dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Hałas wentylacji jakby z dachu startował helikopter

    Witam,

    Od kilku miesięcy mam problem z hałasem wentylacji. Mieszkanie na ostatniej kondygnacji, pokój i salon z aneksem, posiada kratkę od okapu i drugą kratkę wentylacyjną. Mam podłączony okap do kratki okapowej, tak to wygląda u mnie, ale do rzeczy:

    Hałas pojawia się w ciągu dnia 1-2 dziennie, jego cykl trwa od 30 do 45 min, jest to hałas z przerwami. W czasie tego cyklu hałas pojawia się kilka (kilkanaście razy) trwa czasem minutę, czasem dwie, czasem 3-4. Ewidentnie słychać jakby wentylator się uruchamiał, chodził ciszej, następnie się rozpędzał, a potem wyhamowywał i cichł. I tak kilka razy, z mniejszą lub większą skalą siły. Mieszkam na ostatnim piętrze w nowym bloku (2016 rok). Jest to hałas jakby z dachu startował helikopter. Problem zaczął się kilka miesięcy temu. Słyszę go u siebie w domu, ale odkryłem również, że kiedy zaczyna się "start helikoptera" to słychać też hałas na klatce. Zacząłem nagrywać te hałasy, bo nie jest do ciągłe zjawisko i ciężko jest aby spece od wentylacji wstrzelili się w ten uporczywy dźwięk.Jak przyjeżdżają na miejsce to jest cisza i tak zabawa trwa Raz kiedy przybyli na miejsce, puściłem im nagrania. Poszli na dach coś pogrzebali, podkręcili nawiew wentylacji z kratki, jednak to nie był ten hałas który im opisałem. Stwierdzili że to musi być okap u kogoś z niższych pięter. Moje zdziwienie sięgnęło zenitu, jaki okap może tak hałasować, że aż słychać na klatce schodowej a w moim mieszkaniu mam dźwięk startującego helikoptera? Sąsiad z 2 piętra mojego pionu twierdzi że nie ma podłączonego okapu. Na 1p mieszkanie 6 lat stało puste. Dopiero w tym roku zaczęli remontować mieszkanie i się wprowadzać. I mniej więcej cyrki z hałasem zaczęły się w tym okresie. Czy rzeczywiście taki hałas może robić okap? Coś źle zamontowali przy remoncie? Czy to raczej problem gdzieś na dachu a spece od wentylacji lecą w kulki?

    Spotkał się ktoś z takim czymś?

    Będę wdzięczny za porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Zapewne "czar" okapów i bardzo głośnych silników tam montowanych.
    Hałas jest jak ktoś robi obiad i korzysta z okapu.

    Rada ?

    Przyzwyczaić się , bo NIC nie zrobisz , taki "czar" bloków ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro u mnie slychać i na klatce wali to jak musi być u tego co ma taki okap? Dalej nie chcę mi się wierzyć że to okap może tak robić. Zostaje sprawdzić czyli pójść do sąsiada by uruchomił a ja u siebie będę słuchał. I co jeśli wówczas hałasu nie będzie?

    A jeśli okap, to przecież nie kupię sąsiadowi nowego modelu cichego.

    Ten hałas jest mocno irytujący. Wentylacja w moim pionie to jest jakiś bubel, nawet nie ma tłumików. Przez okap słyszę powietrze, przez kratkę kominową też ciąg powietrza słychać plus hałasy od sąsiadów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony