dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie Izolacja fundamentów od tarasu

    Czy izloacja pionowa fundamentów od tarasu jest konieczna ?mamy okres że są cały czas mokre i nie mają kiedy wyschnąć mi bloczki i tez mam bardzo mało wykopane i nie jestem w stanie nawet pomalować ich jak są mokre co zrobić ? Dac jakąś folie przy zasypywaniu od zewnątrz i środka? Czy dać sobie spokój i zasypywać? Docelowo będzie kostka na górze.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Czy izloacja pionowa fundamentów od tarasu jest konieczna ?mamy okres że są cały czas mokre i nie mają kiedy wyschnąć mi bloczki i tez mam bardzo mało wykopane i nie jestem w stanie nawet pomalować ich jak są mokre co zrobić ? Dac jakąś folie przy zasypywaniu od zewnątrz i środka? Czy dać sobie spokój i zasypywać? Docelowo będzie kostka na górze.
    Jest zima więc chyba to naturalne sa jest wilgoć. Jak teraz ściana zamaka to w przyszłości równeiż zamoknie, przyjdzie mróz i bedzie rozsadzał. Ja bym izolowal. Ale nie znam szczegółw tarasu i gruntu jaki masz
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem inżynierem geotechnikiem ani konstruktorem, ale pracowałem przy wielu projektach domów pasywnych z całkowicie izolowanymi fundamentami i nigdy nie słyszałem, aby jakikolwiek inżynier zgłaszał tę obawę https://tutuapp.uno/ . Czy to głębokość mrozu, czy nie? Ile ciepła chciałby przepuścić przez fundament, żeby polecić 4’?
    Ostatnio edytowane przez reggie6 ; 20-02-2024 o 10:14

  4. #4

    Domyślnie Koszt wylania fundamentu pod budowę domu 160m2

    Witam
    Mam ptanko może ktoś sie orientuje ile może kosztować wylanie fundamentu pod budowę domu 160.m
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony