dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie Większy uchwyt zewnętrzny do okien HST

    Standardowy zewnętrzny pochwyt do okien HST jest bardzo płytki i nieprzyjazny w użyciu w przypadku większych okien HST:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_2022-08-10_163150874.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	3,2 KB
ID:	460268
    Czy ktoś spotkał się z jakimś większym uchwytem?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masz dokładnie ten uchwyt ze zdjęcia, czy pokazałeś przykładowy? Zestaw z klamką GU ma ten uchwycik troszkę głębszy, ale czy to Ci wystarczy? Najpewniej zmiana uchwytu / klamki może wymagać poprawki frezowania otworu.
    Może łatwiej będzie zmienić na klamkę obustronną? Albo domontować zewnętrzny pochwyt, np. balkonowy z Hoppe (o symbolu E430?) Tylko te elementy mogą wymagać domontowania także dodatkowego odboju dla skrzydła jezdnego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Na zdjęciu był przykładowy, przyznam że dopiero teraz pierwszy raz przyjrzałem się temu uchwytowi i jest oznaczenie producenta, wygląda na to że to ten.
    Nawet w tym sklepie jest klamka zewnętrzna, no ale nie chciałbym klamki, tylko uchwyt jakiś większy, mógłby nawet wyglądać jak klamka, byleby nie dawał możliwości otwarcia z zewnątrz. Niestety wygląda na to że nie ma takiej opcji. Może jestem jedyny na świecie który uważa ten "uchwyt muszlowy" za niewygodny.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Ależ ja durny jestem...
    Przecież uchwyt nie może wystawać poza powierzchnię skrzydła, bo będzie haczył przy odsuwaniu o nieruchome skrzydło.
    Trochę mi zajęło zauważenie tego prostego faktu.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Ależ ja durny jestem...
    Przecież uchwyt nie może wystawać poza powierzchnię skrzydła, bo będzie haczył przy odsuwaniu o nieruchome skrzydło.
    Trochę mi zajęło zauważenie tego prostego faktu.
    Niekonieniecznie.
    Np.: przy obustronnej klamce stosuje się odbój dla skrzydła nie na ościeżnicy, a na części stałej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Ależ ja durny jestem...
    Przecież uchwyt nie może wystawać poza powierzchnię skrzydła, bo będzie haczył przy odsuwaniu o nieruchome skrzydło.
    Trochę mi zajęło zauważenie tego prostego faktu.
    Pochwyt nie może być zbyt głęboki, gdyż znacznie szybciej możnaby stracić paluchy przez nieuwagę- w przypadku ustawienia niejako standardowego, gdzie jedno skrzydła chowa się za drugie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony