dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie szkło wodne pod farbę?

    Witajcie,

    mam drobny problem - z jakiegoś powodu od głównego komina w moim domu zaciągnęła się wilgoć na ścianę, w której ten komin jest ulokowany. Ściana wychodzi na korytarz w środku domu i na białej farbie pojawiła się nieładna, brązowa plama. Rzecz się wydarzyła rok temu, jakoś w okresie ostrych deszczy - padało wtedy bodaj przez dwa tygodnie non stop, a że nie paliłem w piecu lub tylko sporadycznie na ciepłą wodę to wymyśliłem sobie, że po prostu woda nie odparowała - pomijam już fakt jak się dostała do przewodu kominowego. Chodzi mi jednak o rozwiazanie problemu po stronie domu (sam komin wymaga zapewne jakiejś poprawki przy obróbce) - poradzono mi bym wyskrobał "brudny" gips, naniósł nowy, potem lokalnie pomalował obszar szkłem wodnym i dopiero wtedy naniósł nową warstwę farby.

    Ma to sens? Szkło wodne kojarzę z nieco innych zastosowań, nie wiem na ile ma to sens w takim użyciu. Dodam jeszcze, że wykwit ma rozmiar dwóch męskich dłoni, nie jest więc duży, aczkolwiek oczywiście jest widoczny. Ogólnie problem jest jednorazowy - mieszkam w domu już siódmy rok i łączę go tylko z sytuacją jaką opisałem wyżej (dużo deszczu, mało palenia w piecu) - oczywiście planuję też przyjrzeć się samemu kominowi, zakładam jednak że sytuacja się może kiedyś powtórzyć. Normalnie nie chciałbym trzymać wilgoci w ścianie, jednak w tej sytuacji uważam, że jest to po pierwsze niewielka ilość, po drugie ma ona zdolność odparowania ze ściany w relatywnie krótkim czasie, więc traktuję problem jako estetyczny.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.397

    Domyślnie

    Sprawdź czy komin uległ rozszczelnieniu. Jeśli tak, to wszelkie inne prace są bezcelowe bez wcześniejszej naprawy komina.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony