dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 27
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 527
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Taaa... Nowoczesne pompy PW też się psują, mają ruchome elementy, wymagają serwisowania i mają 5 lat gwarancji. Traci moc w mrozach.

    Mam PV na starych zasadach to bufor mam w sieci energetycznej inny mi nie potrzebny. Koszt buforowania to 20% produkcji PV.

    Tę "krowę" w Polsce nie doceniają, w zachodnich krajach wszyscy mają, i to systemowe... jedna krowa się nagrzeje, potem automatycznie /loddomat/ przechodzi na drugą krowę...
    Ja tylko mówię, że rachunki w filmie nie są precyzyjne. Co z tego, że PC traci moc w mrozach - dobiera się właściwą i tyle. Nie sprzeczam się z Tobą w temacie rozwiązania, bo ma swoje zalety, tylko o liczby mi chodzi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Zdrowe 10m wysokie drzewo produkuje średnio ok. 118 kg tlenu rocznie, człowiek zużywa go 176 kg – dwa drzewa średniej wielkości zaspokajają potrzeby jednej osoby! 100-letni buk „wytwarza” w ciągu godziny 1200 litrów tlenu – taką ilość jest w stanie „wytworzyć” ok. 2700 młodych drzewek!
    Średnio, bo zimą to trochę mało produkuje, a człowiek oddycha cały rok.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Stasiek ofiaro TVN i innego dziadostwa, pisz na temat a nie filozofuj.A jak ci się coś nie podoba to pakuj manele i do baora do Niemiec.
    Jak chcesz więcej TVP włącz sobie odcinki Dziennik telewizyjnego z czasów komuny na youtube. Wtedy też wszystkiego brakowało i widzę,że to Twoje wzorcowe klimaty.
    Ja się do Niemiec nie wybieram ale może Ty do Rosji?

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    A czego spodziewać się po DUNIA.MD, toć to zwykła ofiara TVP... Tylko tam jesteśmy zielonymi płucami europy.
    Jeśli spytać można – ot ciekawość moja taka – pisałeś, że paliwo na zimę już kupiłeś – i tak jak tu gadamy o tym – napiszesz czego ile i za ile kupiłeś oraz gdzie – innfo cenne być może – wszak wiesz jak z tym jest.

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Jak chcesz więcej TVP włącz sobie odcinki Dziennik telewizyjnego z czasów komuny na youtube. Wtedy też wszystkiego brakowało i widzę,że to Twoje wzorcowe klimaty.
    Ja się do Niemiec nie wybieram ale może Ty do Rosji?
    Stasiu co ty chcesz ode mnie. To ty wyskoczyłeś na mnie z jakimś TVP i drążysz temat. Szukaj węgla lub drewna na zimę i daj spokój z polityką. Ja umiem rozpoznać wilki w owczych skórach i nie potrzebuję do tego YouTube.
    Regulamin forum

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Stasiu co ty chcesz ode mnie. To ty wyskoczyłeś na mnie z jakimś TVP i drążysz temat. Szukaj węgla lub drewna na zimę i daj spokój z polityką. Ja umiem rozpoznać wilki w owczych skórach i nie potrzebuję do tego YouTube.
    Opał mam bo nie liczę na Twój ciapowaty rząd i działam z wyprzedzeniem. Nie lubię za to durnych opowieści o zielonych płucach Europy u nas... Powtarzanie takich bzdur to zwykła komunistyczna propaganda. Jak Cię traktować poważnie skoro negujesz fakty?

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    OGRZEWANIE DOMU ZA DARMO, czyli BUFOR + FOTOWOLTAIKA. Za cenę pompy ogrzewam dom za darmo!

    https://www.youtube.com/watch?v=wES7VpaAXh4
    Na starych zasadach. Do tego za 38K zł (dzisiaj cena znacznie wyższa) to licząc nawet 45gr/kWh masz ponad 84MWh prądu czyli na 9 lat w warunkach z tego filmiku. Zakładając zerowy koszt przeglądów, napraw, ubezpieczenia. Co może się zepsuć? Np. dach może przeciekać. I trzeba będzie zrzucić PV. I co z tego, że i dach, i PV na gwarancji?
    Jaki sens zagracania dachu, pomieszczenia technicznego i fatygi, jak marne szanse, żeby wg starych zasad w 10 lat się zwróciło w idealnych warunkach? A wg nowych zasad to wyjdzie jeszcze gorzej.

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Opał mam bo nie liczę na Twój ciapowaty rząd i działam z wyprzedzeniem.
    Widzę że do ciebie nic nie dociera - jaki mój? Sam ostatnio kupiłem węgiel w PGG i gromadzę drewno z naszych pięknych lasów.

    Nie lubię za to durnych opowieści o zielonych płucach Europy u nas...
    A co ty się na tym znasz. Byłeś chociaż raz w lesie po drzewo. Prof. Szyszko wykończył się przez takich jak ty i tobie podobnych.
    Powtarzanie takich bzdur to zwykła komunistyczna propaganda. Jak Cię traktować poważnie skoro negujesz fakty?
    Jak komunistyczna propaganda. Ty Stasiu żyjesz w jakimś innym własnym Świecie.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 22-07-2022 o 12:44
    Regulamin forum

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na starych zasadach. Do tego za 38K zł (dzisiaj cena znacznie wyższa)
    to licząc nawet 45gr/kWh.
    Za rok, dwa cena znacznie wyższa
    Kiedy to wraca VAT na en. elektryczną ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    @DUNIA.MD /moderowano/ Nasze pokolenie nie musiało biegać po chrust do lasy, my te lasy sadziliśmy bez profesórskiego pilnowania. Oczywiście że nie całe, tylko kwaterami pod okiem gajowego zwanego podleśniczym. W podstawówce dorabialiśmy całą klasą na wycieczki. Sadziliśmy , sprzątaliśmy po trzebieży, dobrze wiemy jak wyglądały wiatrołomy w Sudetach. Drzewka które sadziliśmy mają teraz ponad 50 lat. Miastowe wiedzą o drzewach tyle, co zobaczą na placu z choinkami przed marketem. Tyle się nasadziłem, że do końca życia należy mi się zielona choinka na święta. Leśniczy wystawia kwit, mówi gdzie i wybieraj sobie. Trzy ruchy piłą, na dach furki i do domu. Dzieciaki miały frajdę, gdy po 2-3 tygodniach puszczała zielone pąki.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-07-2022 o 19:29

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    .
    my te lasy sadziliśmy
    W podstawówce dorabialiśmy
    A co myślisz /moderowano/ że ja to nie dorabiałem w wakacje sadzeniem czy wycinaniem lasu (połamałem kilka siekier ojca). Nie wspomnę o innych robotach ziemnych pod Warszawą gdzie spało się po szopach.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-07-2022 o 19:30
    Regulamin forum

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Widzę że do ciebie nic nie dociera - jaki mój? Sam ostatnio kupiłem węgiel w PGG i gromadzę drewno z naszych pięknych lasów.


    A co ty się na tym znasz. Byłeś chociaż raz w lesie po drzewo. Prof. Szyszko wykończył się przez takich jak ty i tobie podobnych.

    Jak komunistyczna propaganda. Ty Stasiu żyjesz w jakimś innym własnym Świecie.
    Sądzę,że cały czas żyjesz komuną bo to komunistyczne Tobie się podoba. Twoje teorie warte są tyle co teorie wygłaszane w ZSRR

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Sądzę,że cały czas żyjesz komuną bo to komunistyczne Tobie się podoba. Twoje teorie warte są tyle co teorie wygłaszane w ZSRR
    A Stasiu swoje.
    Regulamin forum

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Niepotrzebnie się nawalacie bo ktoś specjalnie wywołuje kryzys a wy sobie do gardeł skaczecie , kryzys jest skrupulatnie zaplanowany i gołym okiem to widać ,mógłbym podać kilka przykładów ale to nudne i nikt tego poważnie nie potraktuje ale słowa plemiela chyba pamiętacie , nie będzie powrotu do rzeczywistości jaką znaliśmy .

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    to nudne i nikt tego poważnie nie potraktuje
    No i przynajmniej raz napisałeś prawde )))
    Ostatnio na jakimś portalu czytałem w komentarzach, że Zełeński i Putin należą do rządu NWO i tak naprawdę, to "walczą" ze sobą, bo takie były ustalenia rządu NWO
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #236

    Domyślnie

    @DUNIA – no jak ochłonąłeś trochę czy dalej do białości rozpalany jesteś.

    Za cznę od tego, że dla mnie Polska też jest płucami Europy i nie dlatego, że w statystyce inaczej stoi ale dlatego, że inne miasta Europy nie mają za wiele ziewleni a są i takie w których zieleni można się dopatrzyć w doniczkach lub doniczkach które na parapetach stoją – nadto tak jest, bo ja chcę w to wierzyć i żaden popapraniec nie będzi mi statystyką tłumaczył w co ja mam wierzyć a w co nie.
    To jak jest u nas wszyscy wiemy doskonale i na cholerę jasną wbijać się w przestrzeń, że u nas to tylko bieda, smród, kiła, mogiła i zabobon oraz, że niczego nie da się zmienić a skoro tak, to na cholerę próbować coś zmieniać.

    Świerzakiem nie jesteś – w wielu tematach się wypowiadałeś i z wieloma oszołomami do czyniena miałeś – dlatego się zastanawiam dlaczego dołaś się tak podejść i wypuścić.

    Nie wiem jak Ciebie ale mnie to przeraża, że skończyło się wciskanie na siłę kotłów na pellet i za nimi na groch jaki kotłów na gaz oraz PV a brylanty od PC w końcu zaczęli pisać o tym jak to faktycznie z tym PC jest i jak być może – zwłaszcza w sytuacji takiej gdy zaczną się przerwy w dostawie prądu.

    FM jak by nie było to jakaś tam społeczność też jest i tak patrząc po tym co niektórzy piszą takie właśnie nasuwają mi się wnioski – po mimo tego, że nigdy nie brakowało tzw. psów ogrodnika jak i takich co z pogardą się odnosili do tych na których mogli z gówy patrzeć – no i wiesz, że jak się chce komuś dolalić, to problem żaden by kij znaleść w rodzaju bo : poglądy ma inne, nie jest wyznawcą jego wiary, ma jakąś traumę z lat dawnich itd. itp.
    Do tego też nie brakowało takich którzy nienawiścią zioną do innch tylko za to, że komuś się coś udało a jemu nie – zamiast jeden z drugim się cieszyć z tego, to no zionie nienawiści i jadem pluje jak by stanu swojego znalazł winnego.

    Chyba nie zaprzeczysz mi temu, że tak jak sądzę – żałujesz tego, iż ten temat założyłeś – że za to co dobrem być miało i służyć potrzebującym przeciwko Tobie się obróciło – no ale zważ na to, że na FM wielokrotnie tak właśnie z tym bywa i Ci piszę szczerzę, że dla mnie sprawą nienormalą jaki i napawającą grozą by było jak by raptem się to zmieniło – dzięki temu tli się we mnie nadzieja, że jednak damy radę i to przetrwamy jakoś a ci co tylko innym wytykać potrafią zamiast wziąć się i zrobić coś by nie narzekać – to niech sdychają.

    Z powyższych względów proszę abyś rozważył rzecz tą i pousuwał co niektóre swoje posty - niech im będzie, że geniusze same do siebie pisza i same ze sobą gadają.
    Problemów jest tak wiele ale co nie którym jeszcze za mało.

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Niepotrzebnie się nawalacie bo ktoś specjalnie wywołuje kryzys a wy sobie do gardeł skaczecie
    Tu nie chodzi o kryzys tylko o ciągłe wtłaczanie wyższości innych krajów nad Polską. Widać to na tym przykładzie gdzie moja odpowiedz wywołała lawinę tego że do wszystkiego nam daleko.
    Regulamin forum

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Podajesz tezę, tylko dane jakoś jej przeczą. Następnym razem sprawdź
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @DUNIA – no jak ochłonąłeś trochę czy dalej do białości rozpalany jesteś.

    Za cznę od tego, że dla mnie Polska też jest płucami Europy i nie dlatego, że w statystyce inaczej stoi ale dlatego, że inne miasta Europy nie mają za wiele ziewleni a są i takie w których zieleni można się dopatrzyć w doniczkach lub doniczkach które na parapetach stoją – n.
    Oooo, dzięki, coś mnie pan rozbawił )
    O jakich Europejskich miastach konkretnie piszesz ?

    Czyli uważasz za "zielone płuca Europy" miasta, w których pali się paliwami stałymi, które od lat znajdują się w czołówce miast z najgorszą jakością powietrza ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oooo, dzięki, coś mnie pan rozbawił )
    O jakich Europejskich miastach konkretnie piszesz ?
    Rad jestem żem cię rozbawił – masz oczekiwania swoje – ale może tak po koleji, bo ja pierwszy ci pytanie zadałem :
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Najwyżej przedpotopowe kominki odpalą, choć też nie widzę, żeby drewno zwozili.
    Nie lepiej coś od siebie napisać – bo coś mi na oczy chyba padło, że w kominku palić nie będziesz choć by gaz jeszcze miał zdrożeć. Urząd już zajął stanowisko względem kominka twego czy jeszcze nie wystąpiłeś do nich o to?

Strona 12 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony