dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie Źle umieszany kolor tynku silikonowego

    Witam wszystkich i prosze o mała poradę co zrobić. Wybrałem szary kolor tynku silikonowego a przyjechał niebieski. Złożyłem reklamacje i teraz kombinują poprzez dodaje odpowiednich ilości pigmentu zrobić z niebieskiego kolor.szary. Co teraz.najlepiej.zrobic ? Przystać no to ich kombinatorstwo o ile wyjdzie im kolor taki jak chciałem, ale.czy to już nie będzie.drugi gatunek.towaru? Czy nie będzie się.nic dziać z tym na ścianie( ściana baaardzo nasłoneczniona) czy domagać sie.mieszania z.nowej bazy. Powód wyjścia niebieskiego nie jest do końca.znany tzn najpierw niby miała być to wina bazy, później nieskalibrowanej maszyny.a.pozniej jeszcze nie wiadomo czego. Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Jeśli elewacja nie jest zaczęta to wymieszanie tynku z barwnikiem nie spowoduje negatywnych właściwości tynku.
    Oczywiście wychodząc z założenia że ciemna elewacja nagrzewa się bardziej aniżeli jasna należy się zastanowić czy wybrany kolor i odcień elewacji będzie właściwy do nasłonecznionej elewacji.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    janstolarz

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    1

    Domyślnie

    generalnie bym nie panikował. Jeśli się znają na rzeczy to będzie ok. Dopilnuj tylko aby po twojej strony z dwie albo trzy osoby popatrzyły na ten szary kolor i się wypowiedziały. Szare są wredne i często wychodzi z nich zafarb, tym bardziej jeśli szary robią z niebieskiego.

    Z ciekawości zapytam, wybierałeś kolor z wzornika tynków czy z wzornika kolorów firmy trzeciej?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Kolor wybierałem z wzorników w sklepie. Nie wiem co zrobić nie do końca jestem przekonany, bo podobno wzięli inna bazę i i kolor im wyszedł dobry a z moją baza wyszło niebieski. Poza tym ważność tynku wychodzi za ok 3 tygodnie. Może się z nim coś zadziało i dlatego kolor wyszedł inny.

  5. #5

    Domyślnie

    To zależy od temperatury i światła słonecznego w twoim pokoju.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony