dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Lampa sygnalizacyjna w bramie przesuwnej.

    Witam,

    Instalator zamontował mi napęd do bramy przesuwnej faac 741 z lampą sygnalizacyjną kogut 24. Kiedy brama się otwiera to lampa miga. Kiedy się zamyka i jest otwarta - świeci światłem ciągłym. Czy lampa została poprawnie podłączona ? Chodzi mi o światło ciągłe kiedy brama jest otwarta.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź w bieda-instrukcji do tego napędu czy to nie opcja sterownika. Jak nie, to podłączenie do poprawy.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy to będzie to:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220706_214043.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	459934
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220706_214043.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	459933  

  4. #4

    Domyślnie

    Sam widzisz, że instrukcję do tego napędu tłumaczył jakiś artysta i trudno powiedzieć co wartości poza 0 w ogóle oznaczają.

    Możesz sprawdzić czy masz ustawione 0, a jak nie to zmienić na 0 i sprawdzić czy będzie ok.

  5. #5

    Domyślnie

    W ustawieniach mam "0". Rozmawiałem z moim instalatorem i stwierdził, że lampa jest dobrze podłączona i żeby nie świeciła przy otwartej bramie to trzeba wprowadzić dodatkowe ustawienia.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    W napędach Faac-a z centralą brain działa to tak :

    Centrala ma dwa wyjścia do zasilania lampy:
    -24v - przy otwartej bramie świeci światłem ciągłym. Niema od tego żadnej zworki czy parametru do zmiany. Tak to działa i już.
    -230v - miga tylko przy otwieraniu / zamykaniu .

    Praktyka pokazuje że lampę podpina się pod 230 a wyjście 24 wykorzystuje np do czujnika otwarcia. Jeżeli chcemy podpiąć np suplę i sterować bramą głosowo przez asystenta google musimy mieć sygnał o stanie bramy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony