dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2678

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Dlaczego w nocy? Ja wiem, że ludzie którzy nie mają pojecia uważają, że auto elektryczne musi się ciagle ładować, całe dnie i codziennie. 40km dziennie.
    Całe dnie to typowo auto jest poza domem. A jak wraca do domu, to domownicy odpalają kuchenkę, komputer, ekspres do kawy itd. itp. A że słońce chyli się ku zachodowi, często pada jakiś cień na panele, to i produkcja mizerna.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Przecież to Ty twierdzisz, że nie miał byś jak ładować ze słońca.
    Po pierwsze primo - co to ma wspólnego z moją pracą?
    Po drugie primo - zacytuj, z czego wywnioskowałeś podstawę do stwierdzenia "Ty pracujesz na etacie, nie ma Cię w dzień,".

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    W której wypowiedzi nie zachowałem?
    "ps. sito.
    Ja uważam, że kupno chleba jest lepsze niż bułek.
    Taki sam typ porównania "


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    UPSowatość to też ekonomiczna zaleta.
    Jak wycenisz uduszenie się dziadka, gdy mu koncentrator tlenu przestanie działać, bo prąd się skończył? Czy dyskomfort, gdy wentylacja nie działa?


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Znacznie większą pewność, że otworze sobie rolety nawet podczas awarii które nie będzie zależeć ode mnie. Spokój psychiczny i pewność kosztowa przez spory kawałek czasu. Wydałem raz. Dopóki działa jest już z górki. Jak długo podziała? Się okaże.
    Tak zdefiniowaną przyjemność znacznie bardziej daje agregat, do którego energię możesz dostarczyć w grudniu w butelce.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    A kto twierdzi, że cały rok i można się odłączyć od sieci? Zaytujesz? Czy to Twoja pobożna fantazja aby łatwiej "obalić" argumenty.
    Zacytowałem. Przeczytaj na co odpowiadasz. Ale wytłuszczę:
    "Gdyby był w OFFgrid. Nie było by żadnego przestoju i jakiegokolwiek braku energii."


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Co? Płacę i zużywam mniej prądu niż Ty a mam więcej korzyści.
    Zużywanie mniej prądu nazywasz korzyścią? To przestań go całkiem używać, oświetlaj świeczkami.... Więcej korzyści
    Cokolwiek ta korzyść dla Ciebie znaczy.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Nie doładowuje wcale. Mógłbym - ale nie widzę uzasadnienia.
    To co magazyn ma do roboty, jak jest pełny a PV dalej produkuje więcej, niż zużywasz? A takich godzin masz pewnie setki w ciągu roku nawet żyłując magazyn bez sensu.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale zdarza się nadprodukcja. Ja ją mogę złapać.
    Przy off-gridzie to zaleta. Ale przy on-gridzie i bilansowaniu godzinowym to po co zużywać magazyn i tracić na stratach na ładowaniu i rozładowywaniu, jak tę "nadprodukcję" można bezstratnie, bezkosztowo ulokować w sieci i odebrać?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Kto mówi, że trzeba ładować do full? Ustawiasz sufit napięcia. Maksymalny i minimalny.
    Zacytowałem. Niejaki Gik napisał "Bo znów jest 100%, znaczy będzie za chwilę."

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tym akcentem kończę wywody.
    Zobaczymy, jak słowny jesteś.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-04-2024 o 23:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony