Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Strategia grzewcza? No, jeżeli elastyczność można nazwać strategią...

Nie, bo właśnie powyższa zmiana w przepisach pokazuje, że takie liczenie jest daleko niewystarczające. Do tego są czynniki pozaekonomiczne - jak np. ryzyko blackoutów, zmiany prawne, klimatyczne czy wojna.
To są właśnie elementy brane pod uwagę przy wyborze strategii. Przecież żadnej wojny u nas nie ma, a klimat jest jaki był. Ale moze się to zmienić.
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Ochłapy czy nie - to zawsze sposób na odzyskanie pieniędzy które mi państwo zabiera.
Prawdopodobnie dodatek jest jednorazowy - gdybym wybrał wersję 1,5K dopłaty, to najprawdopodobniej opłaci mi się wstrzymać z montażem PV (jak przejdzie ten przepis to do sprawdzenia do kiedy). I tak przez zimę niewiele wyprodukuje a tyle czasu to tymczasowa plandeka na wiacie powinna przetrwać. A może i zamontuję wszystko, tylko nie podepnę on-grid i jedną fazę w domu pod to podepnę? Opcji jest wiele tak długo, jak nie wydałem pieniędzy i nie podpiąłem się do sieci.
Do tego podskórnie każdy czuje, że może zostać wykiwany przez władze, np podatkiem od PV.

ps. Wiesz, ile dziennie potrzebujesz kWh w pochmurny i mroźny dzień, aby utrzymać komfort cieplny w domu? Powiedzmy taka maksymalna zamieć śnieżna znad Rosji