dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dawać studzienkę osadnikowa przed drenażem, oprócz czyszczaków?

    witam, rury spustowe wchodzą do czyszczaków (takich z koszami na syf) i od czyszczaków dalej kanaliza deszczowa fi110 idzie do drenażu (u mnie skrzynki rozsączające) - dawaliście w takim układzie przed rozsączeniem jeszcze dodatkowo studzienkę osadnikowa?

    niby dla pewności lepiej dać niż nie, ale mam trochę ciasno i nie widza mi się dekle od tych studzienek w trawniku.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    To dajesz 10-20 cm ppt i nie będzie widać. W razie W dwa, no cztery ruchy szpadlem i masz dostęp.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    To dajesz 10-20 cm ppt i nie będzie widać. W razie W dwa, no cztery ruchy szpadlem i masz dostęp.
    no wlasnie, ale jak to bedzie pod ziemia, to jak zauwaze ze mam "W" (=osadniki nie odbieraja wody), to juz i studzienka i te skrzynki beda zamulone. Przynajmniej jezeli to zrobie jak na rysunu producenta, tj rura wchodzaca do studzienki wyzej niz wychodzaca:

    https://drive.google.com/file/d/1hXp...ew?usp=sharing

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Oj to zrób na 0 z terenem i jakiś element ozdobny. W najprostrzej wersji na pokrywie fi 300 stawiasz donicę na ozdobnej podstawce. Odrobina pomysłowosci i wykonujesz to na pionowej osi, czyli aby zajrzeć "otwierasz" donicę jak furtkę. Pomysłów może byc multum.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.362

    Domyślnie

    Nie dawaj..... to nie potrzebne. Mam u siebie bo też się zastanawiałem na działce koło lasu. Liście, żołędzie itp większe elementy wyłapują sitka w czyszczakach.
    Trzeba wybierać jesienią systematycznie aby nic nie gniło.
    W studzience przed tunelem rozsądzającym składającym się z 4szt tuneli Graf 1200l razem.
    Tunele owinięte geowłókniną.
    W studni z rury karbowanej 315mm od 4 lat nie ma nic oprócz wody.
    Ta oczywiście zmienia kolor w zależności co w danym okresie pyli.

    Do tuneli na rabacie mam rurę 110 z daszkiem jako napowietrzenie schowane za krzakiem hortensji
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 11-09-2022 o 20:22
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Nie dawaj..... to nie potrzebne. Mam u siebie bo też się zastanawiałem na działce koło lasu. Liście, żołędzie itp większe elementy wyłapują sitka w czyszczakach.
    Trzeba wybierać jesienią systematycznie aby nic nie gniło.
    W studzience przed tunelem rozsądzającym składającym się z 4szt tuneli Graf 1200l razem.
    Tunele owinięte geowłókniną.
    W studni z rury karbowanej 315mm od 4 lat nie ma nic oprócz wody.
    Ta oczywiście zmienia kolor w zależności co w danym okresie pyli.

    Do tuneli na rabacie mam rurę 110 z daszkiem jako napowietrzenie schowane za krzakiem hortensji
    o super, czyli koncept identyczny jak moj. Tez 1200l na 150m2 dachu, grunt piasek, rozsaczenie, wywiewka.
    pytanie: to Ci wystarcza czy przy wiekszych ulewach Ci sie napowietrzeniem wylewa?
    zastanawiam sie czy (tez za krzakami) nie dac takiego cuda zaraz przy ziemi, a wywiewke na tym samym trojniku nieco wyzej, zeby mi tam jakas mysz nie wlazla i nie zgnila

    https://allegro.pl/oferta/zasuwa-bur...wa-11500428094

    rura do tego tunelu 110 czy 160?
    Ostatnio edytowane przez gryziciel ; 11-09-2022 o 21:00

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.362

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    o super, czyli koncept identyczny jak moj. Tez 1200l na 150m2 dachu, grunt piasek, rozsaczenie, wywiewka.
    pytanie: to Ci wystarcza czy przy wiekszych ulewach Ci sie napowietrzeniem wylewa?
    zastanawiam sie czy (tez za krzakami) nie dac takiego cuda zaraz przy ziemi, a wywiewke na tym samym trojniku nieco wyzej, zeby mi tam jakas mysz nie wlazla i nie zgnila

    https://allegro.pl/oferta/zasuwa-bur...wa-11500428094

    rura do tego tunelu 110 czy 160?
    U mnie ponad 200m2 dachu Wystarcza spokojnie, a w zasadzie wystarczało do poprzedniego roku.
    Za budynkiem w narożniku domu koło drewutni postawiłem 2 mauzery.
    Woda do podlewania ogródka jest dobrym rozwiązaniem.
    Zielona Góra pod względem opadów deszczu jest trudnym miastem. Z jednej strony Odra a z drugiej Nysa ściągają więc jeśli burza to z reguły przechodzi bokiem lub nie chce do nas dojśc.
    Zdarzają się jednak wiosenne i letnie ulewy i ściany deszczu lub siwe jesienne churki z których siąpi dwa do trzech dni pod rząd.
    Wtedy jeden baniak zapełnia jedna połać dachu kopertowego.

    Kanał jest umieszczony na wysokości ławy tj 1,5m pod ziemią więc zapełnienie całych 1200l z naddatkiem na rozsączanie i jeszcze 1m rury wzwyż raczej tu nie grozi.
    Rury dokoła domu to normalne szare kanalizacyjne110.

    Wywiewki na deklu studni nie mam.
    Jest na trawniku i ścieżce więc ukryłem ten widok przykrywając ją jedną z płytek chodnikowych.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-09-2022 o 06:41
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony