dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Wycena była robiona z projektu.
    Pokażesz ten projekt wreszcie?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    889

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To wrzucisz ten projekt elektryki ze swojego projektu i napiszesz, jak to ma się do rzeczywistości?

    U mnie tak:





    Gniazdek mam co najmniej o 2 więcej w każdym pomieszczeniu, niż w projekcie (w salonie miało być 10, jest 20).

    Do tego nie miałem w projekcie instalacji alarmowej, teleinformatycznej i do automatyki.
    Wycenę możesz dostać za "zgodnie z projektem" plus każdy punkt ( kwota X ) . Nie wiem nad czym tu deliberować

    ?U mnie to wyglądało tak ze za kazdy dodatkowy punkt powyżej projektu było 80zł dopłaty ( gniazdko itp ) , 250 za dodatkowy punkt siły w kotłowni , 250 za doprowadzenia zasilania na zewnątrz domu do klimy .

    Więc nie trzeba być wybitnym matematykiem zeby to policzyć.... Zastanawia mnie tylko po co Ci 20 gniazdek w salonie . Mój salon ma 27 mkw i ma aż 5 punktów ( w kazdym jest podwójne gniazdko ) i nie wiem czy nie jest tego za dużo

    Cały domek , parterowy, 86m , 3 pokoje , salon , kuchnia , łazienka z WC , mały kibelek, wiatrołap i kotłownia ma 70 punktów ( gniazdek, włączników, klima, siła, osobno płyta, zmywarka, lodówka, pralka itp )

  3. #23

    Domyślnie

    Cena 100zł za ppunkt to taki standard obecnie jesli chodzi o duże miasta i okolice. Da sie oczywiscie znaleźć też kogoś za 60-70zł.
    Rozdzielnie płaciłem 1200zł za 60 pozycji. Obecnie biorą około 20-40zł za oczko. Więc bardzo droga masz.
    Sieci LAN sobie sam pociągnij, możesz w peszlach pod wylewkami.
    Co do wycen to ja je dostawalem od każdej ekipy która prosiłem, z tym że chcieli obejrzeć dom na miejscu, i potem wycena (z bruzdowaniem lub bez).
    OStatecznie elektryka wziąłem w końcu beż żadnej szczegółowej wyceny i wybierania bo musiałem poprzedniego (długo wybieranego) wyrzucić z domu jak zaczął filozofować i doliczać za każdą pierdołę o której wcześniej nie wspominał. Nie lubię jak ktoś zmienia reguły w trakcie gry.
    Ostecznie za elektryki jestem bardzo zadowolny a tynkarze chwalili że nigdy nie widzieli tak porządnie zrobionej. Wszystkie kable były idealnie w poziomie i pionie poprowadzone, plasko przy ścianie, bez żadnych załamań czy skręceń. Puszki idealnie osadzone w jednej linii. Używali lasera i kleju na gorąco do wstępnego mocowania kabli. Ja płaciłem 50 czy tam 55zł na punkt (z tym że u mnie jak byly 4 gniazdka obok siebie to liczyli jako jeden, nie bylo dopłat za dodatkowe). ale to było w 2017r.
    Przez ten czas kable zdrożały o 100 albo więcej procent.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 25-07-2022 o 12:53

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To wrzucisz ten projekt elektryki ze swojego projektu i napiszesz, jak to ma się do rzeczywistości?

    U mnie tak:





    Gniazdek mam co najmniej o 2 więcej w każdym pomieszczeniu, niż w projekcie (w salonie miało być 10, jest 20).

    Do tego nie miałem w projekcie instalacji alarmowej, teleinformatycznej i do automatyki.
    To jest projekt??
    Mapek z umieszczonymi punktami nie miałeś??

    Mój ma prawie 20 stron. Tu parter mapka:
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 25-07-2022 o 12:55
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Zastanawia mnie tylko po co Ci 20 gniazdek w salonie . Mój salon ma 27 mkw i ma aż 5 punktów ( w kazdym jest podwójne gniazdko ) i nie wiem czy nie jest tego za dużo

    Cały domek , parterowy, 86m , 3 pokoje , salon , kuchnia , łazienka z WC , mały kibelek, wiatrołap i kotłownia ma 70 punktów ( gniazdek, włączników, klima, siła, osobno płyta, zmywarka, lodówka, pralka itp )
    Ja mam 14 gniazdek w salonie, tez 27m2, a teraz dolozyłbym jeszcze ze dwa. Sam telewizor i jego okolice to 8 podwojnych gniazdek i jest teraz dwa wolne tylko....bez wtyczek.
    W domu 100m2 miałem 96 punktow ale potem dołozyslimy chyba jeszcze z 2 lub 3 sami.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Wycenę możesz dostać za "zgodnie z projektem" plus każdy punkt ( kwota X ) . Nie wiem nad czym tu deliberować

    ?U mnie to wyglądało tak ze za kazdy dodatkowy punkt powyżej projektu było 80zł dopłaty ( gniazdko itp ) , 250 za dodatkowy punkt siły w kotłowni , 250 za doprowadzenia zasilania na zewnątrz domu do klimy .

    Więc nie trzeba być wybitnym matematykiem zeby to policzyć.... Zastanawia mnie tylko po co Ci 20 gniazdek w salonie . Mój salon ma 27 mkw i ma aż 5 punktów ( w kazdym jest podwójne gniazdko ) i nie wiem czy nie jest tego za dużo

    Cały domek , parterowy, 86m , 3 pokoje , salon , kuchnia , łazienka z WC , mały kibelek, wiatrołap i kotłownia ma 70 punktów ( gniazdek, włączników, klima, siła, osobno płyta, zmywarka, lodówka, pralka itp )
    Dokładnie
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    889

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Ja mam 14 gniazdek w salonie, tez 27m2, a teraz dolozyłbym jeszcze ze dwa. Sam telewizor i jego okolice to 8 podwojnych gniazdek i jest teraz dwa wolne tylko....bez wtyczek.
    W domu 100m2 miałem 96 punktow ale potem dołozyslimy chyba jeszcze z 2 lub 3 sami.
    Ja za szafką TV mam 1 punkt w którym jest podwójne gniazdko . Do tego przyjdzie listwa z kneflem, nie lubię jak mi wszystko działa w "standbaju" jak wychodzę z domu . Także drugie gniazdko bedzie wolne . Ale my to dinozaury , w salonie bedzie tylko TV , dekoder i konsola . Sprzęt HiFi bedzie na innej ścianie

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    889

    Domyślnie

    aha, instalacje do alarmu, kamer, skrętkę do netu i kabel antenowy kładłem sam z kumplem , jedna szychta

    Sąsiad , który skończył właśnie dom 200m kable kładł sam, bruzdował też sam, na koniec wziął tylko elektryka z uprawnieniami który zamontował skrzynke i wszystko w niej w 2 dni podłączył, kosztowało go to 4000 PLN . Na każdym etapie da sie zaoszczędzić kasę , tylko zależy co potrafimy sami zrobić i czy nam sie chce.....

  9. #29

    Domyślnie

    To jest też kwestia czy mamy czas, ile zarabiamy, ile kosztuje godzina naszych nadgodzin w stosunku do tego, co chce elektryk, ile nam zejdzie na naukę (zakładając, że nie umiemy) i wykonawstwo sumarycznie, czy będą potrzebne poprawki, ile będą kosztowały poprawki, etc.

    Ja dałem sumarycznie 16,5k za swoją instalację, robocizna+materiał, sumarycznie wyszło 22 obwody, a więc 22 nadprądowe i kilka różnicówek + przełącznik sieć/agregat. Trudno mi policzyć punkty, bo każdy elektryk je inaczej liczy. jeden za punkt traktuje oświetlenie + włącznik, dla innego to dwa osobne punkty. W każdym razie finalnie 20 punktów oświetleniowych (część schodowych), łącznie ze 60 gniazd (w różnych kombinacjach - pojedyncze, podwójne, poczwórne...), 10 gniazd ethernetowych (zwykle po dwa), 5 kamer, dwa punkty trójfazowe, z 10 czujek, płyta indukcyjna, piekarnik, kinkiety, ledy w kuchni. Do tego wyprowadzenie kabla na pompę (wodną), garaż (mam osobny), bramę i furtkę z kopaniem, przyłącze do szafki w linii ogrodzenia z kablem i przekładaniem przez arot i pomiary do odbioru.

    Robocizna ostatecznie wyniosła 6,5k plus cholera wie ile za obsadzenie skrzynki, bo tutaj zamawiałem "całościową" usługę. Strzelam, że 1,5k tutaj. Więc razem jakieś 8k.

    Moim zdaniem dało się dużo taniej, akurat rozprowadzenie instalacji to coś, co na pewno będę chciał robić samemu budując za kilka lat kolejny dom, bo robocizna nie jest współmierna do wysiłku. Ale teraz po prostu nie miałem na to czasu. Poza tym nie mam kumpli, którzy by pomogli, a całkiem samemu to niefajna robota, nawet nikt nie przytrzyma kabla w miejscu.
    Ostatnio edytowane przez Mokebe ; 27-07-2022 o 22:51

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Moim zdaniem dało się dużo taniej, akurat rozprowadzenie instalacji to coś, co na pewno będę chciał robić samemu budując za kilka lat kolejny dom, bo robocizna nie jest współmierna do wysiłku. Ale teraz po prostu nie miałem na to czasu. Poza tym nie mam kumpli, którzy by pomogli, a całkiem samemu to niefajna robota, nawet nikt nie przytrzyma kabla w miejscu.
    Tak z ciekawości ile wziął hydraulik za rozprowadzenie rur wody i kanalizy po domu co zajmuje max 2 dni średnio rozgarniętej ekipie ? Już nie pytam ile wziął za rozprowadzenie rurek ogrzewania podłogowego co jest pracą lekką i przyjemną

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post

    robocizna nie jest współmierna do wysiłku.
    W sensie, że dużo kosztuje względem trudności ich wykonania samemu?
    LANy sam prowadziłem, w tym przepychałem przez peszle i wierciłem żelbetowy strop (co było najcięższe w tej robocie). Natomiast średnio widzę przepychanie kabla 2,5 lub 3,5 samemu przez peszel... To robota na min. 2 osoby, a wszystkie kable w domu położyliśmy w 5 osoby w jeden dzień.
    2 os. - ciągnięcie kabla
    1 os. wiercenie pod puszki
    1 os. bruzdowanie
    1 os. sprzątanie
    Kolejny dzień/dwa to podłączenie/zaprawienie wszystkich kabli + dzień/dwa dla poprowadzenie (wraz z kopaniem) przyłącza i połączeniem rozdzielni.

    Następnym razem odpuszczę sobie bruzdowanie.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Z mojej praktyki:
    Duża część gotowych projektów zawiera projekt instalacji teleinformatycznej jak tv/sat/lan/domofon/rolety a czasem też regulatorów temperatury. Alarmu jeszcze nie spotkałem .

    Projekt jest pomocny jak inwestor potrzebuje zakres cenowy t.z widełki żeby mieć jakieś porównanie z innymi ofertami i do tego "na cito".

    Finalnie ( 80% przypadków) zmiany względem projektów nie są jakieś duże t.j "tu dołożymy gniazdo" , "tu przesuniemy włącznik" , " tu dodatkowa lampka " . Pomijam tu jakieś dodatki jak ledy w sufitach podwieszanych , wnękach itd , to jakby osobna bajka.

    Dom 120 metrów to zwykle ok 150 puszek dla gniazd , oświetlenia i sieci

    Wycena od punktu jest chyba najgorsza z możliwych i wg mnie praktykowana przez mało fachowe osoby.

    A estetyki wykonania rozdzielni kaizen-a nawet nie będę komentował.

  13. #33

    Domyślnie

    Dajcie spokój z tymi projektami. Kolega pyta o cenę.
    Dom 150 m.kw.+ 36 (garaż), mała miejscowość, ceny 2022
    25100 brutto za całość, robota+materiał.
    Dość długie przyłącze - ponad 50m.
    Bruzdowanie. Punktów ok 200.

    Ale z ciekawości powiem ci że szukając elektryka wyceny miałem bardzo różne:
    - od punktu - wiadomo, zawsze tak się wyceniało. ale nie podniecaj się zbytnio bo tak ci policzą te punkty, że nic z tego nie będziesz wiedział
    - za całość - nawet nie pytał co chcę, czego oczekuję, tylko jaka powierzchnia ale cena była "z dupy", odpuściłem
    - miałem też ofertę 100zł/m.kw. powierzchni użytkowej (czyli u mnie wziąłby 18tys. za samą robotę)
    - miałem też odpowiedzi (tak jak tu ktoś wspominał wyżej) - nie jestem zainteresowany. Jak słyszeli domek jednorodzinny - to dla nich żaden zarobek. Wolą iść na szkołę, kino, blok, jakiś zakład.

    Jedno jest pewne - zapytań i wycen musisz mieć kilka. Nie sugeruj się pierwszą lepszą odpowiedzią
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 29-07-2022 o 07:39

  14. #34

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Ile może kosztować montaż 50 gniazd elektrycznych i 10 gniazd internetowych?
    Kabelki wystają ze ściany w puszkach.
    Chodzi jedynie o założenie mechanizmu bez ramki.
    Berker B Kwadrat

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    10-20 zł punkt.
    Dlaczego bez ramek? Podwójna praca + trudniej wypoziomować.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  16. #36

    Domyślnie

    550 zł.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #37

    Domyślnie

    OK. Dzięki.

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    10-20 zł punkt.
    Dlaczego bez ramek? Podwójna praca + trudniej wypoziomować.
    Tylko powieszenie mechanizmów przed malowaniem - bez ich mocowania w puszce. Mechanizm byłby mocowany i ramka byłaby nakładana po malowaniu.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK. Dzięki.


    Tylko powieszenie mechanizmów przed malowaniem - bez ich mocowania w puszce. Mechanizm byłby mocowany i ramka byłaby nakładana po malowaniu.
    To ma sens, ale nie lepiej po malowaniu zakładać wszystko na raz?

    Zgadzam się z postem elapiotr - miałem napisać 500 zł.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74
    Tylko powieszenie mechanizmów przed malowaniem - bez ich mocowania w puszce. Mechanizm byłby mocowany i ramka byłaby nakładana po malowaniu.
    Tylko jest jedno ale - już nie raz widziałem, jak mechanizmy (łącznie z tzw. bolcami) były żywcem zamalowane przez paproków, tak więc należy uważać.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post

    Następnym razem odpuszczę sobie bruzdowanie.
    Dlaczego? Silikaty dały w kość?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony