Witam wszystkich.
Mam w planie wybudowanie na zgłoszenie budynku gospodarczego do 35 m2 na na własnej działce na której stoi już dom.
Wniosek do gminy złożony i zonk , gmina w wysłanym do mnie piśmie twierdzi że nie mogę bo ; wg. MPZP : "...obowiązuje lokalizacja garaży i budynków gospodarczych wbudowanych w bryłę budynku mieszkalnego lub integralnie z nim związanych dopuszcza się sytuowanie garaży i budynków gospodarczych w granicy działki zastrzeżeniem zawartym w lit. g..."

lit g :"...w przypadku, gdy na sąsiedniej działce już istnieje garaż lub budynek gospodarczy usytuowany we wspólnej granicy obowiązuje sytuowanie zabudowy o podobnym przeznaczeniu poprzez dobudowę,..." - na sąsiedniej działce nie stoi żaden budynek usytuowany we wspólnej granicy .

Gmina w piśmie dalej proponuje abym budynek który chcę wybudować połączył z domem ; pergolą o minimalnej długości 2,5 m lub aby te dwa budynki łączyły się ...DACHEM.

Dalej gmina proponuje abym wystąpił o normalne pozwolenie na budowę budynku gospodarczego do 35 m2 jeżeli upieram się aby budynek gospodarczy stał oddalony od domu i nie był z nim "integralnie związany"
Nie zamierzam łączyć tych 2 budynków ze sobą w żaden sposób bo po pierwsze nie ma takiej technicznej możliwości - od strony domu z której miałby stanąć budynek gospodarczy mam zrobiony taras i żadnej pergoli nie będę tam stawiał żeby mi dzieliła i tak małe już podwórko .

Czy jest jakiś sposób aby obejść te głupie wręcz warunki w MPZP , czy ten MPZP obowiązuje także budowę budynków do 35 m2 na zgłoszenie?

Pozdrawiam.