Mam dylemat. Chcę sterować cwu, z kotła.
Vitodens 100-W B1HF musi mieć EM-P1 do sterowania pompą CWU (Vitocell 100-W).
Vitodens 200-W B2HF bezpośrednio pod P2 można wpiąć pompę CWU (Vitocell 200-V).

1. Instalacja (100% "podłogówka") jest obliczona tak, że powinna wystarczyć wbudowana pompa kotła, ale w razie problemów chcę mieć możliwość integracji ze sprzęgłem, oraz sterować pompą obiegu ogrzewania podłogowego. Z tego co widzę ze schematów, to do obydwu modeli muszę dołożyć EM-P1 by mieć tą możliwość.

2. Czy sterowanie pompą CWU można doposażyć w funkcję inteligentne. Np załączanie obiegu gdy pojawi się sygnał z czujników ruchu, lub termostat/czujnik temperatury który nie załączy pompy jeśli temperatura powrotu obiegu jest równa zasilaniu.


3. Skłaniam się bardziej na zestaw 200-W + VItocel 200V, ze względu na niską moc wejściową. Co przy sterowaniu "pogodowym" + 100% ogrzewania podłogowego może dać dobre efekty. Ale czy to samo nie uzyskam na około 5000zł tańszym zestawie 100-W + Vitocell 100-W, gdzie moc minimalna jest nieznacznie wyższa?

Nowy dom, budowany według nowych warunków. Zapotrzebowanie na ciepło, obliczone na niecałe 9kW, w III strefie klimatycznej. Wentylacja grawitacyjna.