dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SU33

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-715
    Posty
    1

    Domyślnie Zakup nieruchomości z ,, chyba,, samowolabudowlana

    Witam
    Kilka miesięcy temu zakupiłam dom będący udziałem o wolności 2/8 w skład którego wchodzą warsztat z czescia mieszkalna i garaż (moje2/8 ) I i budynkiem mieszkalnym (należącym do wspolwlascicielki ponieważ chce znieść wspolwlasnosc przystąpiła do działania i tu pisząc wniosek zteszta po rozmowach i że znajomymi moja uwagę zwróciło że w wypisie i wyrysie warsztat ( parter) z częścią mieszkalną (1 pietro) jest ujęta tylko 1vkondygnacja I oznaczony jest jako ,,i,,. Samo ,, i,, udało mi się wyjaśnić gdyż najpewniej użyto takie oznaczenia bo budynki w których więcej niż 30% stanowi warsztat będą odm. Jako i A nie jako mieszkalne. Tylko nadal nie ma tego piętra i obawiam się że to mogła być samowola rozbudowa, gdyż wdpolwlascicielka mówi że jej woj ( będący wcześniejszym właścicielem ) że podniósł skośny strych i zrobił z tego piętro. Jej budynek ( 1 który ma bo inne to też dobidowki) jest z 37 r. Tu warsztat napewno powstał duuzo później ale nie wiem kiedy dobudowano tą część mieszkalna. Po jej woju który dokonał najpewniej samowoli był kolejny właściciel,potem jego spadkobierca i dopiero ja zakupiłam ta nieruchomosc. Nie byłam poinformowana o tym że to może być samowola. Ta odbudowa mogła powstać z 13-15 lat temu. Warsztat wcześniej dużo wcześniej.wspolwlascicielka nie ma dokumentów dot. Budowy.

    Chciałabym to wszystko zalegalizować ale boję się tej opłaty legalizacyjnej. Jestem załamana i nie wiem co robic. To co dla mnie jest absurdalne że mam ponosić konsekwencje czyjegos dzialania...czy notariusz nie powinien tego dokładnie sprawdzic ( a były 2vtransakcje sprzedaży bo byli wczesniejsi wlasciciele) bo już w wypisuje i wyrysie widać że jest inaczej.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Zacznij od porządnego zredagowania postu bo aż oczy bolą i nie da sie nic zrozumieć z tego.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przecież to kupujący i sprzedający dostarczają notariuszowi dokumenty na podstawie których on spisuje umowę transakcji. On przecież osobiście nie wizytował działki.
    Masz pretensje do świata, że nie przeczytałaś dokumentów?

    Teraz zostaje ci tylko wizyta u prawnika by zastanowić się nad rękojmią sprzedawcy za wady prawne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony