dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Dobudówka w mieszkaniu w zabudowie szeregowej? Małe biuro

    Cześć wszystkim!

    Kupiłem 5 lat temu mieszkanko w zabudowie szeregowej (mam parter z ogrodem) i przez to, że rodzinka troszeczkę się rozrosła to szukam swoje miejsca do pracy zdalnej (6-10m2)..

    Pod mieszkaniem mam pomieszczenie gospodarcze / piwnice o powierzchni 17m2 i z tego zabrałem sobie 7m2 na biurko i inne pierdoły - stawiam ściankę działową i inne cuda - jedyny minus to brak okien..

    Do sedna..
    Dzisiaj sobie pomyślałem czy jest wgl. możliwość zrobienia jakieś małej dobudówki do bryły budynku (z drewna, szkła, czegokolwiek) to powierzchni do 10m2 (w załączniku zdjęcie z ogrodu, chodzi o okno po prawej). Nie ma wspólnoty ani części wspólnej z sąsiadami po bokach - w akcie notarialnym jestem współwłaścicielem działki razem z sąsiadem + ja mam na wyłączność użytkowanie ogrodu (czy jakoś tak). Sąsiad zgodzi się na wszystko.

    Myślicie, że zrobienie czegokolwiek jest możliwe? Macie jakieś propozycje co to mogłoby być?


    ps. pytanie luźne więc raczej liczę na sugestie lub napisanie żebym sobie odpuścił i został w piwnicy (na co pośrednio liczę ale boję się konsekwencji pracy 100% przy sztucznym świetle).


    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Arek.G ; 10-07-2023 o 12:21

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Po prawej stronie jest taras wraz z oknem balkonowym i drewnianym składzikiem na narzędzia + kosiarka
    Może po prostu zrób zadaszenie tarasu tzw ogród zimowy.
    Oczywiście podejdź do tematu profesjonalnie z oknami balkonowymi przesuwnymi tak by oprócz tego pomieszczenie służyło do normalnych celów.
    Konstrukcja szkieletowa ze słupów z dachem spadzistym opartym o ścianę budynku.

    Zabudowa od prawego boku ze składzikiem do lewego okna balkonowego.

    Zimą oczywiście wiąże się to prawdopodobnie z przenosinami do piwnicy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony