dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie Ceny przed i po 31.03.2022 [ koniec starych zasad ]

    Jestem ciekaw, jak kształtują się obecnie ceny paneli, falowników w stosunku do tego jakie były w marcu tego roku. Czy jest jeszcze drożej, czy jednak ceny spadły z uwagi na mniejsze zainteresowanie instalacjami [ Choć mogę być w błędzie, ceny prądu rosną, to i może zainteresowanie tym tematem nie zmalało, a wręcz odwrotnie! ]
    Ma ktoś taka wiedzę?
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  2. #2

    Domyślnie

    Jest pośrodku tego co napisałeś - zainteresowanie spadło mocno a ceny wzrosły bo towar z importu. Kurs walutowy i popyt światowy pompuje ceny. Jak od stycznia dadzą 1zł/kwh to może moda na foto w pl wróci, na razie ceny energii mocno zaniżone.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Ma ktoś taka wiedzę?
    Witam niedalekiego sąsiada 98-400
    Wbrew pozorom instalacji cały czas przybywa, niezależnie od stare/nowe zasady. Ten kto nie założył na starych zasadach doszedł do wniosku że PV ma sens ponieważ jak powiedział mój przedmówca cena w przyszłym roku przebije 1zł/kWh. I niezależnie czy sprzedajesz czy masz autokonsumpcję to może się opłacać.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    helendam

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    https://1v1lol.gg
    Posty
    2

    Domyślnie

    Według danych z serwisu ceneo.pl, ceny paneli fotowoltaicznych w lipcu 2023 roku są średnio o około 10% wyższe niż w marcu 2023 roku. Ceny falowników również wzrosły, średnio o około 5%.
    Image of Panele fotowoltaiczne w lipcu 2023 r.Opens in a new window
    only up
    Istnieją kilka czynników, które mogą przyczynić się do wzrostu cen paneli i falowników. Jednym z nich jest wojna w Ukrainie, która spowodowała wzrost cen surowców, takich jak aluminium i krzem. Innym czynnikiem jest rosnąca inflacja, która wpływa na ceny wszystkich towarów i usług.

    Mimo wzrostu cen, zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże. Wpływa na to kilka czynników, w tym rosnące ceny energii elektrycznej, coraz bardziej sprzyjająca legislacja oraz świadomość ekologiczna społeczeństwa.

    Ogólnie rzecz biorąc, ceny paneli i falowników fotowoltaicznych są obecnie wyższe niż w marcu 2023 roku. Jednak zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże, co może sugerować, że ceny nie będą spadać w najbliższym czasie.

  5. #5

    Domyślnie

    Co za bzdury...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał helendam Zobacz post
    Według danych z serwisu ceneo.pl, ceny paneli fotowoltaicznych w lipcu 2023 roku są średnio o około 10% wyższe niż w marcu 2023 roku. Ceny falowników również wzrosły, średnio o około 5%.
    Image of Panele fotowoltaiczne w lipcu 2023 r.Opens in a new window
    only up
    Istnieją kilka czynników, które mogą przyczynić się do wzrostu cen paneli i falowników. Jednym z nich jest wojna w Ukrainie, która spowodowała wzrost cen surowców, takich jak aluminium i krzem. Innym czynnikiem jest rosnąca inflacja, która wpływa na ceny wszystkich towarów i usług.

    Mimo wzrostu cen, zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże. Wpływa na to kilka czynników, w tym rosnące ceny energii elektrycznej, coraz bardziej sprzyjająca legislacja oraz świadomość ekologiczna społeczeństwa.

    Ogólnie rzecz biorąc, ceny paneli i falowników fotowoltaicznych są obecnie wyższe niż w marcu 2023 roku. Jednak zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nadal jest duże, co może sugerować, że ceny nie będą spadać w najbliższym czasie.
    Wczesną wiosną kupowałem panele po 590 zł netto i wydawało mi się to rewelacyjna ceną natomiast w listopadzie 2023 kupowałem po 420 zł brutto a teraz są po 260 zł brutto mowa o panelach 400 watowych więc ceny lecą na łeb i szyję i to się może podobać.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    No mnie się podobają takie promocje ;]

    Ktoś zna jakieś hurtownie PV na Ślunsku? Na razie kupuję w asat'cie w Czeluści - 470 brutto za 570W

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Jak za takie bycze to też fajna cena, ja z allegro brałem chyba Wrocław.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony