dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 546

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Pewnym źródłem oszczędności byłoby też całkowite zrezygnowanie ze ściany kolankowej i potencjalnej adaptacji poddasza, to jednak ucięłoby drogę do potencjalnego powiększenia metrażu domu ze 100m^2 do ~150m^2 w przyszłości, a fajnie mieć taką możliwość kosztem "nietragicznym".
    na wstępie zaznaczę że to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

    Wg mnie jeśli budujesz parterówke to albo budujesz parterówke i nie robisz nic więcej, albo jeśli masz plany "na zaś" a może coś wypali to budujesz poddasze, najwyżej kładziesz wełne na strop i na górze nic nie robisz (jedynie wstawiasz okna). Czemu to mówie? Koszt może nie jest tragiczny ale wygląd kwestia gustu. Mi się nie podobają domy które mają "podkręcone" właściwości bo moze cos sie wydarzy.

    Tak samo jak niektorzy podnoszą ścianki w poddaszach na 5-6 pustaków! no to już wolałbym położyć jeszce pięc i mieć pełne piętro niż się bawic w stylu : mięć wygode jak na piętrze, ale tanim kosztem i niech będzie poddasze. Albo akceptuje skosy, albo nie. Podstawową różnicą u ciebie a w poddaszu byłby pewnie kąt dachu, który już ladnie by wyciągnął dom do góry i zniwelował proporcje. Osobną kwestią pozostaje jak otwierać okna połaciowe przy 5-6 pustakach ścianki, z drabiny?
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 23-06-2022 o 10:48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony