dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Inteligentny dom dla niepełnosprawnych - drzwi i okna

    Dzień dobry,

    Piszę artykuł o rozwiązaniach smart home dla osób niepełnosprawnych. Aktualnie szukam informacji o drzwiach i oknach smart, które można otwierać poprzez aplikację.

    Na razie znalazłem informacje o rozsuwanych drzwiach tarasowych, a do drzwi jednoskrzydłowych tylko tyle, że istnieją siłowniki elektryczne, do których, jak sądzę, trzeba by zainstalować przełącznik WiFi, w tym może jakiś podtynkowy przełącznik bistabilny.

    Czy ktoś miałby może jakąś większą wiedzę w tym temacie i mógłby mnie poprawić lub coś dodać?

    I może ktoś wie, czy można kupić elektrycznie otwierane okna elewacyjne? Sam widzę w Internecie głównie dachowe, czyli montowane na skos (nie wiem, czy to ma znaczenie, ale w ich otwieraniu chyba może brać udział grawitacja?

    Pozdrawiam
    R.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Coś czuję, ze zaraz się dowiemy kto sprzedaje albo montuje takie super rozwiązania dla niepełnosprawnych
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    A jeśli nie przedstawię żadnej informacji w ogóle, to co powiesz? Mogę nawet przesłać Ci link, gdy już skończę.

    W każdym razie, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź na temat.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A jeśli wywiąże się z Twojego pytania merytoryczna dyskusja, to zwracam honor.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5

    Domyślnie

    Elektrycznie rozsuwanego HS-a można kupić w każdym większym sklepie z oknami. Koszt szacunkowy - 2x tyle co zwykły HS.
    Okien elewacyjnych elektrycznych nie widziałem

  6. #6

    Domyślnie

    A czy w ogóle istnieją okna z zawiasami montowanymi w połowie wysokości? Trudno mi znaleźć, ale może do takiego dałoby się zamontować siłownik.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Są systemy które otwierają okna, może nie sa dedykowane jako okna "dla niepełnosprawnych" ale są firmy które mają np siłowniki do okien do oddymiania czy napowietrzania. Nie musisz mieć zawiasów w połowie skrzydła.

  8. #8

    Domyślnie

    Wiem, że można okno uchylić elektrycznie, ale jest to opcja mocno ograniczona. Szczególnie, że montaż takiego mechanizmu blokuje możliwość otwarcia danego skrzydła na oścież. Natomiast otwarcie okna poprzez obrót na zawiasach w połowie daje dużo większy przepływ powietrza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	261638_1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	2,5 KB
ID:	460065

    Nie jestem jednak nawet pewien, czy można okno takiego rodzaju zamontować pionowo. Na razie jednak nie widzę w Internecie takich okien elewacyjnych.

  9. #9

    Domyślnie

    Są oka "skandynawskie" które maja możliwość otwierania poprzez obrót skrzydła np. strona www.skandpol.eu, lub www.oknonet.pl tam są typy okuć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony