dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Śmierdzi z kratki ściekowej w bloku z lat 60

    Dzień dobry,
    remontuje właśnie mieszkanie w bloku z lat 60tych. Przenieśliśmy do salonu kuchnie, i wyremontowaliśmy łazienkę. Cała woda z kuchni (zmywarka, zlew) i łazienki (pralka, wanna i umywalka) spotykają się w jednej rurze, która uchodzi do kratki kanalizacyjnej w podłodze. Wcześniej uchodziła do niej tylko umywalka i wanna.

    Problem pojawił się już kilka tygodni po remoncie. Kiedy puszczam wodę z kranu w wannie, z kratki zaczyna strasznie śmierdzieć. Ostatnio tak bardzo, że nie dało się wytrzymać w łazience. Kiedy woda spływa np. z umywalki, to smrodu nie ma (albo jest go tak mało, że stojąc go nie czuć).

    Kratka ma syfon z tego co kojarzę. Na etapie remontu, okazało się że ta kuwetka, czy półka, biała się przelewa i woda trafia między płytki a ściany tej kratki, przez co zalewalismy sąsiadkę na dole. Pracownicy, którzy robili lazienke, zarobili kratkę dookoła klejem do płytek co problem rozwiązało - tzn. już nie zalewamy sąsiadki

    Mam więc pytanie, z jakiego powodu powstaje ten nieprzyjemny zapach i jak się go pozbyć?

    Tutaj aktualne zdjęcie kratki. Rura widoczna to wspomniana rura, którą płynie wszystko

    https://imageup.me/kratka

    Czy istotne jest, że rura ujścia wody ze wszystkich źródeł jest trochę nad lustrem wody w kratce? Może powinna być wpuszczona głębiej? Tak by wody dotykać lub być w wodzie?

    Na zdjęciu po lewej stronie to nie brud, a pozostałości po kleju do płytek (choć jakieś mikroby pewnie żyją sobie tam łatwiej niż na czystym plastiku). Przepłukiwalem już kratkę domestosem, kretem, czyściłem, ale bez skutku. Wygląda na to, że zaczyna śmierdzieć dopiero po puszczeniu wody pod sporym ciśnieniem.

    Zastanawiałem się też czy może nie uszczelnić jej jakoś, kombinując jakiś kwadrat o wymiarach kratki z wycięciem na rurę (też uszczelnionym) i nie zamontować tego tak, ale wolę najpierw poznać powód, bo może rozwiązane będzie prostsze? Proszę o jakieś porady

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Uszczelnienie tego na pewno będzie dobrym pomysłem, możesz jeszcze spróbować zestawu do przepychania rur, np. takiego z karcher który łączy się z myjką ciśnieniową i przepchać tak profilaktycznie ten odpływ.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony