dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie Jaka piana do styropianu grafitowego

    Przymierzam się do zakupu piany i jak zwykle klęska urodzaju. Jaka piana jest najlepsza jeśli chodzi o przyjemność i łatwość stosowania. Jak robiłem cokół to używałem piany która nie za bardzo mi podeszła bo mimo że paski 15 cm to się odpychały od ściany. Próbowałem przyklejać po minucie i po ok 5 i efekt podobny. Trzeba było ze 2-3 razy docisnąć po czasie żeby jakoś to wyglądało.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja kleiłem na InstaStick. Odpychała płyty mniej, niż Tytan EOS
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    Jak kleiłeś, od razu czy odczekałeś trochę czasu?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    jakieś 30sek, może minutę, jak było zimno
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak to wyglądało


    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.774

    Domyślnie

    Instastick jest chyba najlepsza to fakt ale odpychanie będzie przy każdej piance i co mogę na to polecić ? ano to abyś kupił sobie kilka worków jakiegoś kleju w worku i poza pianką dał co najmniej dwa placki z tego kitu i odpychanie zniknie nic nie będzie trzeba poprawiać i zwiększy to szybkość pracy ot taka hybryda .

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, jak w końcu nakładać tą piankę, niektórzy zalecają przerwę w warkoczu ramki na dojście powietrza i wilgoci żeby klej związał?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    różnie gadają. Ja natrafiłem na uzasadnienie - by woda miała jak spłynąć.
    Sam kleiłem na pionowe paski, odczekując ok. 30 s, by pianka lekko zmieniła kolor.
    Dociskałem po aplikacji zaciosami.
    Trzyma jak diabli.
    Używane pianki:
    tytan
    ceresit
    tiger

    Zaobserwowane różnice (prócz koloru) - wydajność z puchy. Tytan najmniejsza, najwyższa ceresit. Najlepsza cena Tiger. Poza wymienionymi nie zauważyłem innych.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jak Wy na tej pianie wyprowadzacie piony? Ściany nie falują?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie też się zastanawiam. Jakiekolwiek nierówności na ścianie będzie od razu widać na styropianie. Zaczynam coraz bardziej skłaniać się ku klejowi

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Pewnie tarnikiem.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suawek Zobacz post
    No właśnie też się zastanawiam. Jakiekolwiek nierówności na ścianie będzie od razu widać na styropianie. Zaczynam coraz bardziej skłaniać się ku klejowi
    U mnie na ścianach piwnicznych chłopaki położyli kilka płyt na piankę i powiedzieli, że dalej nie robią, bo jedna płyta to 5 minut zabawy w kotka i myszkę. On ją dociska, pianka odpycha, on trochę czeka, ona już nie klei jak należy. Narożniki to jakiś koszmar. Po przejściu na klej kręcony z worka robota poszła 3 razy szybciej i równiej. Jaki jest właściwie zysk z tej piany oprócz "czystości" i braku wody?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Klejenie na samą piankę, jest dla tych, którzy mają dużo czasu Najlepszy dla mnie system, to placki w środku na obrzeżu pianka. Placki pozwalają ładnie ustawić styro a pianka się szybciej i dokładniej nakłada.
    Teorie o przerwach w warkoczu ...są fajne
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nałożysz 4cm albo więcej piany?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jak Wy na tej pianie wyprowadzacie piony? Ściany nie falują?
    Od wyprowadzania pionów są murarze. |
    Miałem ekipę, która zrobiła to perfekcyjnie więc nei musiałem zaprzątać sobie tym głowy.

    Ekipa która to później tarowała nie miała z tym wiele roboty
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-08-2022 o 20:45
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nałożysz 4cm albo więcej piany?
    A po co więcej niż 4cm piany? Ktoś pijany ściany murował?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Od wyprowadzania pionów są murarze. |
    Miałem ekipę, która zrobiła to perfekcyjnie więc nei musiałem zaprzątać sobie tym głowy.

    Ekipa która to później tarowała nie miała z tym wiele roboty
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Od wyprowadzania pionów są murarze. |
    Miałem ekipę, która zrobiła to perfekcyjnie więc nei musiałem zaprzątać sobie tym głowy.

    Ekipa która to później tarowała nie miała z tym wiele roboty
    Jak perfekcyjnie wyprowadzisz pion muru o wysokości 4m? Buduje się warstwa po warstwie od poziomicy, która ma swoją dokładność. A jak ponad murem jest drewniana ściana szczytowa, wystająca poza wieniec o 1 - 1,5 cm, to tyle trzeba skądś wziąć. Czasem są nadlewki na wieńcu - to nie apteka!
    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    A po co więcej niż 4cm piany? Ktoś pijany ściany murował?
    Nie wiem, murarz dawno nie żyje, ale tyle (nawet więcej) musieli majstry dać kleju na ścianach w drugim, 70-tenim domu. Dom był powiększany i dobudowana ściana lekko zeszła, co na całej długości dało widocznego "doła". Ściana 10 m we wklęsły banan - co robisz? Kleisz pianą i zostawiasz "ch*jnię czy robisz prosto? W jednym miejscu trzeba było kleić płytę na płytę żeby "wypełnić" 7 cm doła.

    No można jeszcze wytarować tarką, tak że na narożnikach z 15 cm styropianu zostałoby 8 cm
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 03-08-2022 o 23:17
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Ratpaw - piszesz o ekstremalnych sytuacjach, które wymagają dodatkowej pracy jak i środków oraz podejścia wykonawcy. Jedni walą tony kleju (często słychać przy ocieplaniu bloków czy budynków użyteczności publicznej -uwaga leci- bo jak się go nawali, to lubi się oderwać od płyty) a inni najpierw równają cienkim styro.
    U mnie np część kształtek wieńcowych miała wybrzuszenie. Miałem do wyboru - poczekać 3 tygodnie na realizację uznanej reklamacji czy je przebrać i na w sumie ok 10mb dać nie 20 a 18,5cm styro.Oczywiście wybrałem to drugie, bo przycięcie elektryczną gilotyną styropianu to żaden problem.
    Stare normy, które dopuszczały kilkucentymetrowe odchyłki od pionu ścian, nie mają dzisiaj racji, bytu jak i tekst - przyjdzie tynkarz i wyrówna, bo jak tu w takiej wstawić okna/drzwi, zlicowane z murem ?

    I nie masz racji - nie buduje się ścian (a tym bardziej kominów) warstwa po warstwie używając tylko poziomicy. Najpierw wyprowadza się narożniki przy pomocy pionu murarskiego i drewnianej konstrukcji, która ten pion trzyma. Są też lasery, ale swoje ograniczenia mają.

    A w temacie - jaka piana - jak ktoś ma wątpliwości, to niech kupi po sztuce i przyklei do muru po klocku styro. Na drugi dzień spróbować oderwać i będzie jasne jak trzymają. Pozostaje kwestia wydajności ale to też od pogody zależy.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 04-08-2022 o 10:21
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ekstremalne sytuacje, OK:
    W Polsce jest 3,5 mln domów nieocieplonych. Do tego część domostw wymaga doklejenia styropianu, bo te 5-10 cm nie wystarcza. Wszystkich domów 5,5-6 mln. Strzelaj, jaki procent domów da się kleić na pianę, a ile nie?
    Ta piana to ekstrema, a nie klej. Popytaj ekipy od elewacji ile robią na pianę a ile na klej i dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 04-08-2022 o 10:58
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    A przeczytałeś mój post dlaczego kleję na klej + pianka a nie na samą pianę ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony