dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Temperatury w moim domu pasywnym - same zyski zewnętrzne, bez chłodzenia

    Cześć!

    Teraz są ostatnie dni przed wejściem ekipy na moją budowę, a jednocześnie minęło wystarczająco wiele dni gorących aby sprawdzić jak zachowuje się dom pod nasłonecznieniem i bez zysków wewnętrznych, ale też bez wentylowania czy jakiegokolwiek schładzania.

    Mam po jednym oknie wielkości ok. 3,5 m2 na wschód i zachód i te okna są cały czas odsłonięte, pomimo zamontowanych rolet. Pozostałe okna są na południe, w 90% osłonięte okapem dachowym.
    Od północy są jedynie drzwi w podcieniu.
    Dom posiada elewację z 30 cm grafitu 0,032, 48 cm wełny między parterem i poddaszem, ale jeszcze nie izolowany strop nad piwnicą.

    Wyniki:
    • Na poddaszu piekło: po wywietrzeniu temperatura spada do 35 stopni i da się chwilę pracować. Normalnie jest tam ok 50 stopni
    • W piwnicy 18 stopni od wielu tygodni
    • W części mieszkalnej (konkretnie salon) jest 21 stopni w strefie przy oknie. W głębi domu z pół stopnia mniej.


    Zauważyłem, że największe skoki temperatury w salonie spowodowałem ja sam, wchodząc i wychodząc z domu. Po prostu podczas wnoszenia czegoś miałem dość długo otwarte drzwi zewnętrzne.

    Taki jest stan na 30. czerwca tego roku. Może się komuś przyda taka informacja podczas projektowania swojego domu.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 30-06-2022 o 12:02
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony