dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Skrzynka na złącze pomiarowo-kontrolne

    Mam taki problemik.
    Otóż elektryk wykonał na szybko fragment instalacji odgromowej, żeby zdążyć przed wykonawcą elewacji, czyli wykonał tylko część od ziemi do dachu.
    Wokół domu zamocował kilka takich skrzynek, które teoretycznie można wysunąć, żeby zlicować z elewacją.
    Niestety ta skrzynka wysuwa się tylko na ok. 15 cm, a u mnie sam styropian będzie miał 20 cm. Do tego dojdzie klej, tynk itp. Zakładam zatem, że potrzebowałbym wysunięcia na minimum 21 cm.
    Czy istnieje jakaś dodatkowa przedłużka, którą można tu założyć?
    Czy trzeba inne puszki?
    Ma ktoś może link do takiej przykładowej przedłużki lub do głębszej puszki? Np. wysuwanej do 25 cm, a nie do 15 cm?


  2. #2

    Domyślnie

    I od razu kolejna kwestia.
    "Wąsy", które wystawały z ziemi były zbyt krótkie. W związku z tym elektryk dospawał taką samą bednarkę, żeby ją przedłużyć do wysokości tych skrzynek.
    Wydaje mi się, że takie miejsce spawania bednarki ocynkowanej należałoby teraz jakoś zabezpieczyć?
    Co proponujecie?


  3. #3

    Domyślnie

    U mnie montował takie same ale na styrodurze 8cm, żeby nie było takiego mostka cieplnego a przy okazji nie będzie za krótka.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli masz zrobione dobrze.
    Zobaczę czy uda się tam podłożyć przynajmniej 6 cm styroduru.

  5. #5

    Domyślnie

    Spaw możesz cynkiem w sprayu potraktować.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam kolejne pytania.

    1. Jak wiadomo, pręt aluminiowy, jako element instalacji odgromowej, prowadzimy w warstwie termoizolacji w odpowiedniej rurce osłonowej. Poniżej złącza kontrolno-pomiarowego jest bednarka, która też przecież idzie w termoizolacji. Czy jej nie należy umieszczać w osłonie? Jeśli nie, to dlaczego? A jeśli tak, to czy ktoś wskaże stosowną osłonę?

    2. Rurka RL 28 zamocowana przez pana elektryka ma wymiar ok. 26/28 mm, czyli ścianka ma grubość ok. 1 mm. Pręt aluminiowy ma średnicę 8 mm. Czy można przyjąć, że taka rurka i taki pręt są poprawnym rozwiązaniem?

    3. W podbitce pręt będzie wygięty w łuk i wyjdzie z termoizolacji, żeby przedostać się na dach. Czy możecie zaproponować konkretne elementy osłonowe, które uda się ukształtować w tym miejscu w łuk i połączyć z prostą rurką 26/28 mm? Pan elektryk olał temat.

    4. Czy istnieją łączniki, żeby szczelnie połączyć ze sobą dwie takie rurki? Czy wystarczy po prostu "przytulić" do siebie 2 rurki?

    5. Czy istnieją kolanka (o kącie np. 30 lub 45 stopni) do połączenia z taką rurką?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 09-10-2022 o 11:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony