Cześć. Razem z żoną chcemy postawić swój dom i wybraliśmy gotowy projekt z archeona.

https://www.archon.pl/projekty-domow...m37125c070f681

Chcieliśmy by budynek miał dosyć spore pomieszczenie gospodarcze z osobnym wejsciem, dwie łaznienki i conajmniej trzy pokoje + pomieszczenie na hobby tzn gabinet. Ciężko było znaleźć coś co by nam się podobało, dlatego posiedziałem trochę nad projektem i stworzyłem takie coś.



Zmiany jakie nastąpiły to:
Zlikwidowanie garderoby, zmniejszenie salonu przez co łazienka poszła obok sypialni, w ten sposób powstało pomieszczenie 10m2.
Zlikwidowanie spiżarni dzięki temu uzyskaliśmy dużo większą kuchnie, a spiżarka będzie zrobiona w pomieszczeniu gospodarczym.
Zlikwidowałem okno od wschodu w salonie.

Co mi się nie podoba to, że po zlikwidowaniu ścianki w salonie (nie wiem po co ona była) wyjscie z WC jest w prost na salon i nie mam pojecia jak to zmienić.
Pokój 13 i 12 są od północy więc będą ciemniejsze, pomysł mam na to taki by w pokoju nr 12 zrobic okno od zachodu a z 13 nie mam pojecia.

Ze spraw technicznych to nie będzie kominka. Co o tym myślicie ?, krytyka projektu mile widziana