dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Drenaż opaskowy budynku z lat 40

    Cześć wszystkim,

    Borykam się z dostającą się do piwnicy budynku wodą po ulewach. Woda dostaje się przez mikropekniecia w podłodze w różnych 3 z 4 pomieszczen - sciany sa suche, nie podciaga wody.
    Zastanawiam się nad drenażem opaskowym, stan wód gruntowych na tych terenach jest dość wysoki, podłoga piwnicy jest na ok. 60cm poniżej gruntu.
    Jak się do tego zabrać, wiem, ze nalezy odkobywac czesciowo, słyszałem też, że w starych konstrukcjach należy odejsc od scian z wykopem na 2m ( prawda? ), czy na kazdym rogu powinna byc studzienka - conajmniej dwie wychodziły by w problematycznym miejscu. I samo odprowadzenie wody, wiem, ze do kanalizacji trzeba miec pozwolenie, a co ze studnia - mam ale tam widać ze woda jest na wysokosci metra w dół, czy "zbierze" te wode dodatkowo, czy ewentualnie studnia chłonna. Doradzicie?

    Jako ciekawostke dodam, ze posiadam wkopany zbiornik - nie pamietam jakiej pojemnosci - po szambie ( przyłączyłem się do kanalizacji miejskiej ). Czy mogłbym do niego odprowadzac wode i czy to ma sens ?
    Ostatnio edytowane przez snk ; 31-08-2023 o 11:54

  2. #2

    Domyślnie

    Następnie dodaj studzienkę ściekową do piwnicy. Pompa będzie pracować, aby „wysuszyć” wodę nasycającą glebę pod domem. Jeśli gleba jest piaszczysta, jak mówisz, może to wystarczyć, aby wszystko było suche. Warto zaryzykować przed wystrzeleniem całego wykopu i ułożeniem płytek płaczących https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ .
    Ostatnio edytowane przez brain83 ; 09-11-2023 o 05:02

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony