Chciałbym zainstalować sobie kamerkę do monitoringu podwórza. Trochę już szukałem ale póki co nie znalazłem żadnej która by całkowicie spełniała moje wymagania więc może tutaj ktoś coś doradzi.
Instalacja miałaby być na trzecim piętrze więc plan jest taki żeby zainstalować ją na ramie okiennej, a dokładniej na słupku między skrzydłami okna.
A to oznacza że musiałaby mieć możliwość montażu na powierzchni pionowej, a powierzchnia mocująca nie powinna być szersza od słupka, czyli 8cm.
Wiercenia dziur w słupku nie przewiduję więc fajnie byłoby jakby można było przykleić (taśmą dwustronną?).
Inna opcja to montaż na parapecie przy pomocy magnesu neodymowego, ale wtedy kamera byłaby 'do góry nogami' i mógłby być problem z jej nakierowaniem.
Druga sprawa to detekcja ruchu która ze względu na odległość (wysokość) musiałaby być na podstawie obrazu, a nie z czujnika ruchu.
Widzenie w nocy nie jest sprawą krytyczną bo podwórze jest oświetlone i wystarczające byłoby żeby była w stanie mnie zaalarmować np. na telefon.
Kamery najbliższe moim oczekiwaniom (głównie ze względu na możliwości optyczne, m.in. zoom optyczny) jakie zidentyfikowałem to
Reolink RLC-822A - niestety montuje się ją na powierzchni poziomej, poza tym jest szersza od słupka.
Druga kamera to Orllo GOODCAM Z10 - ze względu na możliwość montażu na pionowej powierzchni. Niestety jest też trochę duża, a przyznam że wolałbym coś nie rzucającego się w oczy.
Być może jest jakiś uchwyt/adapter który pozwoliłby tą pierwszą zamontować na powierzchni pionowej?
Byłbym wdzięczny za inne sugestie co do kamer jak i montażu. Celuję w kamerki w zakresie 500-1000 zl.