Hej,
Modernizuje kotłownie. Pozbyłem sie pieca na ekogroszek z zaworem mieszajacym, sterowanym czujnikami pogodowymi. Została pompa ciepła do CWU w lecie, Galmet GT Basic 270L z 1-węzownica (1 m2) – pelniaca jednoczenie funkcje bojlera.
Chciałbym zamontowac PC, wstepnie wybrałem model Panasonica T-Cap 9kw 3f (Policzyłem OZC dla domu i w przypadku PC wyszlo mi 7,3 kW) i posiadam 3fazową fotowoltaikę 10kwp (stare zasady).
W nowym domu (powierzchnia ogrzewana ok 130-140m2) posiadam podlogówke + 4(docelowo 3, bo w jednym pomieszczeniu dosc latwo zmienie na podlogowke) grzejniki na pietrze.
Kotłownia jest uzbrojona w zawory trojzdrozne, pompy, siłowniki do zaworów, naczynie przeponowe i inne.
Jednoczesnie mam kilka pytan:

1. Na pewno musze dokupic bufor CO, jesli tak to jaki? Czy standardowo oferowany 300L nierdzewny (3,5k PLN) to dobra opcja?
2.Jakie elementy (które juz posiadam) bede mogl wykorzystac w podlaczeniu w/w PC a jakie musze jeszcze wziac pod uwage?
3.Czy dodatkowo potrzebuje zasobnika do CWU? Czy tę funkcję wciaz moze pelnic wspomniany Galmet Basic (270L)
4. Czy musze np. dokupic do PC moduły aby sterowac z czujików pogodowych?

Proszę o rady
Dzięki