Cześć.

Chciałbym przygotować próg pod oknem tarasowym.
Jest to próg z poszerzeniem.

Szukałem po forum i googlach. Znalazłem głównie rozwiązania opierające się na wykorzystaniu fartucha EPDM i na to blacha lub papa termozgrzewalna.
W moim przypadku chciałbym jednak, aby to było nieco pewniejsze zabezpieczenie szczelin, ze względu na fakt, że czasami lubi mi się tam (czyli pod zadaszeniem tarasu) woda zebrać po potężnych ulewach.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prog2.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	459751

Zakupiłem 2 z 3 produktów, które chciałbym wykorzystać, czyli:
- Sopro Zaprawa uszczelniająca elastyczna DSF523 (sypka zaprawa w worku) - tym wyrównam porotherm i zakleję połączenia między pustakami porothermu.
- Sopro Masa asfaltowa bitumiczna uszczelniająca do betonu KD 754 - to jest masa asfaltowa, którą chciałbym na koniec wysmarować wszystko poczynając od poszerzenia aż do styroduru od fundamentów.
- do kupienia Soudal Fix ALL (klej/uszczelniacz). Tym chciałbym wypełnić przestrzeń pomiędzy oknem a poszerzeniem, oknem/poszerzeniem a tynkiem po bokach i poszerzeniem a porothermem (wcześniej wyrównanym DSF 523).

Moje wątpliwości dotyczą tego, czy tą masą można potraktować poszerzenie pod oknem? Niby na tym jest napisane, że nie zawiera rozpuszczalników, więc niby nie powinno, ale jednak mam pewne obawy czy to nie wejdzie w jakąś reakcję z plastikiem i Soudal Fixall. Widzę że te masy bitumiczne wszyscy wykorzystują jedynie do smarowania elementów betonowych, ceramiki itp.