dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 28
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 546
  1. #361
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Wystarczy że posiadasz odbiornik tv i musisz płacić nieważne czy oglądasz czy nie. To samo się tyczy radia.
    Mało kto ma na tyle dobry internet żeby oglądać przez niego tv w jakości takiej jak z satelity.
    Tak jak kolega napisał - podatek jest od posiadania odbiorników radiowych i tv. To jak z podatkiem od nieruchomości lub pojazdu - nie musisz korzystać, by taki zapłacić.

    Bez jaj, zasięg LTE jest dostępny dla +95% powierzchni kraju. Fakt, że jak masz pecha, to dużo osób będzie łączyć się z tym samym BTSem i wydajność spada, ale często 8Mb da radę utrzymać - co pozwala na odbiór materiałów w FHD, czasem też 4K.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #362
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A co fajnego jest w TV PiS? Ja telewizji naziemnej nie mam już od kilku lat i nie bardzo rozumiem jak w epoce YouTuba, CDA, Netflix i wielu innych można jeszcze telewizję naziemną oglądać.

    Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale mam nadzieję, że jak ktoś nie używa to też nie płaci tego złodziejskiego abonamentu telewizyjnego. Ja TV traktuję jak ekan do konsoli / internetu.
    A kto Ci każe oglądać TVP? Pytałem o przewód, a nie o treści, bo przecież można podłączyć talerz na dwa satelity.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Wystarczy że posiadasz odbiornik tv i musisz płacić nieważne czy oglądasz czy nie. To samo się tyczy radia.
    Mało kto ma na tyle dobry internet żeby oglądać przez niego tv w jakości takiej jak z satelity.
    Jeśli jest tak jak piszesz to jest to oczywiście złodziejstwo bo nie rozumiem dlaczego mam płacić abonament za coś czego nie oglądam. Ale w sumie większość podatków to złodziejstwo w czystej postaci, więc trzeba przywyknąć

    Odnośnie jakości to się nie znam, ale u mnie zwykły router LTE 4G bez anteny zewnętrznej spokojnie sobie daje radę z 4k na YT czy Netfiksie.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 11-08-2022 o 10:52

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A kto Ci każe oglądać TVP? Pytałem o przewód, a nie o treści, bo przecież można podłączyć talerz na dwa satelity.
    Mam na myśli to, że nie rozumiem idei oglądania czegoś co akurat leci w TV gdy można oglądać to co się samemu chce.

  5. #365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jeśli jest tak jak piszesz to jest to oczywiście złodziejstwo bo nie rozumiem dlaczego mam płacić abonament za coś czego nie oglądam. Ale w sumie większość podatków to złodziejstwo w czystej postaci, więc trzeba przywyknąć

    Odnośnie jakości to się nie znam, ale u mnie zwykły router LTE 4G bez anteny zewnętrznej spokojnie sobie daje radę z 4k na YT czy Netfiksie.
    Problemem jest przepustowość. Jeśli 500 sąsiadów łączy się z tym samym BTSem i każdy wyciąga max Mbs, to możesz zobaczyć - tak jak ja kiedyś - zawrotne 1,7 Mbs. Wtedy nawet yt z 720p jest wyzwaniem...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    ...nie rozumiem idei oglądania czegoś co akurat leci w TV...
    Jak zaczniesz siódmy krzyżyk to zrozumiesz

  7. #367
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Mam na myśli to, że nie rozumiem idei oglądania czegoś co akurat leci w TV gdy można oglądać to co się samemu chce.
    Ale nie każdy jest taki jak TY

    Mam Netflixa i inne "plejery" ale najbardziej lubię oglądać live , a jak na jednym z 150 polskich kanałów nic nie leci ciekawego dla mnie, to go wyłączam . Kabel do naziemnej puściłem w domu , mimo że TV leci z dekodera.

  8. #368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Tak jak kolega napisał - podatek jest od posiadania odbiorników radiowych i tv.
    Nieprawda.

    Art. 2. 1. Za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe.
    2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.


    Wystarczy nie mieć podpitej anteny czy dostrojonych kanałów - i nie musisz płacić (gdy np. TV używasz do grania, YT czy jako monitor komputerowy).

  9. #369
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nieprawda.

    Art. 2. 1. Za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe.
    2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.


    Wystarczy nie mieć podpitej anteny czy dostrojonych kanałów - i nie musisz płacić (gdy np. TV używasz do grania, YT czy jako monitor komputerowy).
    Pięknie zademonstrowałeś czym różni się amator od osoby, która potrafi zawodowo czytać akty prawne.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #370
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Odpowiedź na pytanie zasadnicze parter czy piętrowy przy powierzchni 115m2
    Parterowy - ponieważ w przypadku piętrowego stracisz kawał powierzchni i sporo kasy na klatkę schodową.
    Jeszcze trzeba doliczyć koszt schodów

    My mamy parterówkę i mimo że jeszcze nie mieszkamy to już wiem , ze to była najlepsza opcja

    Plan na zrobienie góry był, ale na szczęście nawet moja pani uznała że u góry robimy strych na graciarnię a na dole trzymamy tylko to co potrzebne na co dzień.

  11. #371

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Ale nie każdy jest taki jak TY

    Mam Netflixa i inne "plejery" ale najbardziej lubię oglądać live , a jak na jednym z 150 polskich kanałów nic nie leci ciekawego dla mnie, to go wyłączam . Kabel do naziemnej puściłem w domu , mimo że TV leci z dekodera.
    Każdy ma prawo sponsorować TV PiS jeśli tego chce. Ja jednak wolę oglądać to co chcę, kiedy chcę i jak chcę. Bez reklam, bez czekania na konkretną godzinę, od początku do końca i z możliwością zatrzymania na wypadek 2-jki

    Ale skoro Ty lubisz latać z zraszaczem i browarem po działce to zdaje sobie sprawę, że możemy mieć zupełnie różne od siebie potrzeby i zupełnie inne oczekiwania odnośnie poziomu rozrywki. Tak szczerze i zupełnie nie piszę tego prześmiewczo to chciałbym aby dawało mi szczęście w życiu podlewanie trawnika z browarem w ręku.

    Edit: a tak z ciekawości bo ja od kilkunastu, może nawet 20 lat nie oglądam TV. Nadal tak jest, że jak się np. ogląda jakiś serial to on jest emitowany po jednym odcinku na tydzień? Podczas oglądania nadal są emitowane reklamy? Rozumiem, że powiedzmy co poniedziałek o 20 jest emitowany serial i trzeba być o tej godzinie przed telewizorem? Czy może już się coś pozmieniało?
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 12-08-2022 o 07:02

  12. #372
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Każdy ma prawo sponsorować TV PiS jeśli tego chce. Ja jednak wolę oglądać to co chcę, kiedy chcę i jak chcę. Bez reklam, bez czekania na konkretną godzinę, od początku do końca i z możliwością zatrzymania na wypadek 2-jki

    Ale skoro Ty lubisz latać z zraszaczem i browarem po działce to zdaje sobie sprawę, że możemy mieć zupełnie różne od siebie potrzeby i zupełnie inne oczekiwania odnośnie poziomu rozrywki. Tak szczerze i zupełnie nie piszę tego prześmiewczo to chciałbym aby dawało mi szczęście w życiu podlewanie trawnika z browarem w ręku.

    Edit: a tak z ciekawości bo ja od kilkunastu, może nawet 20 lat nie oglądam TV. Nadal tak jest, że jak się np. ogląda jakiś serial to on jest emitowany po jednym odcinku na tydzień? Podczas oglądania nadal są emitowane reklamy? Rozumiem, że powiedzmy co poniedziałek o 20 jest emitowany serial i trzeba być o tej godzinie przed telewizorem? Czy może już się coś pozmieniało?
    Nie wiem, nie oglądam seriali , wybieram dla siebie troszkę ambitniejsze treści

    Jeśli chodzi o TVP, to nie idź tym kierunkiem co arturo, bo to prowadzi do obsesji . Uważam ze mając prawie 200 kanałów niekoniecznie trzeba naciskać na pilocie jedynkę

  13. #373
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Edit: a tak z ciekawości bo ja od kilkunastu, może nawet 20 lat nie oglądam TV. Nadal tak jest, że jak się np. ogląda jakiś serial to on jest emitowany po jednym odcinku na tydzień? Podczas oglądania nadal są emitowane reklamy? Rozumiem, że powiedzmy co poniedziałek o 20 jest emitowany serial i trzeba być o tej godzinie przed telewizorem? Czy może już się coś pozmieniało?
    Taka ciekawostka: po II WŚ rząd UK sprowadzał z USA telewizory i rozdawał je obywatelom. Dzięki temu mężczyźni spędzali więcej czasu na kanapie chłonąc wiedzę z jednego źródła zamiast wymieniać poglądy z innymi innymi obywatelami w pobliskim pubie. Dyskusje prowadzono już tylko na antenie TV, a widz musiał jedynie wyrobić sobie zdanie.

    Czy przypomina to niedawne dopłaty do dekoderów?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Nie wiem, nie oglądam seriali , wybieram dla siebie troszkę ambitniejsze treści
    A cóż to są za ambitne treści w TV? bardzo mnie to zaciekawiło. Bo wiesz, ja jak np. chciałbym się nauczyć np. tworzenia stron internetowych to odpalam odpowiedni kurs na YT i chłonę wiedzę.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Jeśli chodzi o TVP, to nie idź tym kierunkiem co arturo, bo to prowadzi do obsesji .
    Kwestia czy jesteś uczciwy i płacisz abonament telewizyjny skoro oglądasz naziemną TV. Jeśli płacisz to te pieniądze zasilają TV PiS.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Uważam ze mając prawie 200 kanałów niekoniecznie trzeba naciskać na pilocie jedynkę
    200? A ja wolę mieć dostęp do milionów treści video dostępnych w internecie. Natomiast tak jak pisałem - mi latanie z szlaufem po działce z browarem w ręku nie daje satysfakcji stąd mamy tak odmienne stanowiska.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Taka ciekawostka: po II WŚ rząd UK sprowadzał z USA telewizory i rozdawał je obywatelom.
    Wiedzieli co robią. Dlaczego TVP jest dotowana nie tylko przez abonament telewizyjny ale nawet pobiera subwencje z budżetu? Ostatnio słyszałem o 2mld zł - to są ogromne pieniądze.

    Dlaczego kasę dostaje Radio Maryja? KK?
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 12-08-2022 o 08:12

  15. #375
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A cóż to są za ambitne treści w TV? bardzo mnie to zaciekawiło. Bo wiesz, ja jak np. chciałbym się nauczyć np. tworzenia stron internetowych to odpalam odpowiedni kurs na YT i chłonę wiedzę.



    Kwestia czy jesteś uczciwy i płacisz abonament telewizyjny skoro oglądasz naziemną TV. Jeśli płacisz to te pieniądze zasilają TV PiS.



    200? A ja wolę mieć dostęp do milionów treści video dostępnych w internecie. Natomiast tak jak pisałem - mi latanie z szlaufem po działce z browarem w ręku nie daje satysfakcji stąd mamy tak odmienne stanowiska.



    Wiedzieli co robią. Dlaczego TVP jest dotowana nie tylko przez abonament telewizyjny ale nawet pobiera subwencje z budżetu? Ostatnio słyszałem o 2mld zł - to są ogromne pieniądze.

    Dlaczego kasę dostaje Radio Maryja? KK?
    Na YT jest faktycznie sporo treści... Najlepszym przykładem co jest tam fajnego mieliśmy i mamy przykład odnośnie Covida

    W politykę mnie nie wciągniesz, płacę to co trzeba bez względu na to kto jest przy władzy....
    Ostatnio edytowane przez sito ; 12-08-2022 o 08:45

  16. #376

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Na YT jest faktycznie sporo treści...: rolleyes: Najlepszym przykładem co jest tam fajnego mieliśmy i mamy przykład odnośnie Covida

    W politykę mnie nie wciągniesz, płacę to co trzeba bez względu na to kto jest przy władzy....
    Nie rozumiem co masz na myśli odnośnie Covida?

    Chcesz płacić abonament na TV PiS to płać, w końcu aby naród wiedział jak ma zagłosować są na to potrzebne środki

  17. #377

    Domyślnie

    No i stało się. Dyskusja na temat budowy domu na forum budowlanym MUSIAŁA stoczyć sie do poziomu polityki. Frofo007 nie jestem niczyim adwokatem ale Twoje wycieczki personalne pod adresem sito troche za ostre. Czytam i nie dowierzam serio

  18. #378
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Nie rozumiem co masz na myśli odnośnie Covida?

    Chcesz płacić abonament na TV PiS to płać, w końcu aby naród wiedział jak ma zagłosować są na to potrzebne środki
    To, że jest tam milion filmów od znawców wszelakiej maści....

    Kabel do naziemnej zrobiłem i nie wiem czy bede z niego korzystał , jeśli nie posłuży do TV, to zawsze można go wykorzystać do czego innego. Tym bardziej ze idzie do wszystkich pokojów

  19. #379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek06666 Zobacz post
    No i stało się. Dyskusja na temat budowy domu na forum budowlanym MUSIAŁA stoczyć sie do poziomu polityki. Frofo007 nie jestem niczyim adwokatem ale Twoje wycieczki personalne pod adresem sito troche za ostre. Czytam i nie dowierzam serio
    Jakie wycieczki osobiste? Jaki oftop? Rozmawiamy sobie o zasadności montażu instalacji TV w nowym domu. Ja mam swoje argumenty przeciw, kolega ma argumenty ZA.

    A odnośnie tego latania po działce z szlaufem i browarem to ja naprawdę zazdroszczę koledze, że on w takiej czynności odnajduje szczęście. Ja się z tego nie naśmiewam, chciałbym aby takie rzeczy mi sprawiały przyjemność i zazdroszczę tego takim ludziom.

  20. #380

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    To, że jest tam milion filmów od znawców wszelakiej maści....

    Kabel do naziemnej zrobiłem i nie wiem czy bede z niego korzystał , jeśli nie posłuży do TV, to zawsze można go wykorzystać do czego innego. Tym bardziej ze idzie do wszystkich pokojów
    Każdy ma swój rozum i może sobie wybrać twórcę treści, który jest dla niego wiarygodny. W TV jest o tyle problem z tą wiarygodnością, że z tego co się orientuje aby nadawać TV trzeba mieć koncesję (ostatnio pamiętam, że było głośno o odebraniu koncesji stacji TVN). Także sądzę, że w TV jednak takiego obiektywizmu jak na YT może być mniej.

    Jeśli w TV naziemnej nic się nie zmieniło od 20 lat to tym bardziej cieszę się, że nie robiłem instalacji TV. Przy okazji nie robiłem też instalacji odkurzacza centralnego i patrząc na to jak super się sprawuje odkurzacz automatyczny to był to również dobry wybór.

Strona 19 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony