dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2678

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Kaizen to jednak jest gość.
    Nie ma ale się zna... najlepiej w internecie.
    Masz żonę? Czyni to z Ciebie eksperta w sprawie żywotności żon lepszego, niż kawalerzy, którzy się badali ten temat?
    Ja podaję źródła - sam tego nie wymyślam.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Te natomiast producenci zalecają ładować do 100% zawsze
    Źródełko?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Poza tym w większości magazynów możesz ustawić sobie napięcie maksymalne które będzie = 100%.
    Mistrzowski fikołek. 100% to nie znaczy 100%. I nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne czarne.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Zresztą magazyn doładowany do pełna nie jest w takim stanie za długo, bo system automatycznie go ładuje i rozładowuje.
    Po co? Nic dziwnego, że lecą Ci te kWh. Sprytny ten producent - wykańcza zupełnie bez potrzeby ogniwa. Żebyś zaraz po gwarancji przyszedł po nowe.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Bo to nie ładowanie do 100% zużywa magazyn, tylko utrzymywanie tego stanu za długo.
    Podasz źródło? Że zdrowiej dla aku być ładowanym 80-100% niż być pozostawionym @100% (np. w UPS)?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    662

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz żonę? Czyni to z Ciebie eksperta w sprawie żywotności żon lepszego, niż kawalerzy, którzy się badali ten temat?
    Ja podaję źródła - sam tego nie wymyślam.



    Źródełko?
    https://www.globtechnic.pl/pl/serwis...y-pylontech-pl
    Ja wiem, że ty to lubisz jak jest napisane 100% bo napięcia maksymalnego jako 100% nie rozróżnisz...

    Czy w tej instrukcji producenta są zalecenia takie jakie sobie wymyśliłeś odnośnie magazynów energii na użytek domowy?

    Dokładnie ten magazyn posiadam. Ale twierdzisz, że użytkuje go nieracjonalnie. Chętnie się do edukuje. Mistrzu - nauczaj.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mistrzowski fikołek. 100% to nie znaczy 100%. I nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne czarne.
    100% to oznaczenie symboliczne, 100% pojemności może się różnić w zależności od napięcia w którym będzie magazyn pracował.
    Za trudne?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po co? Nic dziwnego, że lecą Ci te kWh. Sprytny ten producent - wykańcza zupełnie bez potrzeby ogniwa. Żebyś zaraz po gwarancji przyszedł po nowe.
    Tak, zniają te kWh w otchłani.
    Może na czas rozładowania nie ma poboru z innych źródeł? Tak to działa... czy to też nieracjonalne jest?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podasz źródło? Że zdrowiej dla aku być ładowanym 80-100% niż być pozostawionym @100% (np. w UPS)?

    Poczytaj opracowania, nie jest zdrowo utrzymywać maksymalne napięcie akumulatorów.
    Nie chce mi się linkować, szkoda czasu. Masz na początku instrukcję.
    To więcej warte niż Twoje jakieś tam linki do jakiś tam magazynów które nie wiadomo do czego służą. A to zasadnicza różnica.

    6 tyś cykli to więcej niż mi potrzeba, jeśli przeżyje tyle zachowując deklarowaną pojemność to zwróci sie to z nawiązką.
    Policz sobie jak taka liczba przekłada się na upływ lat. Potem pierdziel swoje farmazony.

    Zresztą jako człowiek który nie ma PV, ani magazynu energii. (może jakiś ups. co było by interesujące gdyby w nim producent zalecał ładowanie do 80% a raczej tak nie jest.)
    Nie masz, gówno się znasz a się wypowiadasz.

    Zaznaczam, również specjalistą nie jestem.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    https://www.globtechnic.pl/pl/serwis...y-pylontech-pl
    Ja wiem, że ty to lubisz jak jest napisane 100% bo napięcia maksymalnego jako 100% nie rozróżnisz...
    100% pojemności. Napięcie zależy od tego, czy ładujesz, czy rozładowujesz i jakim prądem.

    I gdzie tu napisane coś, co może być podstawą stwierdzenia, że chociaż ten jeden producent zalicza się do tych "producenci zalecają ładować do 100% zawsze"?


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tak, zniają te kWh w otchłani.
    Może na czas rozładowania nie ma poboru z innych źródeł? Tak to działa... czy to też nieracjonalne jest?
    kWh również (sprawdź sprawność falownika przetwarzającego napięcie z aku na 230V - zwłaszcza przy małym obciążeniu).
    Ale zużywają się też cykle żywotności aku.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Poczytaj opracowania, nie jest zdrowo utrzymywać maksymalne napięcie akumulatorów.
    Czytałem, nigdzie nie znalazłem info, że zdrowsze jest ładowanie ostatnich procent, niż utrzymanie wysokiego poziomu naładowania.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Nie chce mi się linkować, szkoda czasu. Masz na początku instrukcję.
    Której sam nie czytałeś, bo nie ma tam nic takiego, co Ty twierdzisz.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    6 tyś cykli to więcej niż mi potrzeba, jeśli przeżyje tyle zachowując deklarowaną pojemność to zwróci sie to z nawiązką.
    Jakie 6 000, jak katujesz ostatnie kilka %?
    Nie czytałeś badań, które linkowałem w #2568?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Zresztą jako człowiek który nie ma PV, ani magazynu energii.
    I PV, i magazyn LFP mam. I katuję. Testuję. Wnioski podaję (np. tutaj). Ale akurat co do żywotności nie mogę się wypowiedzieć nawet, jak padnie - bo to jednostkowy przypadek. Opieram się na badaniach innych. Ale sprawność... Sprawdź sobie, ile prądu wychodzi z magazynu a ile wyciągniesz z gniazdka. Zwłaszcza jak ciągniesz te "spoczynkowe" dla domu ze 300W.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-04-2024 o 17:12

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    662

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    100% pojemności. Napięcie zależy od tego, czy ładujesz, czy rozładowujesz i jakim prądem.

    I gdzie tu napisane coś, co może być podstawą stwierdzenia, że chociaż ten jeden producent zalicza się do tych "producenci zalecają ładować do 100% zawsze"?
    A w jakim zakresie jest użytkowanie tego magazynu?
    Napisane jest co?
    Ty wymyślasz jakieś Kaizenowe zalecenia dla magazynów domowych?

    Awansujesz! Brawo!


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    kWh również (sprawdź sprawność falownika przetwarzającego napięcie z aku na 230V - zwłaszcza przy małym obciążeniu).
    Ale zużywają się też cykle żywotności aku.

    A teraz o czym piszesz? Zmiana tematu? Odpływasz...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czytałem, nigdzie nie znalazłem info, że zdrowsze jest ładowanie ostatnich procent, niż utrzymanie wysokiego poziomu naładowania.
    Tak, nie jest. Ale dziwnym trafem tak robi system automatycznie. Dziwne.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Której sam nie czytałeś, bo nie ma tam nic takiego, co Ty twierdzisz.
    Zeby używać w zakresie napieć któych używam jako 100%?
    Naprawdę?
    Dziękuje Ci mistrzu! Teraz to mnie nauczyłeś.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakie 6 000, jak katujesz ostatnie kilka %?
    Nie czytałeś badań, które linkowałem w #2568?
    Chyba Ciebie ktoś katuje.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I PV, i magazyn LFP mam. I katuję. Testuję. Wnioski podaję (np. tutaj). Ale akurat co do żywotności nie mogę się wypowiedzieć nawet, jak padnie - bo to jednostkowy przypadek. Opieram się na badaniach innych. Ale sprawność... Sprawdź sobie, ile prądu wychodzi z magazynu a ile wyciągniesz z gniazdka. Zwłaszcza jak ciągniesz te "spoczynkowe" dla domu ze 300W.
    Doskonale wiem, mam opomiarowane.
    Przy moim zużyciu. Nieracjonalnym wg. ciebie. rocznie leci 1~1,5MWh na obsługe falowników, ładowarek, magazynu.


    Z trollem już mi się znudziła polemika. Kolejny raz.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 20-04-2024 o 17:17
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony