach Najważniejsza jest muszla, aby odpływ nie był zbyt mały. Są takie modele, które musza się zatykać. Wiem, bo to było kryterium przy wyborze modelu podczas remontu łazienki w chacie. Wylot jest zawsze 90 mm, lecz istotne jest to co jest wcześniej. Obejrzysz w sklepie kilka modeli, to pojmiesz o co chodzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony