dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Izolacja chudziaka na gruncie

    Witajcie
    Nowobudowany dom z podłogą na gruncie. Na chudziaku będzie oczywiście folia dwie lub trzy warstwy ale chciałem zastosować coś co da mi większa pewność na wypadek np uszkodzenia folii. Zastanawiam się czy są jakieś specyfiki które nanosi się pędzlem czy rozprowadza szczotką, które w formie płynnej wypełniają kapilary i nie dopuszczają do przenikania wody.
    Wszelkiej maści bitumy, płynne folie odpadają. Interesuje mnie coś co wsiąka w beton i go uszczelnia a jednocześnie nie paruje toksycznymi oparami.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Preparaty krzemianujące zamykają kapilary. Ale też nie wszystkie kapilary, nawet przy najdokładniejszym nakładaniu jakieś zostaną. Nie piszesz z jakiego betonu ten "chudziak". Jeśli faktycznie z chudego (poniżej B15) to i tak pojawią się rysy przez które wilgoć może być podciągana kapilarnie. Przy wyższych klasach też mogą pojawić się spękania, ale łatwiej uniknąć ich dużej liczby.
    Dlatego hydroizolacja (nie folie), która mostkuje rysy jest najpewniejszym rozwiązaniem. Masy bitumiczne typu KMB sprawdzają się w większości wypadków. Poprzedzenie gruntowaniem preparatem pod masy bitumiczne zapewnia dobrą przyczepność.
    Zamiast bitumów mogą być masy mineralne (szlamy cementowe) w wersji elastycznej - też mostkują rysy, ale trochę mniej niż KMB. Pierwszą warstwę nanosi się na zwilżony beton wcierając szczotką w strukturę. Jeśli beton jest dobrej klasy, wysezonowany, bez wyraźnych spękań można użyć hydroizolacji mineralnej w wersji sztywnej - tańsze niż elastyczne.
    Folie w płynie się nie nadają do takich zastosowań - to może być tylko dodatkowa hydroizolacja podpłytkowa.

    Folię zostaw sobie jedną warstwę, najtańszą zwykłą budowlaną 0,2. Ona osłoni właściwą hydroizolację (KMB lub szlam) podczas układania styropianu.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja zastosowałem masę firmy E ... Jak coś podam na priv. Nadaje się do użytku wewnętrznego. Nieprzyjemny zapach unosi się do momentu wyschnięcia. Malowałem 2 warstwy po uprzednim zagruntowaniu masą rozcieńczoną z wodą. Folia napewno by nie dała takiego komfortu poruszania się po chudziaku jak ta masa a to dla mnie to było bardzo ważne. Folie już odpuściłem, położyłem dopiero pod wylewkę.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, przyjrzę się temu.

  6. #6

    Domyślnie

    Podstawa to gruba folia na grunt ,a potem chudziak.

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony