Generalnie wykonuję swoją własną pracę, ale właśnie miałem wypadek, wiele złamanych żeber i operację barku. Dlatego muszę zapłacić komuś za zamontowanie nowego dachu. Do bani, ale długo nie będę pracował.

Dach ma około 2000 SF bez koszy i narożników. Jeden komin. Brak wentylacji kalenicowej, ponieważ na obu końcach znajdują się otwory wentylacyjne szczytowe i duży wentylator wyciągowy wycięty w dachu – z otworem o średnicy około 20 cali / 50 cm. Jest kilka rur wydechowych, ale ogólnie jest to dość proste. Skok jest z grubsza 8:12 Dach musi zostać rozebrany, a część poszycia ponownie zamontowana.

Mieszkam w stanie NY w USA - około 30 mil od Albany w pobliżu granicy MA i VT. Gorąco latem, zimno zimą, dużo śniegu i inne paskudne warunki pogodowe.

Myślę, że mogę dokonać porównania między asfaltem a metalem: asfalt pozwala na niższy koszt początkowy, może dłuższą konserwację, wytrzyma 20-30 lat itp. Metal jest droższy (może dwa razy), ale wymaga mniej konserwacji i może odzyskać część wartości przez lata w oparciu o konserwację. Ze względu na to, gdzie mieszkam, stal jest w porządku - nie ma oceanu w promieniu setek mil. Nie stać mnie i nie potrzebuję niczego bardziej egzotycznego.

Moje pytanie dotyczy rodzaju metalowego pokrycia dachowego. Dwa podstawowe typy, które rozumiem, to szew stojący i odsłonięte zapięcie. Rąbek stojący ma wyższy koszt, ale potencjalnie wyższą trwałość i mniejszą konserwację. Wymaga to również większej wiedzy fachowej, jeśli zostanie wykonane prawidłowo.

System z odsłoniętymi łącznikami można zainstalować szybciej ze względu na szerokość (i potencjalnie długość) arkuszy, ale łączniki mogą z czasem przeciekać i mogą wystąpić problemy z rozszerzaniem i kurczeniem – ale każdy dach może przeciekać, jeśli nie jest zainstalowany prawidłowo.

czego mi brakuje? Zastanawiałem się nad tym i dyskutowałem o kosztach, i miałem nadzieję, że ta łódź podwodna pomoże mi w myśleniu nowicjuszowi.

Dodatkowe pytanie: Czy poleciłbyś teraz zainstalowanie wywietrznika kalenicowego, pomimo tego, o czym wspomniałem powyżej? Mógłbym wyciągnąć istniejący wentylator i zainstalować go na dowolnym końcu szczytu z termostatem.

Dziękuję!