dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2679

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Boże, to niesamowite, jak racjonalizujesz swoje wybory. Ty naprawdę widzisz związek między się pompą ciepła i magazynem energii w postaci "bo też były głosy przeciw"????
    No przecież jest związek. Jedno i drugie rozwiązanie służy do "oszczędzania" energii oraz o jednym i drugim rozwiązaniu swego czasu na forum było sporo sceptycznych głosów. Różnica jest taka, że na pompę ciepła dostałem 5 lat gwarancji a na magazyn energii 10.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    To są te magazyny za kilka tysi czy takie 2-3 razy droższe? Bo z tego "są producenci" nijak nie wynika jakość najtańszych rozwiązań.
    Tak, tanie magazyny mają 10 lat gwarancji jak się poszuka.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czy to są te same magazyny, do których podałeś link na OLXie?
    A czy ja podawałem link do magazynów energii samochodowych?

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A ma aktywne chłodzenie, jak w magazynach, o których piszesz wyżej? Zdajesz sobie sprawę, że podajesz zalety magazynów z najwyższej półki w kontekście magazynów z najniższej półki?
    Na jakiej podstawie tak uważasz? Ja pisałem o akumulatorach zastosowanych w aucie typu MC4. To jeden z najtańszych elektryków (a raczej najtańszy) w swojej klasie. Tam masz akumulator w najsłabszej wersji 51kWh. Auto kosztuje 125tyś. Więc całe auto razem z akumulatorem to cena w przeliczeniu na kWh 2450zł. A wy tu piszecie o akumulatorach 15kWh za 30tyś zł czyli w cenie 2000zł za kWh. No sorry ale w podobnej cenie jak widać można kupić całe auto z akumulatorem a nie tylko sam akumulator

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Kolega kupił głośniczki komputerowe, które miały na pudełku napisane "500W!". Widać producent był pewien swojego wyrobu i z pewnością nie kłamał co do mocy.
    Jeśli masz dowody, że te chińskie akumulatory mają niższą pojemność niż deklaruje producent to przedstaw je.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A ja się nie zdziwię, jak te najtańsze LFP wytrzymają 1000 cykli, a nie 6 do 8 tysięcy. W międzyczasie kilka z nich spuchnie od przeciążeń.
    Minie parę lat to zobaczymy kto ma rację. Dla Ciebie te najtańsze LFP z Chin to pewnie jakieś gówno, ale wśród tych "tanich" akumulatorów są duże Chińskie firmy, które je masowo produkują i sprzedają. Jedna z firm ma np. kanał na YT i ponad 50tyś subów, pozwala zamieszczać komentarze, pod filmikami. Mnie to przekonuje a jak się pomylę to trudno, stracę niecałe 5tyś, płakać nie będę.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No czyli lubisz się uczyć na swoich błędach.
    To czy robię błąd to wyjdzie po czasie Ale tak, lubię się uczyć na swoich błędach.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może być oferta z olx tylko to jest prywatny sprzedawca i gwarancja jest na słowo i nieznane są warunki tej gwarancji.
    Do tego magazyn jest hand made.
    Opis
    Bardzo proste podłączenie, wystarczy podpiąć od falownika 2 przewody - plus oraz minus. W magazynie przygotowane podłączenie na konektory oczkowe M8.
    Magazyn można podłączyć do dowolnego falownika 48V - Easun, Growatt, Victron, Deye itd.

    To wystarczy aby "system" wiedział kiedy pobierać z sieci, kiedy magazynować i kiedy oddawać energię elektryczną?
    Czy ja mam szukać magazynów za Was, które będą Wam pasować?

    https://www.olx.pl/d/oferta/magazyn-...8-IDTfmwK.html tu masz sprzedawany przez firmę.

    Jak chcesz ze strony internetowej to masz tutaj z gwarancją 10 lat: https://digitalenergy.com.pl/produkt...kwh-lpbf48300/

    Dla mnie te gwarancje nie są jakieś istotne bo wiadomo, że taka firma za rok może już nie istnieć, ale jak ktoś chce to może sobie kupić magazyn bardziej renomowanego producenta za cenę x2. Droga wolna. Do niczego też nie namawiam, zwłaszcza, że sam nie wiem czy będę zadowolony z swojego wyboru. Czas pokaże.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 18-04-2024 o 15:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony