dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wysokość pomieszczenia

    Witam, nie wiem jak rozwiązać problem z wysokością pomieszczenia. Według projektu ściana do stropu powinna mieć 270cm, aktualnie mam wymurowane do wysokości 261cm i teraz pytanie czy można zrobić poduszkę pod wieńcem do brakującej wysokości pomieszczeń ? Chodzi mi dokładnie o ułożenie np kostki pod wieńcem i zalanie go wyżej a pod nim utworzy się poduszka z betonu. Oczywiście strop zaszalowany zostałby już na właściwej wysokości 270cm.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.320

    Domyślnie

    Jako poduszkę zastosuj warstwę cegieł na zwykłej zaprawie murarskiej i będzie po kłopocie z szalowaniem poniżej stropu.
    Taką poduszkę zresztą stosuje się przy ścianach z materiałów kruchych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek176 Zobacz post
    Oczywiście strop zaszalowany zostałby już na właściwej wysokości 270cm.
    Masz w projekcie przekrój tego wieńca i stropu?

    Wysokość mierzysz od chudziaka, czy od docelowego poziomu podłogi?

  4. #4

    Domyślnie

    Wysokość mierzę od docelowego poziomu podłogi czyli od 0 do sufitu ma być 270cm. Mam wymurowane już 261 cm mniej więcej, pytanie czy mogę zrobić taką poduszkę. Wieniec 25x25, strop 20cm.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek176 Zobacz post
    Wysokość mierzę od docelowego poziomu podłogi czyli od 0 do sufitu ma być 270cm. Mam wymurowane już 261 cm mniej więcej, pytanie czy mogę zrobić taką poduszkę. Wieniec 25x25, strop 20cm.
    Jeżeli te kostki pod wieńcem mają robić za szalunek - to sprawdź, czy wtedy wejdzie zbrojenie wieńca takie, jak w projekcie. Bo chyba nie chcesz wciskać tam plasterków 4cm czegoś? To za dużo zabawy i prościej zrobić wieniec o 4cm wyższy.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze się rozumiemy, chce zrobić coś takiego jak narysowałem czyli pod wieńcem położyć jakieś dystanse np z kostki i właśnie zbrojenie wieńca wyjdzie wyżej i dzięki temu uzyskam te brakujące 9cm taką poduszką pod wieńcem, oczywiście zaszalowane po bokach deskami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaaaa.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	460739

  7. #7

    Domyślnie

    W projekcie też jest taka poduszka tylko 5cm. A ja chce zrobić większą bo buduje z innego materiału niż jest w projekcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaa.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	22,3 KB
ID:	460740

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek176 Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze się rozumiemy, chce zrobić coś takiego jak narysowałem czyli pod wieńcem położyć jakieś dystanse np z kostki i właśnie zbrojenie wieńca wyjdzie wyżej i dzięki temu uzyskam te brakujące 9cm taką poduszką pod wieńcem, oczywiście zaszalowane po bokach deskami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaaaa.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	460739
    Jak CI wyszło 9cm? Masz 261 + 5 wieńca (wystaje chyba w dół z 20cm stropu?) = 266 - brakuje 4cm.

    Cytat Napisał arek176 Zobacz post
    W projekcie też jest taka poduszka tylko 5cm. A ja chce zrobić większą bo buduje z innego materiału niż jest w projekcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaa.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	22,3 KB
ID:	460740
    To nie jest poduszka - to jest beton wieńca (otulina zbrojenia). Właśnie o tym pisałem, że "wystaje" 5cm w dół.

  9. #9

    Domyślnie

    A tak przepraszam, źle spojrzałem, czyli mogę bez problemu zrobić ten wieniec 4cm grubszy?
    Ostatnio edytowane przez arek176 ; 09-09-2022 o 11:44

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.320

    Domyślnie

    Grubszy lub w tym przypadku wyższy wieniec możesz zrobić. Żadne dystanse do wieńca potrzebne nie są bo wieniec podwiesisz do zbrojenia stropu więc standartowe dystanse na stropie będą trzymały dolne zbrojenie a do niego przykręcisz zbrojenie wieńca.
    Zaszalować możesz to płytami od wewnątrz wystawiając je 5cm wyżej lub tyle ile chcesz.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    A strzemiona zostawić taki jakie są w projekcie czyli 20x20 zbrojone 4x12 ?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.320

    Domyślnie

    Zostaw, 4 - 5cm to nie jest dużo.....taka poduszka z betonu w niczym nie przeszkadza.
    Zbrojenie będzie bardziej otulone.
    Możesz zmienić na 22 x 20. O tym powinien decydować Twój kierownik.
    Strop jest jednym z ważnych rzeczy w czasie budowy. Jeśli kierownik nie jest na stałe i tylko czasem się pojawia to właśnie jest etap w którym powinien to zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 09-09-2022 o 15:03
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony