dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 132
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.639 z 2639
  1. #2621

    Domyślnie

    To ile z tego w końcu możesz wypłacić? Nie więcej niż 20% wartości wprowadzonej w tym czasie do sieci energii. Wprowadziłeś, o ile dobrze czytam tabelkę energii za 3354,34 zł, więc możesz odebrać 20% z tego czyli 670 zł (po zmianie ustawy na 30% da to 1006 zł).
    Ale i tak nie wiem jak to rozliczą w ujęciu miesięcznym, czy to będzie trzeba skubać miesiąc po miesiącu - za kwiecień 2023 Ci nie zostało nic więc nie ma o czym mówić. Jeśli okaże się, że w lipcu 2024 nie zminusujesz całego całego czerwca 2023 to to, co Ci z tego czerwca zostanie będziesz mógł pobrać do wartości 20% energii wprowadzonej w tym czerwcu 2023 czyli 20% od kwoty 689 = 138 zł.
    Chyba, że już nic nie rozumiem. .

  2. #2622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    To ile z tego w końcu możesz wypłacić? Nie więcej niż 20% wartości wprowadzonej w tym czasie do sieci energii. Wprowadziłeś, o ile dobrze czytam tabelkę energii za 3354,34 zł, więc możesz odebrać 20% z tego czyli 670 zł (po zmianie ustawy na 30% da to 1006 zł).
    W grudniu saldo depozytu było równe temu, co w w tym miesiącu wprowadził. Więc z wcześniejszych miesięcy wszystko "zużyte" i nic nie zostaje do wypłaty po roku.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    2) prosument energii odnawialnej, prosument zbiorowy energii odnawialnej lub prosument wirtualny energii odnawialnej w ramach rozliczenia, o którym mowa w ust. 1a pkt 2, nie wykorzysta zgromadzonych dla danego miesiąca kalendarzowego środków odpowiadających wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej w tym miesiącu w okresie 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, to niewykorzystane środki stanowią nadpłatę, która jest zwracana prosumentowi energii odnawialnej, prosumentowi zbiorowemu energii odnawialnej lub prosumentowi wirtualnemu energii odnawialnej przez sprzedawcę, o którym mowa w art. 40 ust. 1a, w terminie nie dłuższym niż do końca 13. miesiąca następującego po danym miesiącu.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wysokość zwracanej nadpłaty nie może przekroczyć dwudziestu procent wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci w miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy zwrot nadpłaty.

  3. #2623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W grudniu saldo depozytu było równe temu, co w w tym miesiącu wprowadził. Więc z wcześniejszych miesięcy wszystko "zużyte" i nic nie zostaje do wypłaty po roku.
    Ja to raczej czytam tak, że od lipca nic nie było pobierane z miesięcznych depozytów i wszystko od lipca i część z czerwca stanowi ogólną pulę depozytu pozostałą do dalszych rozliczeń.

  4. #2624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Kaizen znow cos mieszasz.

    Na plusie na 31 marca jest ponad 2800zl. W koncubtrafilem na kompetentna osobe w Tauronie, ona mi przygotowala ta tabelke i w rozmowie telefoniczne powiedziala, ze analizujac moj pobor/pobranie z ostatniego roku, to pierwsza wyplate na konto bede mial prawdopodobnie w lipcu 24r, czyli te 20% nadwyzki z energii wprowadzonej A NIEWYKORZYSTANEJ z czerwca 23r (na 31.03. jest górka ponad 572zl z samego czerwca 2023)

  5. #2625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Wyplaty beda co miesiac, jesli bedzie "co i z czego" wyplacac. Bo kazdy miesiac jest traktowany indywidualnie i ma swoj czas "zapadalnosci". Roczny okres rozliczenia nie ma tu nic do rzeczy.

  6. #2626

    Domyślnie

    No i tak to właśnie rozumiem.

  7. #2627

    Domyślnie

    Panowie ja tak ino z doskoku my na starych starych zasadach 1:0,8 bez jakiś tam pierdół. A wy sprzedajecie prąd po 280zł/mc za energię bez przesyłu ja bym sąsiadowi przedłużacz pożyczył przypadkiem podłączony do prądu. Bez kitu psi pieniądz. ino dogadać się 50gr/kWh? I niech sąsiad ładuje bojler przez 3h za 1,5 zł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #2628

    Domyślnie

    Co ma piernik do wiatraka? Ciebie to nie dotyczy, to nie zabieraj głosu. A użyczanie energii sąsiadowi przemilczę.

  9. #2629
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    A mnie zastanawia co ci ludzie taurona mają w głowie wystawiając te faktury prognozowane zaprawdę powiadam wam nie wiem , wg licznika za rok pobrałem 2900 kwh a oni wystawili mi od maja czyli następny rok faktury na 2800 zł ponad więc licząc mniej więcej po złotówce/kwh to już prawie podobnie ale przecież wiedzą że ja mam 8,4 kwp fotovoltakiki to ona się nie liczy nijak ?

  10. #2630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Oni chca przytulic pieniadz, obracac nim, a potem bedziesz mial nadplate na koncie.
    Ja za rprawie rok mialem poboru po zbilansowaniu z pv niecale 1200kWh, rachunek za 11msc niecale 280zl, sama dystrybucja, a oni naliczyli prognozy poboru na 10tys kWh i prognozy do zaplaty na prawie 8tys zl.
    Zmniejszylem to jedynie do oplat stalych z zerowym poborem/oddaniem i wychodzi 47zl/2msc prognoza.

  11. #2631
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Oni chca przytulic pieniadz, obracac nim, a potem bedziesz mial nadplate na koncie.
    Ja za rprawie rok mialem poboru po zbilansowaniu z pv niecale 1200kWh, rachunek za 11msc niecale 280zl, sama dystrybucja, a oni naliczyli prognozy poboru na 10tys kWh i prognozy do zaplaty na prawie 8tys zl.
    Zmniejszylem to jedynie do oplat stalych z zerowym poborem/oddaniem i wychodzi 47zl/2msc prognoza.
    Masakra , nie wiem czy rząd ma tam coś do powiedzenia ale ktoś się powinien nimi zająć jakieś szkolenia czy co bo ludzi nerwowo wykończą .
    chodzi mi taka szatańska myśl nie wiem czy dobrze kombinuję , kupię 4 duże 550 wat panele do tego mikroinwerter 1 wazowy 2,2kw i jesienią oraz wczesną wiosną 220v od niego wpiąc tuż przy pompie ciepła a zasadnicza instalacja pv niech sobie pracuje jak umie , natomiast latem jakiś zwykły falownik prostokątny tzn sinus aby bojlery grzał .mądre to ?

  12. #2632
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k_pec

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    WARSZAWA
    Kod pocztowy
    02-670
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    chodzi mi taka szatańska myśl nie wiem czy dobrze kombinuję , kupię 4 duże 550 wat panele do tego mikroinwerter 1 wazowy 2,2kw i jesienią oraz wczesną wiosną 220v od niego wpiąc tuż przy pompie ciepła a zasadnicza instalacja pv niech sobie pracuje jak umie
    Dołożysz po prostu kolejny, niezależny, on-grid.


    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    natomiast latem jakiś zwykły falownik prostokątny tzn sinus aby bojlery grzał .mądre to ?
    Sensowne grzanie wody to albo on-grid, albo dedykowana przetwornica do grzania wody (np. któryś z Eco Boost lub cóś podobnego). On-grid to wiadomo, najlepsza opcja, natomiast przetwornica dedykowana to realnie bezproblemowe i bezobsługowe grzanie wody (z wykorzystaniem prawie całej dostępnej mocy z paneli) od marca do października, bez czepiania się kilku dni w lewo lub w prawo.

  13. #2633
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    No dokładnie myślałem o takiej przetwornicy one mają prostokątny sinus i to by działało latem tylko na bojler ale jak z 8kwp jesienią zrobi się już tylko 6kwp to odłączam przetwornicę i podłaczam mikroinwerter a napięcie podłączam do fazy na której wisi pompa ciepła ,panele oczywiście położone prawie w pionie by śnieg nie zasypywał , zawsze to jakies odciążenie od poboru z sieci tak przynajmniej myślę a jak w praktyce hm .

    cały czas mowa o tych dodatkowych 4 panelach 550 wat. dodatkowy ongrid

  14. #2634

    Domyślnie

    Ale panowie po co się spinać opłaty za przesył wzrosną niebotycznie bo musimy zrobić ATOM. Ja mniej więcej w 2035r. jak mi się skończy on grid odpinam się od sieci, do tego czasu na działce zamiast drzewek owocowych i warzywniaka będę miał PV.
    Będę w pełni wystarczalny a nie mogę mieć własnych upraw - chcecie jechać dalej?
    Uprawy certyfikowane F1, a kosztują krocie, dlaczego miałbyś mieć własne warzywa za grosze?
    Gotowanie żaby CDN.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 25-04-2024 o 22:22
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #2635
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ale panowie po co się spinać opłaty za przesył wzrosną niebotycznie bo musimy zrobić ATOM. Ja mniej więcej w 2035r. jak mi się skończy on grid odpinam się od sieci, do tego czasu na działce zamiast drzewek owocowych i warzywniaka będę miał PV.
    Będę w pełni wystarczalny a nie mogę mieć własnych upraw - chcecie jechać dalej?
    Uprawy certyfikowane F1, a kosztują krocie, dlaczego miałbyś mieć własne warzywa za grosze?
    Gotowanie żaby CDN.
    To głosujcie dalej na takie partie popis , atmu nigdy mieć nie będziemy ,nami nieudacznicy rządzą mało tego że nieudacznicy co na usługach DE lub USA ciekawe czy Szwajcarzy też muszą być podlegli DE czy USA ??? a sobie radzą.

  16. #2636
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k_pec

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    WARSZAWA
    Kod pocztowy
    02-670
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No dokładnie myślałem o takiej przetwornicy one mają prostokątny sinus i to by działało latem tylko na bojler ale jak z 8kwp jesienią zrobi się już tylko 6kwp to odłączam przetwornicę i podłaczam mikroinwerter a napięcie podłączam do fazy na której wisi pompa ciepła ,
    Te dedykowane przetwornice starszego typu (bez bay-passu) mają nie prostokąt, a modyfikowany sinus - niewielka różnica, ale to tak dla porządku.

    Nowe dedykowane grzaniu wody przetwornice, te z by-passem, mają już sinus na wyjściu, więc w zasadzie taka przetwornica mogłaby by grzać w lato wodę (w rybie mppt), a w zimie zasilać pompę pracując w trybie 230V. Tylko w trybie 230V potrzebowałaby co najmniej 300V z paneli, więc raczej dla ciebie opcja odpada.

  17. #2637

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To głosujcie dalej na takie partie popis , atmu nigdy mieć nie będziemy ,nami nieudacznicy rządzą mało tego że nieudacznicy co na usługach DE lub USA ciekawe czy Szwajcarzy też muszą być podlegli DE czy USA ??? a sobie radzą.
    Przed pisaniem na forum wytrzeźwiej, gdyż tyle błędów dawno nie widziałem.

  18. #2638
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Przed pisaniem na forum wytrzeźwiej, gdyż tyle błędów dawno nie widziałem.
    Wytykając akieś błedy jesteś za tym co jest inaczej byś tego nie robił , (mam w nosie błędy nigdy nie będę pisał czystą Polszczyzną ?

  19. #2639
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał k_pec Zobacz post
    Te dedykowane przetwornice starszego typu (bez bay-passu) mają nie prostokąt, a modyfikowany sinus - niewielka różnica, ale to tak dla porządku.

    Nowe dedykowane grzaniu wody przetwornice, te z by-passem, mają już sinus na wyjściu, więc w zasadzie taka przetwornica mogłaby by grzać w lato wodę (w rybie mppt), a w zimie zasilać pompę pracując w trybie 230V. Tylko w trybie 230V potrzebowałaby co najmniej 300V z paneli, więc raczej dla ciebie opcja odpada.
    300 volt to też nie problem ale tu już 4 panele nie wystarczą , są takie które mają 41 v więc 6 by załatwiało sprawę , pompa tez nie pobiera jakiegoś dużego prądu jak stale idzie bo to od 330wat a zimą chyba nie więcej jak 600-700 wat z obserwacji tak wynika więc zawsze zastrzyk jakiś by był

Strona 132 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony