Czy są jakieś przepisy regulujące maksymalną ilość nawiewników w mieszkaniu?

Deweloper zamontował mi zbyt dużo nawiewników i zimą w pomieszczeniu było przez to zdecydowanie za chłodno (w wietrzne dni wręcz czuć jak wiatr hula w salonie). Wynika to z tego, że kilka mniejszych pomieszczeń zostało połączonych w jeden duży salon z kuchnią poprzez usunięcie ścianek działowych z oryginalnego projektu.

Jednak deweloper pozostawił nawiewniki w oknach według oryginalnego projektu. Tak jakby w ogóle nie wykonał ponownego przeliczenia ilości wymaganych nawiewników po zmianach w projekcie. W efekcie mam w salonie 4 nawiewniki, choć według wyliczeń wystarczyłyby dwa, lub nawet jeden.

Znalazłem artykuły z tabelkami objaśniającymi minimalną ilość nawiewników wymaganą przepisami, np:
-> Link do artykułu na stronie muratordom.pl

Ale nigdzie nie mogę znaleźć, czy maksymalna ilość też jest jakoś regulowana przepisami - aby nie dochodziło do wychłodzenia. Czy nie powinno się po prostu stosować najmniejszej wymaganej ilości nawiewników?

Chciałbym się dowiedzieć jak to powinno być zrobione, zanim będę się domagał od dewelopera naprawienia tej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc i radę.