dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie piec gazowy cykliczne podgrzewanie wody jak ustawić?

    Posiadam piec gazowy jednofunkcyjny podłączony do co oraz do zbiornika 300l z wodą użytkową.
    Do tej pory zbiornik był podgrzewany piecem na węgiel co była pompa i w momencie jak na piecu było wiecej to szło cieplo do zbiornika cwu, a latem jak potrzebowałem to podłączałem grzałkę do prądu a potem wyłączałem aby sie caly czas nie podgrzewało, używałem też programatora zeby grzalo np 3h na dobę, teraz mam piec gazowy i chciałbym w nim ustawić przykładowo w których godzinach ma się woda grzać a w których nie potrzebuje ciepłej wody jak to ustawić? Nie chce aby cały czas grzało wodę, min temp moge ustawic 37C na nim, mniej się nie da. I nie widzę opcji nocnej i komfortowej dla cwu

    druga sprawa co to oznacza oznaczenia <0,6bar na wyświetlaczu pieca gazowego?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    pieca nie da się podłączyć do zasobnika!!!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Napisz jaki to model.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Kocioł gazowy ma z pewnością dodatkowe wyjście do podłączenia zasobnika.

    Zasobnika a nie zbiornika!!!!.
    Kocioł łączy się z dodatkową wężownicą w zasobniku oraz czujnikiem temperatury i to za jej pośrednictwem kocioł cyklicznie podgrzewa wodę utrzymując ją na w miarę stałym ustawionym poziomie. (Stąd te 37*C minimum.)
    Podgrzewanie następuje także gdy korzystamy z ciepłej ody i wyczerpuje się ona a napływająca nowa, zimna z sieci ochładza ją ale utrzymuje jej stan na stałym poziomie.
    Wskaźnik na kotle informuje o ciśnieniu w instalacji i należy go utrzymywać najczęściej pomiędzy 0,7 - 2 bar.
    Opcja komfortowa nocna dotyczy raczej CO a cwu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Temperatura w zasobniku cwu powinna być nie mniej niż 55st chodzi o ochronę przed bakteriami legionella.
    Cykle pracy trzeba dostosować do czasu kiedy domownicy zużywają ciepłą wodę czyli np. rano od godz. 5 do 9 i wieczorem od 18 do 23.
    W dni wolne nieco inaczej. Tak jak ci pasuje.
    Wszystkie te ustawienia powinieneś mieć możliwość zaprogramowania w sterowniku kotła.
    Musisz sprawdzić w instrukcji obsługi swojego kotła.
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 04-08-2022 o 08:39

  6. #6

    Domyślnie

    30R w kotle nie ma mozliwosci ustawienia cykliczności w stosunku do cwu, moim zdaniem nie potrzebnie utrzymywać całą dobę 37C jesli np potrzebuje cieplej wody jedynie między 18-20

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Cytat Napisał torbupop Zobacz post
    30R w kotle nie ma mozliwosci ustawienia cykliczności w stosunku do cwu, moim zdaniem nie potrzebnie utrzymywać całą dobę 37C jesli np potrzebuje cieplej wody jedynie między 18-20
    W kotle nie ale po to są fabryczne regulatory do kotła zawierające programatory dobowe zarówno dla CO jak i CWU.
    Akurat temperatura 37*C dla CWU jest na tyle niska iż oszczędności wynikające z ładowania zasobnika nie będą zbyt wielkie.
    Temperatura otoczenia w kotłowni jest dość wysoka oscylująca ok 25*C więc rozmawiamy o podgrzaniu wody o ok 20*C.
    Jeśli kocioł nie posiada programatora to radzę zainstalować zwykły programator sieciowy do pompy cyrkulacyjnej .
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 04-08-2022 o 12:59
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    W kotle nie ale po to są fabryczne regulatory do kotła zawierające programatory dobowe zarówno dla CO jak i CWU.
    Akurat temperatura 37*C dla CWU jest na tyle niska iż oszczędności wynikające z ładowania zasobnika nie będą zbyt wielkie.
    Temperatura otoczenia w kotłowni jest dość wysoka oscylująca ok 25*C więc rozmawiamy o podgrzaniu wody o ok 20*C.
    Jeśli kocioł nie posiada programatora to radzę zainstalować zwykły programator sieciowy do pompy cyrkulacyjnej .
    ale ja mialem na mysli sezon grzewczy zimowy a nie letni

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli kocioł nie posiada programatora to radzę zainstalować zwykły programator sieciowy do pompy cyrkulacyjnej .
    jakiej pompy cyrkulacyjnej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony