dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85
  1. #1

    Domyślnie Innym dotują do kosztów ogrzewania, a o "Pompiarzach" zapomnieli

    Innym dotują do kosztów ogrzewania, a o "Pompiarzach" zapomnieli:

    https://spidersweb.pl/bizblog/rzad-k...-pompy-ciepla/

    Pół biedy gdy ktoś ma do kompletu Fotowoltaikę i stare zasady rozliczania
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    To jest #$#&^(*, najpierw walka ze smogiem, a teraz dotacja do smogu Zresztą wszystkie działania obecnych włodarzy są bezmyślne i produkujące inflację i inne problemy ale na to nic nie poradzimy, zostaje się skrzyknąć i wyjść na ulicę
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ciekawe jak będą traktować zużycie poza tym co prosument ma z PV.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Od kwietnia zmieniła się ustawa, to rozliczenia są bardziej korzystne dla prosumenta tj. rozliczenie roczne jak masz taryfę G12 to najpierw magazyn rozlicza się z taryfą "1", a w drugiej kolejności "2", więc jak zostaje coś do dopłaty to w tej tańszej - wcześniej każdy dostawca traktował to inaczej, jedni rozliczali j/w, a inni jakoś proporcjonalnie co było niekorzystne dla prosumentów.
    Do tej pory, w rozliczeniu opłaty abonamentowe pobierane miałem jak zużywający >2800kWh, przy zużyciu wg. wskazania licznika ok 5200 (pobrane z sieci), zbilansowane z magazynem, tak, że dopłatę miałem za ok 900-1100kWh (w tańszej taryfie więc rachunek roczny wychodził w granicach 500-600zł), fizycznie płaciłem za ok 1000kWh, ale w abonamentowych opłatach jak za pobór >2800 (nie wiem jakie są progi). Wynika z tego, że przy pomyśle limitu 2000kWh rocznie, mimo, że płacę za ok 1000kWh finalnie znając życie, przyjdzie opłata jak za >2000kWh.
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Innym dotują do kosztów ogrzewania, a o "Pompiarzach" zapomnieli:

    https://spidersweb.pl/bizblog/rzad-k...-pompy-ciepla/

    Pół biedy gdy ktoś ma do kompletu Fotowoltaikę i stare zasady rozliczania
    A w UE nadal chcesz być?
    Przecież ceny energii są takie wysokie z powodu "Pakietu klimatycznego" wymyślonego przez lewaków z UE.
    Przypomnij sobie kto podpisał ten PK i czy na pewno był to PiS.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar3k Zobacz post
    Od kwietnia zmieniła się ustawa, to rozliczenia są bardziej korzystne dla prosumenta tj. rozliczenie roczne jak masz taryfę G12 to najpierw magazyn rozlicza się z taryfą "1", a w drugiej kolejności "2", więc jak zostaje coś do dopłaty to w tej tańszej - wcześniej każdy dostawca traktował to inaczej, jedni rozliczali j/w, a inni jakoś proporcjonalnie co było niekorzystne dla prosumentów.
    Do tej pory, w rozliczeniu opłaty abonamentowe pobierane miałem jak zużywający >2800kWh, przy zużyciu wg. wskazania licznika ok 5200 (pobrane z sieci), zbilansowane z magazynem, tak, że dopłatę miałem za ok 900-1100kWh (w tańszej taryfie więc rachunek roczny wychodził w granicach 500-600zł), fizycznie płaciłem za ok 1000kWh, ale w abonamentowych opłatach jak za pobór >2800 (nie wiem jakie są progi). Wynika z tego, że przy pomyśle limitu 2000kWh rocznie, mimo, że płacę za ok 1000kWh finalnie znając życie, przyjdzie opłata jak za >2000kWh.
    W PGE tak mam od początku. Zużywam ok 1000kWh ponad i płace za 2 taryfę. Ciekawe jakie w ogóle będą ceny w G12.

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A w UE nadal chcesz być?
    Przecież ceny energii są takie wysokie z powodu "Pakietu klimatycznego" wymyślonego przez lewaków z UE.
    Przypomnij sobie kto podpisał ten PK i czy na pewno był to PiS.
    Są drogie przez drogie surowce energetyczne, embargo, suszę w Europie itd.
    Co do PK gdzie jest kasa za pakiety do emisji CO2? Gdzie transformacja energetyczna? Może to elektrownia gazowa w Częstochowie?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Może nie należało prze....dalać circa ebaut 60 mld PLN na piechdoły, ino zbudowac elektrownie atomową? Na jedną by starczyło z okładem. Plus rozwalenie budowy wiatraków i jestesmy w czarnej ....ie ,dzieki super polityce miłościwie nam panujących. Pomijam manewry węglowe & brak kontraktów czyli wypełnienia Baltic Pipe.
    Ale U NAS preferujemy cuda. No niech liczą na cót, że taczki będa wyścielane atłasem a widły powleczone lignocainą 2%.- wersja full wypas.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    (...)Są drogie przez drogie surowce energetyczne, embargo, suszę w Europie itd.
    Co do PK gdzie jest kasa za pakiety do emisji CO2? Gdzie transformacja energetyczna? Może to elektrownia gazowa w Częstochowie?
    Widzę że wierzysz we wszystko co w TV Ci powiedzą.
    Dlaczego nie było takiego problemu gdy ropa była po $140 za baryłkę?
    Po ile jest dzisiaj?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Może nie należało prze....dalać circa ebaut 60 mld PLN na piechdoły, ino zbudowac elektrownie atomową? Na jedną by starczyło z okładem.
    Może dlatego że Niemcy nie chcą żebyśmy budowali EA w Polsce a PO wykonywało wszystkie polecenia Niemiec.
    Uważam że jak budować EA to przy naszym brzegu Odry.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co ma ropa do ceny prądu?

    A co stało na przeszkodzie zacząć budowę tej elektrowni gdy nasz nowy rząd objął władzę i przestał wykonywać polecenia zachodu? Nie mogli znaleźć miejsca nad Odrą?
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 16-09-2022 o 12:46

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    A co ma ropa do ceny prądu?
    Bardzo dużo.
    Jak masz elektrownię gazową to cena gazu jest bezpośrednio powiązana z ceną ropy.
    Jak jeden nośnik (ropa) jest drogi to drożeją i inne bo popyt na nie wzrasta.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    A co stało na przeszkodzie zacząć budowę tej elektrowni gdy nasz nowy rząd objął władzę i przestał wykonywać polecenia zachodu? Nie mogli znaleźć miejsca nad Odrą?
    A jak długo się buduje taką EA?
    Może nie słyszałeś ale kilka umów na budowę małych EA już podpisano. KGHM na przykład.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To chyba Ty oglądasz za dużo TV - tej jedynej słusznej

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    To chyba Ty oglądasz za dużo TV - tej jedynej słusznej
    To w TVN-e nie mówili że KGHM podpisał umowy z amerykanami na małe EA?
    No popatrz a oni w TVN tacy "amerykańscy" są.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Na razie tylko podali hasło. Brak jest szczegółowych wytycznych. Zastanawiam się co zrobią z taryfami. Mam umowę na G12w, jeszcze czekam na montaż PC ale wydaje się że w takim wypadku lepiej mieć płaską taryfę. Chyba że taryfy znikną całkowicie?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To w TVN-e nie mówili że KGHM podpisał umowy z amerykanami na małe EA?
    No popatrz a oni w TVN tacy "amerykańscy" są.
    Nie wiem czy mówili, bo nie oglądam TV. Ale słyszałem o tym. Ale Ty nie odpowiedziałeś gdzie kasa za CO2. W TVP nie mówili?

  17. #17

    Domyślnie

    Ile to siwy śpioch z demencją bez żadnej formalnej roli w państwie potrafi zamieszania wprowadzić. Mamy już kolejny temat i jeszcze spiderweb linkujemy. Jest coraz lepiej

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Nie wiem czy mówili, bo nie oglądam TV. Ale słyszałem o tym. Ale Ty nie odpowiedziałeś gdzie kasa za CO2. W TVP nie mówili?
    A z czego są dopłaty do "mojego prądu", "ulgi termomodernizacyjnej", "Czystego powietrza" i wielu innych programów dopłat to działań "ekologicznych"?
    W TVN-e nie powiedzieli?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Na razie tylko podali hasło. Brak jest szczegółowych wytycznych. Zastanawiam się co zrobią z taryfami. Mam umowę na G12w, jeszcze czekam na montaż PC ale wydaje się że w takim wypadku lepiej mieć płaską taryfę. Chyba że taryfy znikną całkowicie?
    Raczej nie, zobacz sobie na ceny prądu https://app.electricitymaps.com/zone/PL godziny szczytu a poza szczytowe - będą myślę promować zużycia poza szczytami aby wypłaszczyć wykres zużycia.
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A z czego są dopłaty do "mojego prądu", "ulgi termomodernizacyjnej", "Czystego powietrza" i wielu innych programów dopłat to działań "ekologicznych"?
    W TVN-e nie powiedzieli?
    Jakieś źródło masz może? Bo z czystego powietrza korzystałem i na każdym kroku była mowa, że jest finansowany z funduszy europejskich, a nie praw do emisji CO2.
    Zresztą wszystkie te ulgi trafiły do instalatorów, bo z każdymi dopłatami szły wzrosty cen. Głupszego sposobu na ratowanie polskiej energetyki chyba nie dało się wymyślić. Wolałbym zrobić to po normalnych cenach, a te pieniądze żeby zostały przeznaczone choćby pod budowę elektrowni atomowej.
    Kto będzie finansował reaktory dla KGHM? Polski rząd?

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony