dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Projekt do oceny-parterowa stodoła

    Dzień dobry,
    Mimo że czasy niepewne a ceny związane z budową wysokie, planujemy w zacząć budowę. WZ w trakcie wyrabiania, architekt ugadany, czas przystąpić do obmyślania projektu Do dyspozycji mam sporą działkę z wjazdem od wschodu. Dom dla rodziny 2+2(w planach ), z założeń prosty, niedrogi i funkcjonalny.
    Projekt na którym się bazowałem wizualnie to HK80g2
    Założenia:
    -Dom 2+2
    -Prosta bryła, dach 2-spadowy, bez okapów,
    -WM,Pompa ciepła- brak gazu na działce,
    -Pokoje na południe,
    -Rolety/żaluzje w pokojach oraz kuchni,
    -Master bedroom,
    -Kuchnia od strony ogrodu, bezpośrednie wyjście na taras
    -Okna stałe lub stałe+uchylne, wszystkie do ziemi.
    -Prosta instalacja wod-kan

    Technologia wykonania tradycyjna- ławy, ściany silikat, strop monolityczny.

    Z "ekstrawagancji" zostawiliśmy jeno okno narożne i może HS-a w salonie.

    Zapraszam do dyskusji i pomocy w optymalizacji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	459714   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	459715  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jaka jest sytuacja?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Strefa dzienna wygląda na ciasną i okna raczej będą utrudniać aranżację.

  4. #4

    Domyślnie

    Salon od wschodu? Drzwi do pokoi dzieci umiejscowiłbym przy ich wspólnej ścianie. Brakuje kibelka w rejonie wejścia do domu. Chyba ze do łazienki dzieci mają wszyscy biegać. Ja bym chyba kuchnie zrobił od południa a tv dał Na północnej ścianie.

  5. #5

    Domyślnie

    Salon jest od południa/zachodu, wejście do domu od północy. Salon rzeczywiście wygląda na ciasny, może dlatego że meble na wizualizacji są dość duże (stół 2,4m długości , narożnik 3,8x1,8m). Chciałbym się zmieścić w ok.120m2, więc ewentualne powiększenie salonu musiałoby się odbyć kosztem czegoś.
    Przesuniecie drzwi w pokojach dzieci wymusza ustawienie łóżka od korytarza /ściany salonu/MB albo ustawienie łóżek/szaf na wprost drzwi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj2.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	459726
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	459727

  6. #6

    Domyślnie

    Sam też wybieram taki domek. Rozwiązanie z sypialnią na końcu domu jest wygodne dla architekta, a idiotyczne ze względu na dzieci, którym w sąsiedztwie salonu cicho w nocy nie będzie.
    TV na ścianie pokoju dziecko, drzwi na rogu. To bez sensu.
    Sypialnia powinna być przy salonie, a pokoje dzieci na koncu. Można zaprojektować też domek w kształcie L.
    Tak na szybko. https://www.archon.pl/projekty-domow...m40b22c09d9c97
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m21e24ecb75bc5

    Też mają swoje wady, np łazienka przy pokoju dzieci. Kibelek za łóżkiem W drugim na koncu dajesz pokoje dzieci, Za salonem kotłownia i łazienka i sypialnia rodziców.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 13-06-2022 o 19:45

  7. #7

    Domyślnie

    Problem w tym że cała koncepcja opiera się na umieszczeniu pokojów na ścianie południowej a salonu z kuchniom od zachodu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	459729

    Wciskając coś pomiędzy salon a pokoje musiałbym przerzucić jeden na północ/wschód (co wcale nie musi być gorszym rozwiązaniem). Muszę to jeszcze rozrysować

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	459730
    Ostatnio edytowane przez BartoszC ; 13-06-2022 o 20:44

  8. #8

    Domyślnie

    Mam bardzo podobny dom tylko u mnie przy ścianie salonu jest sypialnia master, a pokoje dzieci są na końcu, czyli tu gdzie Twoja sypialnia i garderoba MB - dom jest o tyle mały, że i tak hałasy się niosą z salonu, więc myślę, że możesz zostawić jak jest.
    Okna w sypialniach zrób uchylno otwierne - sam nie zrobiłem i po 2 latach mieszkania czeka mnie demolka - chciałoby się wyskoczyć do ogrodu prosto z sypialni czy też żeby dzieciaki mogły.
    Garderoba MB i łazienka MB pomyśl tak, żeby drzwi do nich były przesuwne - mam tak i jest dla mnie petarda - najczęściej w ogóle się ich nie zamyka...
    Taborety z wyspy usunąłem, a powiększyłem wyspę i od strony stołu mam szuflady na talerze, sztućce, szkło - upierdliwe noszenie ze zmywarki ale mi nie przeszkadza, za to wystawianie na stół to chwila moment.
    Zaplanuj, pomyśl by na poddaszu było trochę m2 np na pokój z TV dla dzieci i biurko do Home office - da się to zrobić bezboleśnie przy odpowiednim pomyśleniu wcześniej - może to być w formie otwartej przestrzeni ale tak byś mógł powiedzieć dzieciom tam jest Wasz TV - bajki włączane w salonie to istny koszmar dla rodziców, pokoje dzieci są jednak małe, mam 2 po 12m2 i czasami jak wpadną dzieci sąsiadów robi się ich około 10 i zwyczajnie się nie mieszczą - taka powierzchnia o jakiej piszę, nawet w skosach i tylko z podłogą i jakimś materacem jest dla mnie marzeniem - niestety nie myślałem o tym przy budowie - uważałem że jak przeniosę się z 60 m2 na 120 m2 to będzie git - jednak przy dzieciach ciasno...

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JuliaGlab

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    super temat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony