dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podnoszenie terenu a fundament

    Witam!

    Chciałbym zapytać o poradę dotyczącą podnoszenia terenu na działce. Dane jakie mam:
    1. Działka jest prostokątem przylegającym krótszym bokiem do sąsiada który ma podniesioną działkę o jakieś 20-30cm
    2. Spadek działki u sąsiada jest w kierunku mojej działki

    Pytanie:
    1. Czy powinienem podnosić wcześniej poziom o 20-30cm u siebie i dopiero rozpoczynać budowę/tyczenie poziomu 0
    • tutaj problemem będzie świeża ziemia która musi zostać utwardzona + dodatkowo i tak trzeba będzie wybrać odpowiednio ziemię pod fundament więc praca 2x


    2. Czy może lepiej wyznaczyć poziom 0 w stosunku do sąsiada/drogi tak aby dom był odpowiednio wysoko, a następnie po etapie fundamentów wyrównać/zniwelować odpowiednio działkę?

    pozdrawiam i dziękuję za rady!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym się skłaniał ku drugiej opcji, czyli od razu ustalił docelowy poziom 0, a po fundamentach wyrównał działkę. A ogólnie co do wody spływającej od sąsiada - nie myślałeś o tym, żeby ją przechwytywać i jakoś wykorzystać w swoim ogrodzie?

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź!

    Co do wody - myślę że tak, chciałbym po prostu zrobić studnię która będzie agregować wodę której mogę potem używać do celów "ogrodowych"

  4. #4

    Domyślnie

    Z wersji na PC mogę powiedzieć, że piwnice można opuszczać niezależnie od reszty domu. Jeśli więc dom zostanie podniesiony i zbudujesz piwnicę, możesz mieć piwnicę o tych samych wymiarach lub większą i nie zaśmiecać terenu, jeśli obniżysz bloki piwniczne. Stworzy to grubą ścianę wewnątrz klatki schodowej, tak jak zwykle robi się to przy budowaniu schodów przez fundament, ale schody będą nieco dłuższe niż zwykle Speed Test https://vidmate.bid/ .
    Ostatnio edytowane przez rick31 ; 14-09-2023 o 23:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony