dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie piwnicy od środka

    Dzień dobry,

    Chciałbym wyremontować piwnicę w budynku gospodarczym, nieużytkowym. Budynek jest spory ma prawie 200m2, jest tam graż i pomieszczenia użytkowe. Cały budynek nieocieplony. Piwnica zajmuje jakieś 20m2 pod budynkiem.

    Nie ma szans żebym ocieplił cały budynek bo za drogo + nie mam takiej potrzeby, ale chciałbym ocieplić piwnicę, wyremontować i z niej korzystać (słoiki, przechowywanie różnych rzeczy itp. )

    Czy da się ocieplić piwnicę od wewnątrz? Czy to w ogóle ma sens? Czy wyjdą grzyby, pleśnie w takim wypadku itp? Czy może jednak da radę?

    Czy po prostu wytynkować piwnicę, zrobić i ocieplić podłogę, położyć płytki i zostawić jak jest a kiedyś "jak Bóg da" po prostu zrobić cały budynek?

    Pozdrawia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Polynor. Oczywiście na sufit i (ewentualnie) na górną część ścian. Nie izoluj podłogi bo latem chłodzi zimą grzeje - czyli stabilizuje temperaturę.
    Jakie masz temperatury latem, a jakie zimą? Na pewno potrzebujesz to izolować?

    Grzyby i pleśń to kwestia wentylacji i mostków cieplnych do mroźnego powietrza/gruntu. Wiec jak teraz nie ma, to sytuacja tylko się poprawi po ociepleniu.

  3. #3

    Domyślnie

    Temp są ok, bo mam tam też rury z wodą które nigdy nie zamarzły. Mierzyć nie mierzyłem.
    Ale piwnica częściowo (około 1/3 wysokości) jest ponad poziomem gruntu.
    Czy jeśli dam ocieplenie sufitu to przypadkiem na tych fragmentach ścian które są onad gruntem i w narożnikach z sufitem który ocieple nie wyjdzie grzyb?
    Czy chcesz powiedzieć że już bym miał?

    Czy mógłby być styropian zamiast tej pianki?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muratburat Zobacz post
    Temp są ok, bo mam tam też rury z wodą które nigdy nie zamarzły. Mierzyć nie mierzyłem.
    To czemu ma służyć ocieplenie? Temperatury przechowywania warzyw i słoików to najlepiej na minimalnym plusie i duża wilgotność. Czy chcesz zaizolować, żeby latem było chłodniej?

    Grzyb i pleśń to się pojawia najczęściej, jak ludzie uszczelnią dom - bo przestaje działać wentylacja. Dołożenie termoizolacji nie może pogorszyć tego aspektu (chyba, że też coś uszczelni).

  5. #5

    Domyślnie

    Chciałem ocieplić żeby już mieć to pomieszczenie zrobione na cacy, ale teraz rozumiem w czym rzecz po prostu nie trzeba.
    Po prostu je wyremontuję, wrzucę tynki, posadzkę, jakąś farbę na beton do tego jest stary komin tam ale nie drożny więc tam zrobię wentylację z "grzybkiem" nad dachem i będzie cacy.

    Czy w takim miejscu farba akrylowa do posadzek się sprawdzi? Widzę że tańsza od epoksydowej.
    I czy na ściany trzeba dać farbę jak do łazienki która nieco zabezpiecza przed wilgocią czy zwykłą biała do ścian?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony